Чи потрібні письменнику соцмережі?
Чи потрібні письменнику соцмережі?
Думаю, всі зі мною погодяться, що для сучасного письменника присутність у соцмережах є вкрай необхідною. Звичайно, якщо ви не є “живим класиком”, якого й так усі знають))
Але поки наше становлення як мережевих авторів лише відбувається, потрібно регулярно шукати нових читачів, а ще — нагадувати про себе тим, хто читав нас раніше: я є, пишу щось новеньке, зазирніть іще раз до мене в гості!
У кожного з нас є своя улюблена соцмережа, в декого дві-три, а дехто старається охопити своєю присутністю кожну з наявних соцмереж.
Вирішила знайти хвилинку, щоб поділитися власним досвідом у цьому плані.
Насамперед я замислилася, в якому вигляді мені зручніше спілкуватися з читачами, і зрозуміла, що знімати відео та виходити в прямі ефіри — точно не моє. Тому в Ютубі та Тік-тоці ви мене не знайдете ( хіба що як глядача))
Фотграфуватися теж не дуже полюбляю, але візуальний контент робити мені подобається ( арти, цитати, візуалізації персонажів тощо). Для цього найкраще підходить Інстаграм
Також маю власну дошку в Пінтерест — тут зручно зберігати картинки, які можна використати для блогів та ілюстрацій, а також розміщувати власний візуал, і через нього вести відвідувачів на сторінки своїх книг ( якщо комусь цікава ця тема, можу пізніше зробити окремий блог).
Найулюбленіша моя соцмережа — Фейсбук, якось тут найкомфортніше почуваюся, і маю найбільше підписників та друзів. Правда, блогера з мене не вийшло… в тому плані, що я ( знову ж таки через власний інтровертний характер) не дуже горю бажанням виносити на загал подробиці життя свого та своїх близьких. Тут хочеться мати якийсь “внутрішній простір”, тому я більше ділюсь емоціями, цікавими історіями, чимось позитивним, цитатами, поетичними рядками, красивими фото.
У мене є творча бізнес-сторінка, на якій я у вигляді експерименту зробила магазин зі своїми книгами, виявилось, що це досить зручно. Багато людей роблять собі сайт для продаж книг, а магазин – набагато простіший і безкоштовний. Теж, якщо комусь цікаво більш детально прочитати про такий спосіб просування — пишіть у коментарях.
На мою думку, багато користі у ФБ приносить участь автора в різноманітних літературних групах. Я сама підписана на багато читацьких спільнот, намагаюся там спілкуватися, бути на видноті, щоб потенційні читачі могли зацікавитися мною як автором і перейти на мою сторінку ( а там уже є посилання на мої книги). У групах рекламою стараюся не зловживати, бо бачу негатив у читачів стосовно тих письменників, які кидають один і той же рекламний пост одночасно у два десятки груп, а то й більше.
Маю і свою літературну групу, вона переважно розрахована на читачів. тому викладаю туди різну цікаву інформацію плюс небагато реклами. Кому цікаво, приєднуйтесь, рекламувати свою творчість у ній можна всім бажаючим ( звісно, в межах розумного ). Я дотримуюсь тієї думки, що в рекламі своїх книг головне – не переборщити. Маркетологи визначають, що реклама має становити десь 10% публікацій на вашій сторінці чи в групі — тоді читачі сприйматимуть її позитивно.
Також мені подобається Телеграм, маю власний канал, хоч він поки й невеликий — всього 29 учасників, але розвивається. Мені подобається ця соцмережа тим, що тут усі читачі відразу бачать оновлення і можуть зазирнути в них. На відміну від ФБ чи Інсти, де алгоритм може показати ваш допис, а може й не показати ( залежно від багатьох обставин).
Наразі я саме вивчаю способи просування каналів у Телеграмі, знайшла багато цікавої інформації, теж можу поділитися, якщо комусь буде цікаво.
І ще одна соцмережа, де я присутня — це Твіттер. Мені до душі своєрідна атмосфера цієї переважно молодіжної тусівки, де можна викладати різні цікаві думки, цитати, зазвичай я тут пишу коротенькі замальовки з життя, побачене-підслухане, якісь уривки фраз чи власні роздуми, що їх потім можу використовувати в книгах. Свого роду, міні-щоденник.
А в яких соцмережах найкомфортніше почуваєтесь ви? Які з них вважаєте найпотрібнішими для автора?
Підписуйтесь на мої сторінки ( які виділені в тексті синім кольором). будемо спілкуватися й там)) А хто ще не натиснув кнопочку “Відстежувати” в моєму профілі на Букнет — рекомендую це зробити, адже вже завтра стартує дуже цікава новинка, яку просто гріх пропустити.
Та й багато інших, вже завершених книг, і тих, що поки в процесі, чекають-не дочекаються саме на вас.
P.S. Мало не забула 🙂 Сьогодні до кінця дня діє знижка на роман “Два життя”, його можна придбати всього за 25 грн!
Про що цей роман? Він – власник великої телекомпанії, що спеціалізується на розважальних шоу. Багатий і впливовий, проте незадоволений власним життям, яке вважає прісним і нецікавим. Вона – розлучена жінка з “проблемною” дитиною та купою матеріальних негараздів. За всіма законами логіки і здорового ґлузду, ці два життя, як дві паралельні лінії, не повинні були перетнутися. Але десь щось пішло не так…
Оригінал статті на Букнет: Чи потрібні письменнику соцмережі?
Блог
90-ті, нульові й непокаране зло у романі «Хазяїн» Маркіяна КамишаМаркіян Камиш — добре відомий читацькій спільноті як сталкер і автор романів про Чорнобильську зону. У його новій книзі «Хазяїн» не буде Чорнобиля, але будуть ландшафти української Півн
У Харкові перейменували вулиці на честь Семенка, Йогансена й УшкаловаУ Харкові перейменують 48 вулиць та 3 станції метрополітену. Про це повідомили на сайті Харківської міської обласної адміністрації.
На мапі Харкова будуть зокрема такі вулиці:
вул. Гр
У Києві музей Булґакова знову облили червоною фарбою19 липня будівлю Київського літературно-меморіального музею Булґакова облили червоною фарбою. Про це музей повідомив на своїй фейсбук-сторінці.
«Замість поваги до закону, участі у грома
У межах всеукраїнського проєкту «Вільні читають українською!» вдалося зібрати близько 20 тисяч книжок для поповнення бібліотек та створення мобільних книжкових куточків у 6 деокупованих
У Мелітополі росіяни незаконно утримують журналістку Ірину ЛевченкоЖурналістку з Мелітополя Ірину Левченко незаконно утримують в одній з катівень у місті. Про це повідомило медіа «Новини Приазовʼя».
За словами сестри журналістки Олени Руденко, Ірину дв
Додати коментар
Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.