Що почитати? “19 різдвяних історій”

Що почитати? “19 різдвяних історій”

Якщо ви шукаєте легку та приємну книжку для теплих зимових вечорів, то прочитайте збірку малої прози “19 різдвяних історій” (2019) від “Видавни́цтва Старо́го Ле́ва” — радить докторка педагогічних наук, професорка кафедри української мови і літератури НУЧК імені Т.Г. Шевченка Ольга Лілік.

“У ній ви знайдете новели й оповідання Катерини Бабкіної, Ілларіона Павлюка, Костянтина Москальця, Мар’яни Савки, Галини Вдовиченко, Христі Венгринюк та багатьох інших сучасних українських авторів”.

Ольга ЛілікФОТО: фейсбук сторінка Оля Лілік

Ольга Лілік

Починається збірка з новели Богдани Матіяш, яка налаштовує на різдвяний настрій й передчуття свята. І це відчуття увиразнює завершальне оповідання збірки — “Sing Hallelujah to the Lord” Христі Венгринюк, завдяки якому читач ще довго відчуває післясмак від прочитання збірки.

Загалом історії, зібрані у цій книзі, каже Ольга, такі ж різні, як і їхні автори. Особисто мені не всі оповідання припали до душі, проте в цьому й перевага подібних тематичних збірок: кожен обов’язково знайде для себе щось цікаве.

“Я б рекомендувала прочитати твори Мар’яни Савки “Собачого Нового року! Котячого Різдва!”, Катерини Міхаліциної “Так буває”, Ілларіона Павлюка “Маріє, Різдво!” і Надійки Гербіш “Жовтневе Різдво Ханни””.

Ці оповідання не про те Різдво, яке ми бачимо у вітринах магазинів і на святкових локаціях, а про його інший бік – про можливість замислитися над справжніми цінностями, збагнути сенс свого існування, змінити щось у житті на краще. Герої цих творів різноманітні: це дорослі, які втратили віру в дива, і діти, які втратили віру в дорослих; самотні люди й члени великих родин; ті, що святкують, і ті, що спостерігають. У комусь із них ми можемо побачити себе й поглянути на себе й певну ситуацію збоку.

Оповідання зі збірки “19 різдвяних історій” допоможуть вам подумки повернутися в дитинство, в атмосферу очікування свята, див і подарунків, час здійснення найзаповітніших бажань. Кожна історія в збірці – про магію Різдва, коли стається те, чого найбільше бажаєш, хай подекуди й в незвичний спосіб.

Оригінал статті на Читомо: Що почитати? “19 різдвяних історій”

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

Найбільше українці скаржаться на російську мову на сайтах

За 5 місяців 2023 року на адресу уповноваженого із захисту державної мови надійшло 1650 звернень громадян про порушення Закону України «Про забезпечення функціонування української мови

Книжковий Арсенал-2023 оголосив програму

Оголосили програму XI Міжнародного фестивалю «Книжковий Арсенал». Її розмістили на офіційному сайті фестивалю.
Одинадцятий Книжковий Арсенал (КА) відбудеться 22-25 червня. До програми ф

У музеї Булгакова не відмиватимуть облиту фарбою меморіальну табличку

Наприкінці травня київський музей Міхаїла Булгакова оновив меморіальну табличку з барельєфом російського письменника, яку невідомі облили червоною фарбою. Музей вирішив зберегти дошку «

Андрій Содомора. Дружба

Хай знає тиран собі на біду,

Що друга я зроду не підведу,

Нехай довершить свою пімсту,

Та ціну складе побратимству.

Ці рядки – з поезії Фрідріха Шіллера «Зарука» (die Bürgschaft) у перекладі

Пішов з життя ілюстратор Олександр Міхнушев

На 68-му році життя помер відомий український ілюстратор, графік, карикатурист Олександр Міхнушев. Про це у фейсбуці повідомила палеогеографиня Наталя Герасименко.
«Пам’ятаю його у 80-і

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"