Читомо запускає книжкову «Вітрину новинок-2024» у зміненому форматі

Читомо запускає книжкову «Вітрину новинок-2024» у зміненому форматі

До міжнародного фестивалю «Книжковий Арсенал» Читомо оголошує запуск проєкту «Вітрина новинок». 

«Вітрину новинок» Читомо організовує щорічно, починаючи з 2015 року. Проєкт втілюють у співпраці з Книжковим арсеналом.

 

У 2024 році традиційний формат «Вітрини» змінився: упродовж квітня-червня на сайті вийде серія матеріалів, що знайомитиме з найважливішими новинками книговидавничого ринку за 2023-2024 роки, на які читачам рекомендують звернути увагу.

 

Свої тематичні рекомендації представлять відомі літературні критики Тетяна Петренко, Ганна Улюра, Олег Коцарев, Анастасія Герасимова, Богдана Романцова, Валентина Вздульська, Віталіна Макарик та інші. З першою добіркою – Ганни Улюри з українською репортажною прозою про війну – можна ознайомитися за посиланням.

Важливий блок проєкту – це огляди новинок про війну та книжок, які написали вже відомі письменники, що зараз перебувають у війську, а також військових, які дебютували зі своїми книжками вже під час своєї служби.

 

«Цьогоріч цифрова “Вітрина новинок” має абсолютно інший формат та місію, не так показати усі можливі книжкові новинки, з цим все краще справляються і самі видавці, і блогери, як зорієнтувати на важливому. Окремо 5 добірок ми присвятимо книжкам військових, талановитих авторів і авторок у ЗСУ стало ще більше, і ми хочемо, щоб їхні книжки отримували належну увагу», — розповіла Оксана Хмельовська, головна редакторка Читомо.

 

«Вітрина новинок» у фізичному форматі діятиме з 30 травня до 2 червня у просторі Книжкового Арсеналу та представить видання, що вийшли друком з червня 2023 до травня 2024 року, сфокусувавшися на книжках про війну будь-якого жанру, теми чи вікової категорії. У просторі фестивалю Вітрина буде розміщена в секції А1 (ліве крило першого поверху Мистецького арсеналу). Вітрину новинок формуватимуть виключно видання представлені видавцями й книгарнями на ярмарку фестивалю-2024.

 

Цьогорічна цифрова «Вітрина новинок 2024», як і у 2023-ому році, створена за фінансової підтримки Фундації ЗМІН.

 

«Нам стратегічно важливо зміцнювати платформи, де перетинаються люди з різних полів, об’єднані наміром спільно думати та діяти. Цьогорічний фокус на підсилення голосів військових та ветеранів(ок) резонує та добре калібрує наші ключові напрями діяльності. Для команди цікаві та цінні тяглі багатокомпонентні співпраці. І тут раді вже другий рік поспіль підсилювати формат у співдії з командами Читомо та Книжкового Арсеналу», — зазначила директорка Фундації ЗМІН Христина Бойко.

 

Як повідомлялося, у 2023 році в межах проєкту «Вітрина новинок – рік стійкості» українські видавці представили майже 1300 новинок. У 2022 році на «Вітрині» видавці представили понад 270 нові книжки.

Оригінал статті на Suspilne: Читомо запускає книжкову «Вітрину новинок-2024» у зміненому форматі

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

В Україні запровадили механізм добровільної відмови від вченого звання

У Кабінеті міністрів затвердили постанову, що визначає механізм добровільної відмови від вченого звання. Її оприлюднили на вебпорталі органів виконавчої влади України.
До затвердження р

У Словаччині поет скоїв напад на прем’єр-міністра країни Роберта Фіцо

Прем’єр-міністра Словаччини Роберта Фіцо поранили під час стрілянини перед Будинком культури у Гандлова, де проходило засідання уряду. Про це повідомив словацький новинний сайт Aktualit

Хто з українських письменників-класиків одягав вишиванки

Щороку в третій четвер травня українці святкують День вишиванки. Зараз вишита сорочка є невіддільним символом української ідентичності, котру українці одягають не лише на свята. Цікаво,

Із життя пішла канадська письменниця і нобелівська лавреатка Еліс Манро

У віці 92 років померла канадська письменниця, майстриня короткого оповідання, лавреатка Нобелівської премії з літератури-2013 Еліс Манро.
Еліс Манро народилася 10 липня 1939 року в Онт

Стало відомо, які книжки Україна представить на виставці у Польщі

Наприкінці травня в Палаці культури й науки у Варшаві відбудеться Міжнародний книжковий ярмарок, на якому Україна представить національний стенд і літературну програму. Про це повідомил

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"