Школярку з Вінниччини, яка виграла літературний конкурс, звинуватили в плагіаті

Школярку з Вінниччини, яка виграла літературний конкурс, звинуватили в плагіаті

Як стало відомо, нещодавно школярка з Хмільника Софія Федорова здобула Всеукраїнську літературну премію за кращий фантастичний твір імені Ігоря Федоров, який проводила Вінницька обласна організація Національної спілки письменників України. Після цього організатори двох інших літературних конкурсів конкурсів «РБЖ Азимут» і «Зоряна Фортеця» оприлюднили спільну заяву, в які звинуватили дівчину в плагіаті. 

Заява опублікована 27 травня. 

Учениця надсилала на конкурс від журналу «РБЖ Азимут» оповідання «Шовковиця».

«Ми виявили, що насправді це майже дослівний переклад оповідання «Розы и оливы» Анатолія Мєдвєдєва, яке восени 2020 року на російському Самвидаві посіло перше місце на конкурсі журналу «Химия и жизнь». Справжній автор також підтвердив, що він не перекладав свій текст українською і не давав на те згоди. Ми дискваліфікували оповідання «Шовковиця», але спочатку не стали розголошувати справжню причину і написали – «за бажанням автора». Ми мали надію на те, що це лише одиничний необачний учинок початківця, адже Софія є ще школяркою. Проте згодом виявилося, що цей плагіат було відзначено літературною премією імені Ігоря Федорова», — ідеться у повідомленні.

Літератори знайшли ще оповідання, які Софія Федорова подавала на інші конкурси, які також виявилися перекладами з російських профільних сайтів. Зокрема, «Останнє відлуння» посів друге місце на конкурсі VIII відкритого літературного конкурсу творів у жанрі фантастики та фентезі «ФантФест», який організовувала Херсонська обласна бібліотека для дітей. Насправді це оригінал «Третье эхо», взятий із російського конкурсу «Пролёт фантазии», перекладений зі зміненими іменами та назвами.

«Ми вважаємо, що плагіат у будь-якому випадку є неприйнятним. І звертаємось насамперед до організаторів конкурсів, видавців, укладачів збірок – візьміть до уваги цю інформацію! Шахрайство не живе там, де є розголос. Не має значення, звідки бралися тексти. Жодні ймовірні грошові премії та цінні призи не варті зіпсованої репутації. Ми також закликаємо пам’ятати, що йдеться про молоду людину, у якої ще все життя попереду, і що сам собою розголос уже є достатнім випробуванням», — резюмують у заяві. 

Як повідомив редакції сайту Vinbazar.com голова Вінницької обласної організації Національної спілки письменників України Вадим Вітковський, дівчину позбавлять премії імені Ігоря Федоров, яку вона виграла напередодні.

Джерело: vinbazar.com.

Прокоментуєте?

Оригінал статті на НСПУ: Школярку з Вінниччини, яка виграла літературний конкурс, звинуватили в плагіаті

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

Зустрілися два береги

Намагаюсь присвоїти статус “завершено” – нічого не виходить. Можна якось домовитись із адміністрацією, щоб це зробити?

Українські письменники візьмуть участь у Міжнародному фестивалі Аґнона

21-23 червня у Єрусалимі відбудеться Перший Міжнародний фестиваль, присвячений пам’яті Нобелівського лауреата Шмуеля Йосефа Аґнона. Програму фестивалю оприлюднили на сайті Book Forum.
Ф

У Польщі заснували Міжнародну премію за книжки на історичну тематику

У Польщі заснували Міжнародну премію імені Вітольда Пілецького. Заявки на її здобуття приймають до 27 червня, − про це повідомили на сайті Інституту Вітольда Пілецького.
Заснування щорі

Поетика падіння: куди зник герой коміксу «У м’яті»?

Борис Філоненко. Антон Рєзніков. Данил Штангеєв. У м’яті. – Київ: IST Publishing, 2020 – 64 с.
Якщо ви стежите за українським коміксовим ринком уже досить давно – маєте пам’ятати ті час

В Івано-Франківську відкрили виставку до 130-річчя Євгена Коновальця

14 червня, у день народження голови Проводу ОУН Євгена Коновальця, голова обласної ради Олександр Сич підписав розпорядження Про нагородження ювілейною відзнакою «130 років Євгену Коновальцю». Такі меда

Перейти до блогу

Нові автори

Обиденна Марія

Обиденна Марія – письменниця, авторка науково-популярних праць, перекладачка. Народилась у місті Чернігові. Закінчила Чернігівський національний педагогічний університет ім. Т.Г. Шевченко за фахом історія, англійська мова та література. У Київському Міжнародному Університеті отримала ступінь магістра за спеціальністю англійська філологія. Мешкає у місті Києві. 15 років працює перекладачкою, авторкою науково-популярних та публіцистичних статей. Пише прозові твори і […]

Маргарита Проніна

Авторка двох романів: «Звичайна» 2015р. та «Закони дива» 2020р. Дехто називає мій основний жанр “інтелектуальна жіноча проза”. Веду невелику community для письменників: I.Publish та групу на ФБ «Як написати книгу?» – для мотивації молодих авторів та перших кроків у сфері літератури. Також є співаторкою збірки “Приготуй мені гарячого глінтвейну”. Замовити книги та поспілкуватися запрошую в […]

Zoriána Bezodnia Кількість робіт: 1 Тетяна Зінченко

Я – Тетяна Зінченко, журналістка, фольклористка, за другою освітою – психолог. Маю збірку поезій “Твоя щаслива пора року”, готується до виходу роман у новелах.

Сергій Ущапівський

Посилання на мій авторський сайт: poeziya-dushi.com Посилання на авторську сторінку в Фейсбук: Ushchapivskyi.Serhii Посилання на сторінку в Інстаграм: ushchapivskyi.serhii

Перейти до "Нові автори"