Що робити з головою?

Що робити з головою?
Важко уявити героя книги, та й в принципі будь-яку людину без голови. Єдиний приклад, відомий усьому світу – Вершник без голови, та й то йому кепсько було. То ж не дивно, що нею, тобто головою, щось постійно роблять. Сьогодні хотіла б поговорити про те, як же правильно писати про ці дії.
Отже, найчастіше герої головою кивають, хитають або качають. Допустимі всі три варіанти, але означають вони зовсім різні речі.
КИВАТИ
Кивати головою означає нахиляти голову вперед-назад на знак вітання чи згоди з чимось. Можна також використати як знак схвальності якоїсь дії. В деяких випадках кивають на когось, щоб вказати на конкретну людину.
ХИТАТИ
Хитають головою в сторони, несхвально, інколи з осудом чи запереченням. Також може використовуватися для вказування на конкретну людину, але рідше.
КАЧАТИ
Часто використовують як замінник слова “Хитати”, бо слова близькі за значенням у цьому контексті й означають незгоду, осуд чи заперечення. Качають головою теж зі сторони в сторону.
Любі, тож слідкуйте за своїми героями, бо вони ті ще хитруни й можуть вводити читачів в оману, киваючи на знак незгоди, чи навпаки, качаючи головою, коли з чимось погоджуються 😉
Оригінал статті на Букнет: Що робити з головою?
Блог
Відомі переможниці премії Women in Arts-2025Оголосили лавреаток премії Women in Arts-2025. Про це повідомила кореспондентка Читомо.
Переможницею у номінації «Жінки в літературі» стала Олена Герасим’юк.
Олена Герасим’юк — поетка
П’єса «Баланс» драматургині і ветеранки Аліни Сарнацької перемогла в конкурсі «Драма.UA». Про це повідомили на сторінці конкурсу.
До фіналу конкурсу також увійшли п’єси:
«Брідські явищ
У Польщі, Канаді й Португалії відкрили нові «Українські книжкові полички»У червні 2025 року нові «Українські книжкові полички» з’явилися одразу в трьох містах: португальському місті Коїмбра, польському Рибніку та канадському Бремптоні. Про це повідомили у по
У Фінляндії зафіксували найвищу активність у бібліотеках за майже 20 років2024 рік став рекордним для публічних бібліотек Фінляндії: кількість позичань друкованих книжок досягла найвищого рівня з 2005-го. Про це повідомляє національна телерадіомовна компанія
Відбулася зустріч «Діджитал і душа: створюємо українське майбутнє».17 червня у нас відбулася зустріч «Діджитал і душа: створюємо українське майбутнє».
Цього вечора до нас завітала чудова українська сім’я — Юрій Пероганич і Тетяна Череп‑Пероганич. Він — активний учасн
Перейти до блогу
Додати коментар
Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.