Шабловський: Шкода, що люди купуються на російське фейк-інтерв’ю породіллі з Маріуполя

Шабловський: Шкода, що люди купуються на російське фейк-інтерв’ю породіллі з Маріуполя

Польський репортер і письменник Вітольд Шабловський висловився щодо так званого «інтерв’ю» породіллі з Маріуполя Маріанни Вишемірської, яку взяли в заручники. Про це він написав на своїй фейсбук-сторінці.

 

У дописі ідеться про так зване «інтерв’ю» Маріанни Вишемірської, в якому та нібито підтверджує фейк російської пропаганди про те, що авіанальоту на пологовий будинок №3 не було, а військові забирали їжу у вагітних. 

 

«Що я думаю з цього приводу? Нагадаю всім про захоплення білоруського журналіста Романа Протасевича, заради якого служби Лукашенка викрали літак, що летіли з Греції. Нагадаю, які дурниці розповідав Протасевич по режимному ТБ, коли йому довелося боротися за життя своє та своєї дівчини», — написав Шабловський.

 

Він зазначив, що жителі Маріуполя хочуть жити.

 

«На лікарню напали, фотограф AP, якого я нещодавно зустрів, був там відразу після цього. І це росіяни, а не українці роблять жахливі речі в Маріуполі. Друга жінка, чиє фото поряд з Вишемірською стало символом російської жорстокості, померла. Більшість людей, яких привозять з Маріуполя в росію, потрапляють не на телевізор, а в табори, а деякі служать живими щитами. Шкода, що для багатьох людей інтерв’ю Вишемірської висвітлює те, що відбувається в Маріуполі. Але правду не стерти жодною пропагандою», — наголосив письменник.

 

Зазначимо, раніше російська пропаганда звинувачувала Вишемірську в тому, що вона модель, а фото інсценовані. Згодом ЗМІ повідомили, що жінку із немовлям окупанти взяли в заручники. У дописі Шабловський пише про те, що на момент запису відео жінка перебувала в росії.

 

Вітольд Шабловський — польський журналіст і репортер, автор шести книжок жанру «художній репортаж».

 

Нагадаємо, Вітольд Шабловський пожертвує половину грошей з прибутку від виходу його нової книжки «Росія з кухні» у США на допомогу українським біженцям у Польщі.

 

 

Чільне фото: zbruc.eu

Оригінал статті на Suspilne: Шабловський: Шкода, що люди купуються на російське фейк-інтерв’ю породіллі з Маріуполя

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

У Рівному проведуть урочистості з нагоди 300-річчя Григорія Сковороди

До 300-річчя від дня народження Григорія Сковороди, українського філософа-містика, богослова, поета, педагога, у обласному центрі відбудуться заходи.

30 листопада – відео-розповідь «Григорій Сковород

Відійшла у вічність мама відповідальної секретарки Львівської обласної організації НСПУ Лесі…

Із сумом повідомляємо, що вчора відійшла до довічності мама
нашої письменниці, відповідальної секретарки Львівської обласної організації
НСПУ Лесі Бернакевич – Надія Іванівна. Письменницька спільнота ви

Без світла та зв’язку: як відбулася Чорна п’ятниця в українських видавництвах

Чорна п’ятниця в Україні цього року видалася дійсно чорною: через постійні обстріли росією важливих інфраструктурних об’єктів Україна щодня вимушена перебувати без електроенергії значну

У луцькій бібліотеці плетуть маскувальні сітки: потрібна допомога

У Луцьку волонтери руху «Меценати для солдата» плетуть маскувальні сітки у приміщенні Волинської обласної бібліотеки для юнацтва. 

Волонтери працюють тут із початку повномасштабного вторгнення. Тут р

Найважливіші дитячі книжки 2022 року: на що звернути увагу

У грудні настає час підбивати книжкові підсумки року. Традиційно Читомо в цей час формує свій редакційний топ дитячих книжок. Ми акцентуємо увагу на виданнях для дітей і підлітків від у

Перейти до блогу

Нові автори

Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Софія Заяць

Мій роман піднімає декілька тем: 1 Тема сексуальних домагань , через чоловіків і призму винуватий сам. 2 Ціна людського життя. 3 Тема технологій за якими люди не бачать людей. В мому фентезі є 4 основних легенди які формують його кістяк. 1 Мору (малі деталі є в Арці Істина ангела , один з найулюбленіших персонажів бо […]

Тоня Твіст

м. Київ Письменниця, перекладачка, авторка освітніх програм в «Lucky Academy». Пише для дітей та дорослих. Також пише детективи. Випускниця літературних шкіл, курсів та академії детектива. Публікується під псевдонімом в різних літературних журналах та збірниках. Лавреатка та фіналістка багатьох літературних конкурсів, серед яких: міжнародний літературний конкурсу до Дня Студента, (Канів, 2019); міжнародний літературний конкурс «Коли наблизитися…» […]

Ірина Мостепан (Мельник)

Ірина Сергіївна Мостепан (дівоче прізвище – Мельник) народилася 12 жовтня 1987 року на Рівненщині у селі Олександрія. Член Національної спілки письменників України. Учасниця народного літературного об’єднання «Поетарх» Рівненського палацу дітей та молоді. Акторка Рівненського молодіжного народного театру ім. Атталії Гаврюшенко. Із 2019 року живе у місті Ірпінь. Працює вчителем в Українському гуманітарному ліцеї Київського національного університету […]

Діана Анджейчик Кількість робіт: 6 Перейти до "Нові автори"