Що привезти з України: 10 книжок, які стануть найкращими подарунками

Що привезти з України: 10 книжок, які стануть найкращими подарунками

Образ сучасної України створює кожен з нас. Наприклад, подарунками, якими хоче віддячити за гостинність європейцям за проведені у безпеці перші місяці повномасштабної війни. Ми добрали 10 книжок на будь-який смак, що репрезентують нашу країну у всій красі та культурному багатстві. Обирайте і даруйте з насолодою! 

Кілька років тому ми вже робили добірку видань про Україну іноземними мовами, переважно англійською. Дещо залишається незмінним, як відсутність аналогів книжки для дітей Travelbook.Ukraine, але не важко помітити, що ситуація з виданнями, орієнтованими на іноземного читача, значно покращилась. Мистецький Арсенал, PinchukArtCentre, Я Галерея, Довженко-Центр створюють дослідження та каталоги, «Основи» запускають SALIUT – журнал для міжнародної аудиторії, присвячений сучасній українській фотографії, REDZET продукує фотокниги, РОДОВІД знайомить з Mykolayiv Young Photography, а Vivat готує до друку артщоденник перших місяців повномасштабного вторгнення з ілюстраціями Олександра Грехова й текстами Анастасії Нікуліної. Все це білінгви чи окремі видання англійською. 

Нарешті вибір став більшим і складнішим. Щоб його трохи полегшити, даємо десять орієнтирів.  

Книжкові подарунки для дорослих 

Ukraine from above

Ukraїner. – Київ: Ukraїner, 2022. – 112 с.

Волонтерський медіапроєкт Ukraїner за допомогою різних форматів розповідає про унікальність нашої країни. Сайт із публікаціями, фільм і, звісно, книжки фіксують історії корінних народів та національних спільнот України, демонструють красу природи, багатство історичних, архітектурних пам’яток, дивовижну життєствердність самих українців. Кілька років тому Ukraїner представили видання англійською Ukraïner. Ukrainian Insider. Його основою стали результати експедиції країною, під час яких волонтери проєкту фотографували, нотували цікаві факти про основні історичні регіони України. Нині ж готується іще одна книжка, орієнтована на іноземного читача – альбом фотографій, зроблених з коптера. 

Ukraine from above покликана продемонструвати красу України у всьому її розмаїтті: від Карпатський гір до конструктивістської архітектури Харкова, від червоних вод озера Сиваш до блиску Великої лаврської дзвіниці у Києві. Важко не піддатись чарам, що вражають. 

Купити книжку.

Ukraine: Food and History

Олена Брайченко, Марина Гримич, Ігор Лильо та інші – Київ: їzhak, 2021 – 288 с. 

Чи не найкраща кулінарна книжка про традиційні та сучасні українські страви, що покликана своїми статтями, рецептами та дуже смачними фото працювати на культурну дипломатію. Як саме? Хтось дарує Ukraine: Food and History друзям-іноземцям, новим знайомим, які прихистили у країнах Європи, чи бізнес-партнерам, що хочуть заповнити інформаційні прогалини у всьому, що стосується України.

Читаючи, роздивляючись, готуючи страви з цієї книжки, всі ці добрі люди дізнаватимуться про мелітопольські черешні, гуцульську бринзу, яворівські пироги, караїмські чебуреки та ніжинські огірки. Й, переконані, відчуватимуть ще більше захоплення країною, що має смак до розмаїття. 

Купити книжку

The Imaginative World of Heorhii Narbut and the Making of a Ukrainian Brand

Мирослава М. Мудрак. – Київ: РОДОВІД, 2020. – 160 с. 

Останнім часом книжок про візуальну українську культуру, орієнтованих на іноземного читача, виходить все більше. Хочеться, щоб цей напрям ставав ще потужнішим й допомагав розповідати про митців минулого й сьогодення, адже достойних героїв є чимало. Георгій Нарбут – один з них. Видатний художник-графік, творець державних знаків, один із засновників Української Академії Мистецтв, він повірив у перспективи створення незалежної Української Народної Республіки після розпаду Російської імперії та Жовтневого перевороту 1917 року. 

 

Дослідження Мирослави М. Мудрак – знайомство з митцем та його спадком, а принагідно – зі створенням бренду України, до якого Нарбут підходив відповідально, ґрунтовно й самовіддано. 

Купити книжку.

The Art of Ukrainian Sixties

Лізавета Герман, Ольга Балашова – Київ: Основи, 2020 – 384 с. 

Продовжуючи тему історії візуального мистецтва України, неможливо обійти увагою книгу The Art of Ukrainian Sixties. Так званий період «хрущовської відлиги» у другій половині 1950 – початку 1960 років дав можливість українській творчій інтелігенції більш активно творити, перебуваючи в опозиції та протестуючи проти тоталітарного режиму. Київ, Львів, Одеса, Харків, Ужгород ставали мистецькими центрами, де відбуваються пошуки нової візуальної мови, яка б відповідала часу й розвитку суспільства.

 

Як це відбувалось, можна дізнатись на прикладі робіт Алли Горської, Олега Соколова, Вілена Барського, Павла Бедзира та інших. Загалом до книги увійшло понад 400 репродукцій творів й архівних матеріалів.

Купити книжку.

UPHA Made in Ukraine

Ярослав Солоп (ред.) – Київ: BOOKSHA, 2021. – 600 с. 

Для тих, хто цікавиться сучасним мистецтвом, а особливо фотографією, ця книжка стане бажаним поповненням приватної бібліотеки. Ukrainian Photographic Alternative (UPHA) представляє роботи з 82 артпроєктів 57 українських фотографів. Робота над виданням тривала майже чотири роки, адже масштабність задуму вимагала максимальної уваги та дослідницького підходу.

 

Результат дійсно вражає. На сторінках книжки – твори мистецтва, що відображають історичні, соціальні, культурні зміни в Україні, демонструють розвиток цього медіуму на теренах нашої країни. Біографічні довідки про фотографів – українською та англійською – дають базову інформацію, яку потім можна розширити, самостійно заглиблюючись у творчість того чи іншого фотографа, чи фотографки.  

Купити книжку.

Kyiv by Sergiy Maidukov

Олексій Тарасов. Ілюстрації: Сергій Майдуков – Київ: IST Publishing, 2021– 136 с. 

Відомий український ілюстратор, чиї роботи публікували The New Yorker, Washington Post, New York Times, The Guardian та інші авторитетні медіа, створив артбук, присвячений Києву. Сторінки книжки дозволяють подорожувати містом, дивлячись на нього крізь призму уяви Майдукова. Із самим автором по-справжньому неповторних ілюстрацій можна познайомитись завдяки передмові та тексту його розмови з українським журналістом Олексієм Тарасовим. 

 

Маршрут прогулянки з Майдуковим прокладений не лише центром міста з його впізнаваними архітектурними об’єктами чи пам’ятниками, на шляху будуть і київська промзона, і віддалені станції метро, і портова зона Дніпра… Бо Київ різний, а тому й люблений багатьма.   

Купити книжку.

Дивовижні історії Криму

Алім Алієв, Вікторія Величко, Олекса Гайворонський та інші – Київ: Мистецький Арсенал, 2019. – 130 с. 

2019 року в Мистецькому Арсеналі, одному з провідних культурних центрів України, відбулась масштабна виставка «Дивовижні історії Криму». Її наповнення збиралось по музеях всієї країни, адже археологічні та мистецькі зібрання півострова залишаються загарбаними росіянами разом з територією й не можуть бути експонованими. Каталог виставки продовжує її життя, даючи можливість не лише частково відвідати проєкт, а й дізнатись чимало цікавої інформації про Крим – його історію, корінні народи, звичаї, мову, ужиткове мистецтво тощо. Наприклад про те, скільки існує етнографічних груп кримських татар, яке місто на півострові колись називали «малим Стамбулом» та завдяки чому скіфи створили в Криму унікальну синкретичну культуру. 

З 2014 року російські загарбники утискають, кидають до в’язниць кримськотатарських активістів, але вони не припиняють боротьбу за свій дім – унікальний, чарівний Крим, бо він по-справжньому їхній. 

Де купити: Музейна крамничка Мистецького Арсеналу (Lavrska 12, Kyiv).

Книжкові подарунки для дітей

Розповідь про Україну. Гімн слави та свободи

Майкл Семпсон, Олена Харченко. Ілюстрації: Поліна Дорошенко – Львів: Видавництво Старого Лева, 2022. – 36 с.

Книжкова новинка для дітей молодшого шкільного віку розповідає про Україну, беручи за основу національну символіку країни гімн, прапор, герб, а також кілька неофіційних, але дуже популярних у масовій культурі образів. Так, кожен рядок «Ще не вмерла України і слава, і воля» ілюструє риси українців, їхнє минуле та сьогодення. У виданні є згадки про козаків, борщ, Тараса Шевченка, Миколу Леонтовича, Катерину Білокур, та головне – чимало непрозорих натяків на нинішню боротьбу України проти російської агресії. 

Зручний формат, авторські ілюстрації Поліни Дорошенко привернуть увагу маленьких читачів до книжки-білінгви, хоча тексти, швидше за все, потребуватимуть додаткових пояснень батьків.    

Купити книжку.

My ABC book

Іван Малкович (упор.). Ілюстрації: Кость Лавро – Київ: А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА, 2020. – 26 с. 

Кілька поколінь українців виросло на чудовому виданні – «Абетці», яку А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА видали ще на початку 1990-х років. Без перебільшення, це одна з найулюбленіших книжок наших дітлахів, та і їхніх батьків теж. Секрет успіху полягає у вдало дібраних віршах, неперевершених ілюстраціях Костя Лавра, цупкому папері та якісному друці. Кілька років тому видавництво створило книжку аналогічного формату ще й англійською. “My ABC book” не дублює ані вірші, ані ілюстрації «Абетки». Але продовжує традиції її якості. 

Видання стане чудовим подарунком для дітей від одного року і старше. Допоможе вивчити абетку, розвинути уяву та пам’ять. Книжки видавництва «А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА» давно стали візитівкою України, бо дарувати їх, як і читати, – справжнє задоволення.  

Купити книжку.

Travelbook.Ukraine

Green Penguin. Ілюстрації: Ірина Жук, Марта Кошулінська, Олена Кобілінська та інші  – Київ: #книголав, 2017. – 68 с. 

Подарункове видання, що допоможе дізнатись безліч цікавих подробиць про історію України, її видатних діячів, дива природи, мистецтво, спорт, архітектуру, науку. Хоч книжка й створена для дітей від 9 до 12 років, її зміст захопить і дорослих читачів. 

 

 

На сторінках видання йдеться про Київ, Харків, Львів, Одесу та області України (від Закарпаття до Луганщини, від Чернігівщини до Криму) й те, чим вони унікальні і відомі. Лаконічні тексти, що наводять понад 1200 фактів, підживлюють цікавість, а детальні ілюстрації створюють єдиний образ країни – яскравий і незабутній. 

З моменту виходу книжка перетворилась на масштабний проєкт. Тепер це й мобільний застосунок, й анімаційний серіал. Тож знайомитись з Україною можна буде максимально комплексно та інтерактивно. 

Купити книжку.

 

Оригінал статті на Suspilne: Що привезти з України: 10 книжок, які стануть найкращими подарунками

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

Трохи пояснень до нової глави Стихійного лиха

У новій главі Стихійного лиха я намагалась хоч коротенько, та пояснювати: хто є хто, але, здається, ясніше не стало) Тому, вирішила у блозі розповісти більш розширено.

Почну з самої назви Льйосальвхейм. Його ще називають

Його шаленство!!! Знижка!!!

Мої любі, сьогодні діє знижка на мою історію: 

Його шаленство

– Скасуй своє весілля. Коли твій наречений звалить з країни обговоримо, як саме я розв’яжу твоє питання.
Зведений брат криво посміхається і наближається

Українські письменники-воїни долучаться до BookForum 2022 у Львові

Українські культурні діячі, які з перших днів повномасштабного вторгнення рф боронять Україну, долучаться до 29-го Львівського BookForum.

Про це повідомляє пресслужба Львівської міськради, передає Ук

Привітики :)

Всім привіт! 

Я зовсім новенька авторка і рада доєднатися до чудового ком’юніті авторів! Довго хвилювалася, думала над тим, чи варто публікувати щось своє, проте все ж таки наважилася, тому запрошую всіх до свого

Повернення)

Всім привіт) Мабуть, ні для кого не секрет, що зараз складно видобути трішки часу та на будь-що. От і я не виняток та як завжди, зникаю з платформи на кілька місяців. Збиралася повернутися у листопаді з величеньким романом,

Перейти до блогу

Нові автори

Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Софія Заяць

Мій роман піднімає декілька тем: 1 Тема сексуальних домагань , через чоловіків і призму винуватий сам. 2 Ціна людського життя. 3 Тема технологій за якими люди не бачать людей. В мому фентезі є 4 основних легенди які формують його кістяк. 1 Мору (малі деталі є в Арці Істина ангела , один з найулюбленіших персонажів бо […]

Тоня Твіст

м. Київ Письменниця, перекладачка, авторка освітніх програм в «Lucky Academy». Пише для дітей та дорослих. Також пише детективи. Випускниця літературних шкіл, курсів та академії детектива. Публікується під псевдонімом в різних літературних журналах та збірниках. Лавреатка та фіналістка багатьох літературних конкурсів, серед яких: міжнародний літературний конкурсу до Дня Студента, (Канів, 2019); міжнародний літературний конкурс «Коли наблизитися…» […]

Ірина Мостепан (Мельник)

Ірина Сергіївна Мостепан (дівоче прізвище – Мельник) народилася 12 жовтня 1987 року на Рівненщині у селі Олександрія. Член Національної спілки письменників України. Учасниця народного літературного об’єднання «Поетарх» Рівненського палацу дітей та молоді. Акторка Рівненського молодіжного народного театру ім. Атталії Гаврюшенко. Із 2019 року живе у місті Ірпінь. Працює вчителем в Українському гуманітарному ліцеї Київського національного університету […]

Діана Анджейчик Кількість робіт: 6 Перейти до "Нові автори"