Шевченківська премія з головою: Нищук очолив комітет замість Макарова

Шевченківська премія з головою: Нищук очолив комітет замість Макарова

Головою комітету з Національної премії імені Тараса Шевченка президент Володимир Зеленський призначив ексміністра культури Євгена Нищука, звільнивши від виконання обов’язків голови комітету Юрія Макарова.

Як інформує УМ, про це йдеться в Указі №288 від 22 травня на сайті Президента України.

Зеленський доручив Нищуку подати пропозиції щодо нового персонального складу комітету.

При цьому Зеленський визнав такими, що втратили чинність свій указ від 14 листопада, яким установив, що під час дії воєнного стану та протягом двох місяців після його припинення чи скасування комітет із Національної премії імені Тараса Шевченка діє у складі, затвердженому указом від 19 грудня 2019 року.

50-річний Нищук — український актор театру та кіно, народний артист України, він був міністром культури з лютого по грудень 2014 року та з квітня 2016 по кінець серпня 2019 року.

16 березня 2023 року члени Шевченківського комітету заявили, що у нинішніх обставинах, коли їх поставили перед наміром змінити правила положення Національної премії імені Тараса Шевченка, додати нові номінації та пришвидшити процедуру відбору, вони не бачать можливості продовжувати роботу і складають свої повноваження.

День народження Тараса Шевченка 9 березня 2023 року пройшов без офіційного оголошення і нагородження лауреатів Шевченківської премії.

Цього року 11 березня комітет з премії оголосив переможців у п’яти категоріях, але не зміг обрати переможців у двох категоріях, тому Макаров запропонував перенаправити ці нагороди в номінацію «За внесок у перемогу».

Макаров стверджує, що Офіс Президента пристав на його ініціативу та затримав оприлюднення результатів конкурсу, щоб оголосити переможців 22 травня – день перепоховання Тараса Шевченка.

Однак більшість членів комітету цю ідею не підтримали.

Нагадаємо, що в грудні 2019 року Зеленський звільнив письменника і дипломата Юрія Щербака з посади голови комітету Національної премії імені Тараса Шевченка та призначив на цю посаду журналіста і письменника Юрія Макарова, а також затвердив склад комітету премії.

umoloda.kyiv.ua

Прокоментуєте?

Оригінал статті на НСПУ: Шевченківська премія з головою: Нищук очолив комітет замість Макарова

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

Український інститут книги проведе «Тиждень поезії»

Український інститут книги з 16 до 24 березня проведе всеукраїнську інформаційно-просвітницьку акцію «Національний тиждень читання. Тиждень поезії».

Про це повідомила пресслужба Міністерства культури

Актуальні збори, до яких закликають долучитися українські діячі культури

Українська літературна спільнота продовжує активно збирати кошти на потреби Збройних сил України. Розповідаємо про актуальні збори:

видавчиня, літературна редакторка, волонтерка Ірина

З’явилася колекція текстилю за квітковими мотивами поезії Лесі Українки

Український бренд Ptashatam підготував лляну колекцію текстилю під назвою «Contra spem spero!» до дня народження Лесі Українки. Про це повідомляється на фейсбук-сторінці Ptashatam.   
Б

Виклали 6 безплатних шрифтів, присвячених київському метро

Українські графічні й шрифтові дизайнери виготовили пак безплатних для українців шрифтів Kyiv Metro Fonts. Про це повідомляється на сайті Kyiv Type Foundry.
Пак шрифтів, кожен з яких на

На підтримку переселенців випустили листівки з орнаментами Харківщини

Благодійний фонд «Культура дії» створив листівки з традиційними орнаментами Харківщини, які можна придбати у київських книгарнях і підтримати переселенців. Про це повідомляється на інст

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"