Що робити з головою?

Що робити з головою?
Важко уявити героя книги, та й в принципі будь-яку людину без голови. Єдиний приклад, відомий усьому світу – Вершник без голови, та й то йому кепсько було. То ж не дивно, що нею, тобто головою, щось постійно роблять. Сьогодні хотіла б поговорити про те, як же правильно писати про ці дії.
Отже, найчастіше герої головою кивають, хитають або качають. Допустимі всі три варіанти, але означають вони зовсім різні речі.
КИВАТИ
Кивати головою означає нахиляти голову вперед-назад на знак вітання чи згоди з чимось. Можна також використати як знак схвальності якоїсь дії. В деяких випадках кивають на когось, щоб вказати на конкретну людину.
ХИТАТИ
Хитають головою в сторони, несхвально, інколи з осудом чи запереченням. Також може використовуватися для вказування на конкретну людину, але рідше.
КАЧАТИ
Часто використовують як замінник слова “Хитати”, бо слова близькі за значенням у цьому контексті й означають незгоду, осуд чи заперечення. Качають головою теж зі сторони в сторону.
Любі, тож слідкуйте за своїми героями, бо вони ті ще хитруни й можуть вводити читачів в оману, киваючи на знак незгоди, чи навпаки, качаючи головою, коли з чимось погоджуються 😉
Оригінал статті на Букнет: Що робити з головою?
Блог
Букерівська премія обрала назву для своєї статуеткиБукерівська премія оголосила результати відкритого голосування, під час якого обирали ім’я для її статуетки. Про це йдеться на сайті The Booker Prize.
До короткого списку імен увійшли
Гурт ТНМК презентував новий кліп та композицію «Коли», створену на слова поезії “If” Редьярда Кіплінга у перекладі Василя Стуса.
За словами одного з лідерів гурту Олександра (Фоззі) С
Конкурс книжкового дизайну Best Book Design from all over the World оголосив переможців 2023 року. Про це повідомляється на сайті фонду Stiftung Buchkunst, його організатора.
Головний
У боях під Бахмутом 31 грудня 2022 року загинув редактор, перекладач та магістр культурології Євген Гулевич, якого донині вважали зниклим безвісти. Про це на своїй фейсбук-сторінці пові
Розпочато прийом творів на здобуття літературно-мистецької премії імені Миколи ТоменкаЩорічна літературно-мистецька премія імені Миколи Томенка (далі – Премія) засновується Лип’янською сільською радою з метою пошанування талановитого поета, популяризації його творчості.
Премія є творч
Перейти до блогу
Додати коментар
Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.