Що робити з головою?
Що робити з головою?
Важко уявити героя книги, та й в принципі будь-яку людину без голови. Єдиний приклад, відомий усьому світу – Вершник без голови, та й то йому кепсько було. То ж не дивно, що нею, тобто головою, щось постійно роблять. Сьогодні хотіла б поговорити про те, як же правильно писати про ці дії.
Отже, найчастіше герої головою кивають, хитають або качають. Допустимі всі три варіанти, але означають вони зовсім різні речі.
КИВАТИ
Кивати головою означає нахиляти голову вперед-назад на знак вітання чи згоди з чимось. Можна також використати як знак схвальності якоїсь дії. В деяких випадках кивають на когось, щоб вказати на конкретну людину.
ХИТАТИ
Хитають головою в сторони, несхвально, інколи з осудом чи запереченням. Також може використовуватися для вказування на конкретну людину, але рідше.
КАЧАТИ
Часто використовують як замінник слова “Хитати”, бо слова близькі за значенням у цьому контексті й означають незгоду, осуд чи заперечення. Качають головою теж зі сторони в сторону.
Любі, тож слідкуйте за своїми героями, бо вони ті ще хитруни й можуть вводити читачів в оману, киваючи на знак незгоди, чи навпаки, качаючи головою, коли з чимось погоджуються 😉
Оригінал статті на Букнет: Що робити з головою?
Блог
Запрошуємо до написання нового роману-печворку «Врятувати Білобога» молодь до вісімнадцяти роківКолектив літературних рекордсменів України – 228 авторів першого роману-печворку «Босорка», організатор рекордів, винахідник жанру «Колективний літературний печворк», голова громадської організації «Коле
Проза Ґабора, Кононенко та Ілюхи — нові переклади за кордономРоман «Останнє бажання» Євгенії Кононенко вийшов друком у Єгипті, книжка «Чи ви любите?..» Василя Ґабора — у Болгарії, а збірку оповідань «Мої жінки» Юлії Ілюхи видали в Італії, Словачч
Зауваження про російську у книгарні Києва: що відбулося?У книгарні «Сенс» на Хрещатику виник конфлікт між відвідувачами через прохання розмовляти українською. Про це повідомила відвідувачка книгарні Катерина Косецька.
Гостя книгарні Косецька
З початку повномасштабного вторгнення російські війська пошкодили або зруйнували 1179 об’єктів культурної спадщини та 2109 об’єктів культурної інфраструктури, серед них 750 бібліотек. П
На Черкащині дозволили демонтувати пам’ятник ПушкінуМіністерство культури та стратегічних комунікацій видало розпорядження щодо чотирьох пам’яток у місті Кам’янка Черкаської області, які відтепер можна демонтувати.
Тепер можна знести пам
Додати коментар
Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.