Шабловський: Шкода, що люди купуються на російське фейк-інтерв’ю породіллі з Маріуполя

Шабловський: Шкода, що люди купуються на російське фейк-інтерв’ю породіллі з Маріуполя

Польський репортер і письменник Вітольд Шабловський висловився щодо так званого «інтерв’ю» породіллі з Маріуполя Маріанни Вишемірської, яку взяли в заручники. Про це він написав на своїй фейсбук-сторінці.

 

У дописі ідеться про так зване «інтерв’ю» Маріанни Вишемірської, в якому та нібито підтверджує фейк російської пропаганди про те, що авіанальоту на пологовий будинок №3 не було, а військові забирали їжу у вагітних. 

 

«Що я думаю з цього приводу? Нагадаю всім про захоплення білоруського журналіста Романа Протасевича, заради якого служби Лукашенка викрали літак, що летіли з Греції. Нагадаю, які дурниці розповідав Протасевич по режимному ТБ, коли йому довелося боротися за життя своє та своєї дівчини», — написав Шабловський.

 

Він зазначив, що жителі Маріуполя хочуть жити.

 

«На лікарню напали, фотограф AP, якого я нещодавно зустрів, був там відразу після цього. І це росіяни, а не українці роблять жахливі речі в Маріуполі. Друга жінка, чиє фото поряд з Вишемірською стало символом російської жорстокості, померла. Більшість людей, яких привозять з Маріуполя в росію, потрапляють не на телевізор, а в табори, а деякі служать живими щитами. Шкода, що для багатьох людей інтерв’ю Вишемірської висвітлює те, що відбувається в Маріуполі. Але правду не стерти жодною пропагандою», — наголосив письменник.

 

Зазначимо, раніше російська пропаганда звинувачувала Вишемірську в тому, що вона модель, а фото інсценовані. Згодом ЗМІ повідомили, що жінку із немовлям окупанти взяли в заручники. У дописі Шабловський пише про те, що на момент запису відео жінка перебувала в росії.

 

Вітольд Шабловський — польський журналіст і репортер, автор шести книжок жанру «художній репортаж».

 

Нагадаємо, Вітольд Шабловський пожертвує половину грошей з прибутку від виходу його нової книжки «Росія з кухні» у США на допомогу українським біженцям у Польщі.

 

 

Чільне фото: zbruc.eu

Оригінал статті на Suspilne: Шабловський: Шкода, що люди купуються на російське фейк-інтерв’ю породіллі з Маріуполя

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

Премія «Своя полиця» оголосила переможців

Книжкова премія для сучасної жанрової української літератури «Своя полиця» оголосила переможців у сімох номінаціях. Про це Читомо повідомили у мережі «Книгарня «Є», що організовує премі

«Видала громада»: Заснували платформу для друку книжок авторів-початківців

В Україні створили краудфандингову платформу, що дозволятиме авторам-початківцям друкувати дебютні книжки коштом благодійників. Про це засновники проєкту «Видала громада» повідомили в і

Оголосили номінанток премії Women in Arts-2024

Оголосили фіналісток премії Women in Arts у семи номінаціях. Про це повідомили на сайті премії.
У 2024 на здобуття премії в категорії «Література» номінували:
 

поетку, морську піхотин

Кейс BookChef: Vivat, Yakaboo не продають книжки, а КСД і «Книгарня «Є» повернули їх в асортимент

Після оприлюднення розслідування про зв’язки низки українських книжкових бізнесів з росією українські книжкові мережі відмовилися розповсюджувати книжки видавництва BookChef. Нещодавно

Місто індустріальних монументів, людей і моря – яким був Маріуполь до окупації

До другої річниці блокади Маріуполя Вано Крюґер пригадує яким було це місто до початку повномасштабного вторгнення – під час проведення «StartUp Гогольfest». Перша версія цього есею бул

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"