Чи причетний Пушкін до Бучі — в подкасті Укрінформу «Що з…

Чи причетний Пушкін до Бучі — в подкасті Укрінформу «Що з…

Укрінформ запускає новий подкаст «Що з цим робити?». 

Братимемо тему чи проблему, які «на слуху», і намагатимемось зрозуміти, як нам з цим бути. Шукатимемо аргументи «за» і «проти», подивимось на кожне явище свіжим поглядом. Кликатимемо експертів і залучатимемо слухачів. Одне слово, обговорюватимемо, «шо з цим робити…». Старт проекту дадуть Олександр Харченко та Володимир Радченко, далі теж будуть цікаві люди.

В першому випуску подкасту говоримо про російську літературу. Якщо точніше, не про неї загалом, а про те, як її подавали поколінням українців в школі та обробляли юні мізки в потрібному напрямкую

Поговоримо, чому вважаємо Михайла Лєрмонтова «дідусем російської пропаганди».

Пояснимо, чому Пушкін зі своєю історією про властителя, який шле отруту сусідам, проходить в «рослите» по відомству «свободолюбивой лирики».

Чому в їхній системі координат «юность новая» може мати лише один варіант – «из костей взойти».

І як навіть Роберта Стівенсона можна притягти до «рослита», аби виховувати юного читача в потрібному, «патріотичному» дусі.

Про все це, звісно, ми не говорили б, якби й сьогодні не було людей, які кажуть: геть руки від російської культури! путін та сьогоднішня війна то одне, а «рослит» і «роскульт» то інше.  Чайковський не відповідає за згвалтування в Бучі. Пушкін нікого не бомбив в Маріуполі. А Лєрмонтов з Толстим ніяким боком не причетні до того, що відбувається під Бахмутом. Тут ми кажемо: стоп, трохи не так. Дуже навіть не так. І ось чому…

Слухайте, думайте, дискутуйте!

ukrinform.ua

Прокоментуєте?

Оригінал статті на НСПУ: Чи причетний Пушкін до Бучі — в подкасті Укрінформу «Що з…

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

90-ті, нульові й непокаране зло у романі «Хазяїн» Маркіяна Камиша

Маркіян Камиш — добре відомий читацькій спільноті як сталкер і автор романів про Чорнобильську зону. У його новій книзі «Хазяїн» не буде Чорнобиля, але будуть ландшафти української Півн

У Харкові перейменували вулиці на честь Семенка, Йогансена й Ушкалова

У Харкові перейменують 48 вулиць та 3 станції метрополітену. Про це повідомили на сайті Харківської міської обласної адміністрації.
На мапі Харкова будуть зокрема такі вулиці:

 вул. Гр

У Києві музей Булґакова знову облили червоною фарбою

19 липня будівлю Київського літературно-меморіального музею Булґакова облили червоною фарбою. Про це музей повідомив на своїй фейсбук-сторінці.
«Замість поваги до закону, участі у грома

Завдяки проєкту «Вільні читають українською!» вдалося зібрати 20 тисяч книжок

У межах всеукраїнського проєкту «Вільні читають українською!» вдалося зібрати близько 20 тисяч книжок для поповнення бібліотек та створення мобільних книжкових куточків у 6 деокупованих

У Мелітополі росіяни незаконно утримують журналістку Ірину Левченко

Журналістку з Мелітополя Ірину Левченко незаконно утримують в одній з катівень у місті. Про це повідомило медіа «Новини Приазовʼя».
За словами сестри журналістки Олени Руденко, Ірину дв

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"