Школярку з Вінниччини, яка виграла літературний конкурс, звинуватили в плагіаті

Школярку з Вінниччини, яка виграла літературний конкурс, звинуватили в плагіаті

Як стало відомо, нещодавно школярка з Хмільника Софія Федорова здобула Всеукраїнську літературну премію за кращий фантастичний твір імені Ігоря Федоров, який проводила Вінницька обласна організація Національної спілки письменників України. Після цього організатори двох інших літературних конкурсів конкурсів «РБЖ Азимут» і «Зоряна Фортеця» оприлюднили спільну заяву, в які звинуватили дівчину в плагіаті. 

Заява опублікована 27 травня. 

Учениця надсилала на конкурс від журналу «РБЖ Азимут» оповідання «Шовковиця».

«Ми виявили, що насправді це майже дослівний переклад оповідання «Розы и оливы» Анатолія Мєдвєдєва, яке восени 2020 року на російському Самвидаві посіло перше місце на конкурсі журналу «Химия и жизнь». Справжній автор також підтвердив, що він не перекладав свій текст українською і не давав на те згоди. Ми дискваліфікували оповідання «Шовковиця», але спочатку не стали розголошувати справжню причину і написали – «за бажанням автора». Ми мали надію на те, що це лише одиничний необачний учинок початківця, адже Софія є ще школяркою. Проте згодом виявилося, що цей плагіат було відзначено літературною премією імені Ігоря Федорова», — ідеться у повідомленні.

Літератори знайшли ще оповідання, які Софія Федорова подавала на інші конкурси, які також виявилися перекладами з російських профільних сайтів. Зокрема, «Останнє відлуння» посів друге місце на конкурсі VIII відкритого літературного конкурсу творів у жанрі фантастики та фентезі «ФантФест», який організовувала Херсонська обласна бібліотека для дітей. Насправді це оригінал «Третье эхо», взятий із російського конкурсу «Пролёт фантазии», перекладений зі зміненими іменами та назвами.

«Ми вважаємо, що плагіат у будь-якому випадку є неприйнятним. І звертаємось насамперед до організаторів конкурсів, видавців, укладачів збірок – візьміть до уваги цю інформацію! Шахрайство не живе там, де є розголос. Не має значення, звідки бралися тексти. Жодні ймовірні грошові премії та цінні призи не варті зіпсованої репутації. Ми також закликаємо пам’ятати, що йдеться про молоду людину, у якої ще все життя попереду, і що сам собою розголос уже є достатнім випробуванням», — резюмують у заяві. 

Як повідомив редакції сайту Vinbazar.com голова Вінницької обласної організації Національної спілки письменників України Вадим Вітковський, дівчину позбавлять премії імені Ігоря Федоров, яку вона виграла напередодні.

Джерело: vinbazar.com.

Прокоментуєте?

Оригінал статті на НСПУ: Школярку з Вінниччини, яка виграла літературний конкурс, звинуватили в плагіаті

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

Чеська книжкова виставка «Світ книги»: Зобов’язуємося підтримувати українську літературу

Міжнародна книжкова виставка «Світ книги» висловила співчуття щодо обстрілу друкарні Factor Druk у Харкові. Заяву опублікували на її фейсбук-сторінці.

«Ми добре знаємо, наскільки важливими для наших

В Україні започаткували видавництво Kovyla Publishing

В Україні заснували видавництво англомовних електронних книжок про Україну – Kovyla Publishing. Про це Читомо повідомили засновники видавництва.
Запустила Kovyla Publishing команда, яка

В Україні запустили бібліотеку електронних книжок англійською

Український застосунок для читання Librarius спільно із Мінцифрою запустили онлайн-бібліотеку англійською мовою FutuLib. Про це Читомо повідомили у Librarius.
Застосунок розробили спіль

Дублінська літературна премія оголосила лавреатів 2024 року

Румунський письменник Мірча Картереску та американський перекладач Шон Коттер стали переможцями Дублінської літературної премії 2024 року за роман «Соленоїд». Про це повідомили на сайті

Видавці ЄС: Розширюємо співпрацю з українськими колегами

Федерація європейських видавців висловила співчуття щодо обстрілу друкарні Factor Druk 23 травня у Харкові. Про це повідомили на сайті федерації.
Федерація європейських видавців вислови

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"