Що ми рекомендуємо придбати дітям на Book Forum

Що ми рекомендуємо придбати дітям на Book Forum

Вересень особливо щедрий на книжкові новинки для дітей і підлітків, більшість з яких буде презентовано на 28-му Львівському міжнародному фестивалі BookForum 15-19 вересня. Ми вже познайомилися з найцікавішими новими виданнями та розповідаємо, на які з них варто звернути особливу увагу. 

Серія «Ожиновий живопліт»

Літня історія. Осіння історія. Зимова історія. Весняна історія. Джилл Барклем. – Х.: Читаріум, 2021.

 • Вік: 3+

Уявіть, що персонажі Джейн Остін стали мишками й перенеслися в Едвардіанську епоху. І от, дрібне сільське мишаче дворянство – джентрі – збирає врожаї, готує пудинги, святкує Різдво й обговорює, за звичаєм, погоду. Та ще час до часу потрапляє в різні цікаві, але не надто страшні халепи. А тепер помножте цей затишний ожиново-падубовий світ на чарівні, ніжні й розкішно деталізовані ілюстрації в традиції Беатрікс Поттер, і ви отримаєте серію книжок, яка з 1980-х років здобуває мільйони шанувальників у багатьох країнах світу – як серед малюків, так і серед дорослих. Щиро радимо їх для затишного сімейного читання і розглядання восени та впродовж року.

Купити книжку.

Куди подіти сміття?

Ірина Білик. Куди подіти сміття? – Х.: Ранок. – 16 с.

 • Вік: 5+

Український книжковий ринок переживає справжню навалу перекладної пізнавальної літератури для дітей, зокрема, на тему екології. Але вітчизняних видань, які б враховували місцевий контекст у цьому питанні, вкрай мало (проте ми маємо чудове видання «Книжка про сміття» від Галини Ткачук). Нову брошуру «Куди подіти сміття?» написала для дітей дошкільного і молодшого шкільного віку Ірина Білик – українська екоактивістка та засновниця відомої компанії «Білка – зелені думки в дії». Книжка-метелик розповідає малюкам базові речі – про те, звідки береться сміття та що воно нікуди не зникає саме собою, чому важливо сортувати сміття та здавати на перероблення, що робити з рештками їжі та інші питання екологічної грамотності. Придбайте видання своєму малюкові чи малючці, щоб виховувати екосвідомість змалечку. 

Купити книжку.

Пан Гам і пряниковий мільярдер 

Енді Стентон. Пан Гам і пряниковий мільярдер. – Х.: Крокус, 2021. – 180 с.

 • Вік: 5+

Історії про злющого старигана пана Гама, відважну дівчинку Поллі та її кумедного друга Фрайді Нежурися принесли своєму авторові всесвітнє визнання, а читачам – море насолоди й реготу до сліз. Перша книжка серії, «Ви поганець, пане Гам!», виходила друком в Україні ще 2009 року у видавництві «Добра читальня» й уже тоді закохала в себе дітей і дорослих. Нині маємо щасливе повернення: харківський «Крокус» перевидав перший том та опублікував продовження у блискучому перекладі Ореста Стадника – «Пан Гам і пряниковий мільярдер». У ньому Поллі знайомиться з дивакуватим пряниковим чоловічком, пан Гам і далі бурчить та ненавидить весь світ, а читачі розмірковують над тим, що ж таке справжня дружба. Книжки Енді Стентона не мають вікових обмежень. Віртуозна манера оповіді, блискучий гумор, неймовірна вигадливість та постмодерне ламання кордонів – те, що лікар прописав восени та й будь-якої іншої пори року.

Авіа, пташиний диспетчер

Оксана Лущевська. Авіа, пташиний диспетчер. – Х.: Талант, 2021. – 96 с.

 • Вік: 8+

Іще одне повернення, на яке ми довго чекали! Насправді повість «Авіа, пташиний диспетчер» уже виходила друком – ще 2014 року. Але тоді видавництво «Грані-Т», яке її надрукувало, вже переживало не найкращі часи, і видання не мало належної промоції. Проте практично кожен юний читач, якому видання все ж потрапило до рук, був у захваті від захопливої динамічної історії, напівкоміксового стилю розповіді та драйвових ілюстрацій Віолетти Борігард. Головний герой книжки, голуб Авіа, живе в аеропорту, де щодня милується літаками. Та найбільше його захоплює робота диспетчерів, які скеровують літаки в небі та допомагають їм уникнути халеп. Авіа і сам мріє стати диспетчером. На шляху до своєї авіамрії він долає немало перешкод, упередження та нечесний бізнес.

Купити книжку.

Сім Дамжарувсім і яйце Янса

Тоска Ментен. Сім Дамжарувсім і яйце Янса. -К.: А-ба-ба-га-ла-ма-га, 2021. – 192 с.

 • Вік: 9+

Подружжя Вронгелів має феноменальні носи, завдяки яким створює дуже популярні парфуми. Однак парфумерна імперія не робить їх щасливими, радше навпаки: дратівливими, черствими й охопленими манією переслідування. Найбільше їх дратує «ароматна» страусяча ферма через дорогу. Та одного дня виникає ще більший клопіт – брак спадкоємця. Коли Вронгелі вирішили завести дитину, то й гадки не мали, до яких наслідків призведе ця необережна ідея! «Сім Дамжарувсім і яйце Янса» – це легка, «реготлива» книжка від знаної нідерландської письменниці Тоски Ментен, авторки славнозвісних пригод хлопчика-мумії. Своєрідний (і не завжди політкоректний) гумор книжки подобається багатьом дітям. Радимо книжку шанувальникам Роальда Дала, Джеремі Стронга та Сашка Дерманського. 

Купити книжку.

Читати також: Українські письменники — дітям: важливі новинки весни-2021

Лу-ветеринарка

Аліна Штефан. Лу-ветеринарка. – К.: #Книголав, 2021. – 144 с.

 • Вік: 9+

Звичайна дівчинка з Дніпра, на ім’я Лу обожнює тварин, саме тому в її квартирі мешкають безстрашний пес Шерлок, ахатини, морські свинки, паличники та бозна-хто ще (часом це означає справжній гармидер і купу реготу). Лу, як і її друг Макс, мріє дбати про всіх тварин світу, а для цього їй треба стати ветеринаркою. Та шлях до мрії непростий, і на ньому може трапитися навіть злюща Ґодзілла. «Лу-ветеринарка» – динамічна та сповнена доброзичливого гумору повість про дружбу людей і тварин, про етику та права тварин, про теплоту і взаємопідтримку в родині, про шлях до мрії, а також про те, що любов і турбота про братів наших менших може пом’якшити навіть зачерствіле серце. Прекрасна «прем’єра», яка має всі шанси започаткувати круту художню серію про омріяні професії.

Купити книжку.

Пірати Льодового моря

Фріда Нільссон. Пірати Льодового моря. – К.: Nebo BookLab Publishing, 2021. – 280 с.

 • Вік: 9+

Українські читачі вже знають зворушливу прозу шведської письменниці та лауреатки численних премій Фріди Нільссон завдяки книжці «Гедвіґ». У «Піратах Льодового моря», що так само вийшли друком у перекладі Наталі Іваничук, авторка не зраджує найкращих традицій скандинавської дитячої літератури. Перед нами алегорична розповідь про безстрашну дівчинку Сірі, яка вирушає на порятунок молодшої сестрички від кровожерливих піратів. У книжці тонко переплетено фантазію та реальність, а перед читачами постають нелегкі питання про відповідальність за свій вибір, самопожертву та нікчемну природу зла. Радимо книжку шанувальникам Астрід Ліндгрен, Ульфа Старка та всім прихильникам глибокої й зворушливої дитячої прози.

Дрімучий ліс. Шлях вовка

Анастасія Лавренішина. Дрімучий ліс. Шлях вовка. – К.: Наш формат, 2021. – 248 с.

 • Вік: 12+

Нарешті вийшло друком довгоочікуване продовження «Дрімучого лісу». У першому томі фентезійної дилогії, створеної на мотиви слов’янських казок і міфів, головна героїня Уляна у протистоянні з чаклункою Старою шукала шлях до себе. У другому такий шлях доведеться пройти її другові й захиснику – Сірому Вовкові. За які провини в минулому на нього впало страшне прокляття та чи зможе він від нього звільнитися? І чи помітить вчасно, що Дрімучому лісу і юній відьмі знову потрібна його допомога? Неперевершена поетично-містична манера розповіді письменниці й сценаристки Анастасії Лавренішиної, багатовимірна образність та динамічний, хвацько закручений сюжет зачаровують і тримають у напрузі до останньої сторінки. Радимо дилогію шанувальникам фентезі та любовно-фантастичних романів для підлітків.

Купити книжку.

Наші. Інженерна історія України

Олена Шульга. Наші. Інженерна історія України. – К.: Моя книжкова полиця, 2021. – 152 с.

 • Вік: 12+

Упродовж останніх 100-200 років українські інженери винайшли чимало видатних речей та зробили немало звершень – від гасової лампи і рамкового вулика до ракетних двигунів та виряджання першої людини в космос. Проте чи знаємо ми імена цих непересічних особистостей, винаходами яких користується весь світ? 

 

Проєкт «Наші. Інженерна історія України» покликаний розповісти дітям і підліткам про п’ятдесятьох видатних українських інженерів та інженерок. Серед них: Сергій Корольов, Микола Бенардос, Євген Патон, Микола Амосов, Іван Пулюй, Віра Аралова, Олег Антонов та інші. До речі, книжку написано за участі дітей та підлітків, які досліджували історію свого міста чи села та допомогли знайти інформацію про цих особистостей. Видання створено за підтримки Українського культурного фонду. 500 примірників книжки розповсюдять безплатно в українських бібліотеках. 

 

Ел і Ева

Надія Біла. Ел і Ева. – Л.: Видавництво Старого Лева, 2021. – 496 с. 

 • Вік: 16+

 

16-річний Ел, тобто Олексій, живе з матір’ю та її новою американською родиною в США. Та от, через непрості обставини, він змушений перебути якийсь час у Миколаєві у свого батька, в якого теж з’явилася нова сім’я. Йому доведеться мати справу не тільки з геть незвичними реаліями, але й зі своїм особистим «демоном» – Евою, молодшою на рік зведеною сестрою. Це протистояння стає пронизливою трагікомічною линвою, на якій авторка розміщує героїв-акробатів, щоб змусити їх балансувати кожного над своєю невеличкою прірвою, а читача – стежити за ними із завмиранням серця.

 

Надія Біла дебютувала в українській молодіжній прозі кілька років тому романом «Крута компанія». І от, новий роман «Ел і Ева» підтвердив, що сподівання й очікування щодо цієї авторки були не марними: в українському янг-едалті справді з’явилися потужні реалістичні тексти з багатогранними персонажами, сучасною манерою розповіді, тонким психологізмом та драйвовим сюжетом, від якого неможливо відірватися. Хочеться кричати: «Вірю!» та «Надю, пиши ще!» Справді, Надю, не зупиняйся. 

Купити книжку.

Острів таємниць. Надзвичайна детективна пригода

Єн Фріл, Гелен Фріл. Х.: Жорж, 2021. — 64 с.

 • Вік: 8+

Якщо ламати голову, то з користю! Наприклад, розгадуючи загадки й головоломки (що незле робити в будь-якому віці). З такою думкою видавництво “Жорж” послідовно тішить юних читачів книжками-загадками, книжками-детективами, книжками-лабіринтами та іншими не менш цікавими виданнями. Саме нещодавно вийшов друком “Острів таємниць. Надзвичайна детективна пригода”. За сюжетом, власник парку розваг “Острів таємниць” на ім’я Генрі Гоукс як крізь землю провалився. Читачам, тобто вам, пропонують знайти його, читаючи мапи й переплутані сторінки записника та розгадуючи головоломки. Окрім майстерних загадок та живої інтриги у цій книжці хочеться окремо похвалити напрочуд стильні ілюстрації та чудовий дизайн зі збалансованими кольорами, потайними кишеньками та “чарівною” лупою для розглядання. 

Купити книжку.

Книга Пригоди Петсона та Фіндуса

Нордквіст Свен. — Пер. Галина Кирпа. — Тернопіль: Навчальна книга — Богдан, 2021. — 64 с.

 • Вік: 3+

Про дідуня Петсона та його кота Фіндуса в Україні вийшло друком кілька книжок, що користуються великою популярністю серед дітей дошкільного віку. А тепер маємо ще одне видання, в якому зібрано найкращі історії про цих славнозвісних персонажів, вигаданих шведським письменником Свеном Нордквістом та “озвучених” українською знаною перекладачкою Галиною Кирпою. Це петсоно-фіндусівська вибухова суміш, доповнена вельми привабливими елементами: рецептами славнозвісного млинцевого торта й курячих парфумів, інструкцією з виготовлення шпаківні та дощоміра, сторінкою-вімельбухом, на якій можна лічити мишустиків… Але чи не найцікавіше — кілька сторінок ескізів до славнозвісної серії. Книжку можна радити й фанатам серії, і читачам, які ще анічогісінько не чули про неї.

Купити книжку.

Матеріал створений у партнерстві

 

Оригінал статті на Suspilne: Що ми рекомендуємо придбати дітям на Book Forum

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

Поетична книжка української авторки увійшла в список читаня від Forbes

Дебютна поетична збірка перекладачки Оксани Максимчук “Still city” увійшла до переліку рекомендованого літнього читання від Forbes.
«У своїй першій збірці англійською мовою американка у

«Казку про калинову сопілку» Оксани Забужко видали у формі артбуку

Видавництво «Комора» перевидало «Казку про калинову сопілку» Оксани Забужко у форматі артбуку. Про це видавництво повідило Читомо.
Нове видання доповнене ілюстраціями художниці Олі Стрю

У США вийде книжка Оксани Луцишиної Love Life

У серії Українського наукового інституту Гарвардського університету вийде роман Оксани Луцишиної Love Life («Любовне життя»). Про це повідомили на фейсбук-сторінці університету.
Роман н

Професор Єльського університету перерахував $20 тисяч на навчання українських захисників

Американський філософ, професор Єльського університету Джейсон Стенлі перерахував Фонду компетентної допомоги армії «Повернись живим» $20 000, які отримав за роботу почесним професором

Оголосили лавреатів американської премії The Carnegie Medal

Американська бібліотечна асоціація оголосила лавреатів щорічної літературної премії The Carnegie Medal. Про це повідомляється на сайті асоціації.
Книжка The Berry Pickers («Збирачі ягод

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"