Шість книгарень «КнигоЛенду» та склад мережі зазнали пошкоджень на мільйони гривень

Шість книгарень «КнигоЛенду» та склад мережі зазнали пошкоджень на мільйони гривень

Станом на 15 липня через російську агресію проти України пошкоджені та частково зруйновані шість книгарень мережі «КнигоЛенду» та один зі складів книгарні. Про це повідомив директор Книголенду Ігор Зарудко на запит Читомо. 

Чотири з них розташовані у Харкові, дві у Києві. Локації не повідомляються через безпекові заходи. 

 

«На жаль, гірка правда полягає в тому, що наш сусід (росія) терорист. Не є таємницею, що росія знищує все українське, все до чого дотягується її кривава рука. Наша мережа книгарень «КнигоЛенд» у цьому повномасштабному вторгненні має чималі втрати», розповідає Ігор для Читомо. 

 

Одна з книгарень у Києві внаслідок обстрілів зруйнована майже повністю, організаційна техніка відновленню не підлягає, а орієнтовні втрати мережі в цій точці сягають до одного мільйона п’ятсот тисяч гривень. 

 

«Найбільш понівечена книгарня. Зламані, підгорілі, залиті водою шафи. Відновленню підлягають до 10%. Товар постраждав добряче. Наразі працівниками КнигоЛенд досі йде відбір на пошкоджений і справний товар для складання акту. Але вже зараз можна говорити, що постраждало товару на понад мільйон сто тисяч гривень», додає директор книгарні. 

У другій книгарні у Києві вибуховою хвилею зруйнувало стелю і освітлення. Майже третина книжок висипалась із полиць, також є брак товару. Орієнтовні фінансові втрати у цій книгарні сягають до ста п’ятдесяти тисяч гривень. 

 

До двох книгарень у Харкові фахівці КнигоЛенду ще досі не мають доступу через обстріли окупантів. 

 

«Останнє, що ми бачили на фото це вирву у 20 метрах від книгарні і вибиті шибки. Спеціальні служби, що забивали нам вікна фанерою м’яко натякнули, що всередині м’ясорубка з товару і шаф, очевидно спричинена вибуховою хвилею», розповідає Ігор про стан однієї з них. 

 

Ще іншу книгарню у Харкові накрило вибуховою хвилею і уламками сусідніх будівель. Також поблизу неї розірвало трубу і тому трапилося підтоплення всередині самої книгарні, яка має понад 200 квадратних метрів. Орієнтовні фінансові втрати у цій книгарні сягають чотириста п’ятсот тисяч гривень.

 

«І уявіть, води було стільки, що залило все по нижні полиці включно з товаром. Звісно, всім книжковим шафам можна говорити «бувай», а за книжками на нижніх полицях лишається сумувати вони пошкоджені, покручені від води. А там, де крейдовка (крейдовий папір) перетворились на макулатуру», розповідає Ігор. 

Схожа ситуація у третій книгарні у Харкові, де вибуховою хвилею позривало каналізаційні труби. 

 

Крім того, є влучання в склад мережі. 

 

Ігор Зарудко розповідає, що в одній з книгарень завали розбирали зі сльозами на очах. Також директор книгарні додає: «Особливо цікаво зараз спостерігати, як дрібні українські книгорозповсюджувачі і далі продовжують продавати російську книжку, виправдовуючись химерними доводами. Все російське має зникнути: від майонезу до книжки».

 

Водночас нині 28 книгарень мережі працюють у різних містах України. 

 

Як відомо, в Ірпені команди мережі «Книголенд» та видавництва «Ранок» відновили роботу книгарні після вимушеної перерви.

 

Нагадаємо, що мережа «КнигоЛенд» припинила співпрацю з російськими організаціями.

Оригінал статті на Suspilne: Шість книгарень «КнигоЛенду» та склад мережі зазнали пошкоджень на мільйони гривень

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

90-ті, нульові й непокаране зло у романі «Хазяїн» Маркіяна Камиша

Маркіян Камиш — добре відомий читацькій спільноті як сталкер і автор романів про Чорнобильську зону. У його новій книзі «Хазяїн» не буде Чорнобиля, але будуть ландшафти української Півн

У Харкові перейменували вулиці на честь Семенка, Йогансена й Ушкалова

У Харкові перейменують 48 вулиць та 3 станції метрополітену. Про це повідомили на сайті Харківської міської обласної адміністрації.
На мапі Харкова будуть зокрема такі вулиці:

 вул. Гр

У Києві музей Булґакова знову облили червоною фарбою

19 липня будівлю Київського літературно-меморіального музею Булґакова облили червоною фарбою. Про це музей повідомив на своїй фейсбук-сторінці.
«Замість поваги до закону, участі у грома

Завдяки проєкту «Вільні читають українською!» вдалося зібрати 20 тисяч книжок

У межах всеукраїнського проєкту «Вільні читають українською!» вдалося зібрати близько 20 тисяч книжок для поповнення бібліотек та створення мобільних книжкових куточків у 6 деокупованих

У Мелітополі росіяни незаконно утримують журналістку Ірину Левченко

Журналістку з Мелітополя Ірину Левченко незаконно утримують в одній з катівень у місті. Про це повідомило медіа «Новини Приазовʼя».
За словами сестри журналістки Олени Руденко, Ірину дв

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"