Читомо запускає книжкову «Вітрину новинок-2024» у зміненому форматі
До міжнародного фестивалю «Книжковий Арсенал» Читомо оголошує запуск проєкту «Вітрина новинок».
«Вітрину новинок» Читомо організовує щорічно, починаючи з 2015 року. Проєкт втілюють у співпраці з Книжковим арсеналом.
У 2024 році традиційний формат «Вітрини» змінився: упродовж квітня-червня на сайті вийде серія матеріалів, що знайомитиме з найважливішими новинками книговидавничого ринку за 2023-2024 роки, на які читачам рекомендують звернути увагу.
Свої тематичні рекомендації представлять відомі літературні критики Тетяна Петренко, Ганна Улюра, Олег Коцарев, Анастасія Герасимова, Богдана Романцова, Валентина Вздульська, Віталіна Макарик та інші. З першою добіркою – Ганни Улюри з українською репортажною прозою про війну – можна ознайомитися за посиланням.
Важливий блок проєкту – це огляди новинок про війну та книжок, які написали вже відомі письменники, що зараз перебувають у війську, а також військових, які дебютували зі своїми книжками вже під час своєї служби.
«Цьогоріч цифрова “Вітрина новинок” має абсолютно інший формат та місію, не так показати усі можливі книжкові новинки, з цим все краще справляються і самі видавці, і блогери, як зорієнтувати на важливому. Окремо 5 добірок ми присвятимо книжкам військових, талановитих авторів і авторок у ЗСУ стало ще більше, і ми хочемо, щоб їхні книжки отримували належну увагу», — розповіла Оксана Хмельовська, головна редакторка Читомо.
«Вітрина новинок» у фізичному форматі діятиме з 30 травня до 2 червня у просторі Книжкового Арсеналу та представить видання, що вийшли друком з червня 2023 до травня 2024 року, сфокусувавшися на книжках про війну будь-якого жанру, теми чи вікової категорії. У просторі фестивалю Вітрина буде розміщена в секції А1 (ліве крило першого поверху Мистецького арсеналу). Вітрину новинок формуватимуть виключно видання представлені видавцями й книгарнями на ярмарку фестивалю-2024.
Цьогорічна цифрова «Вітрина новинок 2024», як і у 2023-ому році, створена за фінансової підтримки Фундації ЗМІН.
«Нам стратегічно важливо зміцнювати платформи, де перетинаються люди з різних полів, об’єднані наміром спільно думати та діяти. Цьогорічний фокус на підсилення голосів військових та ветеранів(ок) резонує та добре калібрує наші ключові напрями діяльності. Для команди цікаві та цінні тяглі багатокомпонентні співпраці. І тут раді вже другий рік поспіль підсилювати формат у співдії з командами Читомо та Книжкового Арсеналу», — зазначила директорка Фундації ЗМІН Христина Бойко.
Як повідомлялося, у 2023 році в межах проєкту «Вітрина новинок – рік стійкості» українські видавці представили майже 1300 новинок. У 2022 році на «Вітрині» видавці представили понад 270 нові книжки.
Оригінал статті на Suspilne: Читомо запускає книжкову «Вітрину новинок-2024» у зміненому форматі
Блог
Тараса Шевченка звільнили з посади заступника міністра культури та інформполітикиКабінет Міністрів України звільнив Тараса Шевченка з посади заступника міністра культури та інформаційної політики з питань європейської інтеграції. Це сталося під час засідання 8 жовтн
У Києві запрацювала головна книгарня «КнигоЛенду»У Києві відбулося передвідкриття для професійної спільноти головної книгарні «КнигоЛенду» в столиці за адресою вулиця Жилянська 5/60, біля метро Олімпійська. Про це повідомила кореспонд
Роман Ребекки Кван «Жовтолика» екранізуютьКомпанія Lionsgate Television придбала права на екранізацію роману Ребекки Кван «Жовтолика» у форматі серіалу. Про це повідомляє американський розважальний тижневик Variety.
Режисеркою
Національний інститут імені Оссолінських у Вроцлаві «Оссолінеум» виклав у відкритий доступ скани кількох річників перших львівських газет 1776–1805 років. Про це йдеться на сайті Нижньо
Global Teacher Prize отримала вчителька укрмови й літератури, що руйнує стереотипи про сільську школуУ Міжнародний день учителя оголосили переможців щорічної премії для педагогів Global Teacher Prize Ukraine 2024. Про це повідомила ГС «Освіторія», організаторка премії.
Головною перемож
Додати коментар
Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.