Чилійського поета Пабло Неруду отруїли — висновок судмедекспертів

Чилійського поета Пабло Неруду отруїли — висновок судмедекспертів

Судово-медичні експерти встановили, що чилійський поет, лавреат Нобелівської премії Пабло Неруда помер через отруєння. Про це заявив його племінник Родольфо Рейєс.

Раніше вважали, що Неруда помер від ускладнень через рак простати, однак водій поета Мануель Арайя протягом десятиліть стверджував, що його отруїли. Тож 12 років тому розпочали розслідування причин смерті Неруди.

 

Група судово-медичних експертів з Канади, Данії та Чилі мають оприлюднити звіт про причину смерті Неруди. Це публічне оголошення висновків відкладали двічі протягом 2023 року: спочатку через проблеми з підключенням до інтернету в одного з експертів, а згодом через заяву, що група ще не дійшла консенсусу.

 

Кілька років тому група міжнародних фахівців відкинула офіційну причину смерті у вигляді кахексії чи виснаження організму внаслідок хронічної хвороби — у випадку Неруди раку, однак тоді точну причину смерті ще не визначили.

 

Наразі вважають, що Неруда помер від дії токсину бактерії clostridium botulinum, який судово-медичні тести виявили в його організмі. Рудольф Рейєс, племінник Неруди та адвокат у судовій справі про смерть свого дядька, заявив, що має доступ до висновків судово-медичної експертизи, які шляхом лабораторних тестів підтвердили, що токсин увели, коли поет був ще живий. За його словами, аналіз, проведений експертами Університету Макмастера в Канаді та Університету Копенгагена, встановив, що бактерії не потрапили в тіло Неруди з домовини чи прилеглої території.

 

Водій Мануель Арайя стверджує, що Неруда помер після того, як йому зробили «ін’єкцію в шлунок» у клініці, куди він був госпіталізований.

 

Пабло Неруда — чилійський поет, лаdреат Нобелівської премії з літератури 1971 року. У 1923 році видав свою дебютну збірку віршів «Сутінки». Збірка «Двадцять віршів про кохання та одна пісня відчаю» зробила його знаменитим у Латинській Америці. З 1927 року починає свою дипломатичну кар’єру, яка триває з деякими перервами до смерті. У 1971 році отримує Нобелівку з літератури з таким обґрунтуванням: «За поезію, яка з надприродною силою втілила d собі долю і мрії цілого континенту»

 

19 вересня 1973 року його терміново ушпиталили у клініці Санта Марія в Сантьяго, де він помер через чотири дні — 23 вересня. Офіційна причина смерті: рак простати. Поет помер за 12 днів після перевороту в Чилі 11 вересня 1973 року, у результаті якого від влади усунули президента Сальвадора Альєнде, а його замінив генерал, майбутній диктатор Авґусто Піночет.

 

Нагадаємо, у 2022 році у США скоїли замах на вбивство Салмана Рушді.

 

 

Джерело: Associated Press

Чільна світлина: Getty Images

Оригінал статті на Suspilne: Чилійського поета Пабло Неруду отруїли — висновок судмедекспертів

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

Оголосили лавреатів Міжнародної премії імені Олеся Гончара 2023 року

У конкурсі на здобуття Міжнародної німецько-української премії імені Олеся Гончара 2023 року оголосили переможців. Про це повідомили на сайті Національної спілки письменників України.
П

Львівські письменники відзначили Всесвітній день поезії

Складати вірші може більшість, а поезію – одиниці, римувати сяк-так доступно кожному, а творити перли – не багатьом, як зрештою і в інших видах мистецтва, зокрема художній фотографії: фотоапарат один, а

Катерина Міхаліцина. Dogs of war

Продовжуємо проєкт «Воєнний стан» – онлайн-антологію есеїв українських інтелектуалів та інтелектуалок про війну від Meridian Czernowitz. Сто авторів – у ста текстах – розкажуть про влас

Дві третини українців вважають неприйнятним отримувати новини з російських ЗМІ

Майже 70% українців вважають неприйнятним отримувати інформацію про події в Україні з російських ЗМІ. Про це свідчать результати другої хвилі опитування «Окуповані території та Росія: б

Мінкульт Люксембургу виділив кошти на ₴ 1,3 мільйона для підтримки українських…

Для підтримки українських діячів мистецтва Міністерство культури Люксембургу виділило кошти в сумі 1,3 мільйона гривень через УКФ. 

Про це повідомляє міністр культури та інформаційної політики в Теле

Перейти до блогу

Нові автори

Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Софія Заяць

Мій роман піднімає декілька тем: 1 Тема сексуальних домагань , через чоловіків і призму винуватий сам. 2 Ціна людського життя. 3 Тема технологій за якими люди не бачать людей. В мому фентезі є 4 основних легенди які формують його кістяк. 1 Мору (малі деталі є в Арці Істина ангела , один з найулюбленіших персонажів бо […]

Тоня Твіст

м. Київ Письменниця, перекладачка, авторка освітніх програм в «Lucky Academy». Пише для дітей та дорослих. Також пише детективи. Випускниця літературних шкіл, курсів та академії детектива. Публікується під псевдонімом в різних літературних журналах та збірниках. Лавреатка та фіналістка багатьох літературних конкурсів, серед яких: міжнародний літературний конкурсу до Дня Студента, (Канів, 2019); міжнародний літературний конкурс «Коли наблизитися…» […]

Ірина Мостепан (Мельник)

Ірина Сергіївна Мостепан (дівоче прізвище – Мельник) народилася 12 жовтня 1987 року на Рівненщині у селі Олександрія. Член Національної спілки письменників України. Учасниця народного літературного об’єднання «Поетарх» Рівненського палацу дітей та молоді. Акторка Рівненського молодіжного народного театру ім. Атталії Гаврюшенко. Із 2019 року живе у місті Ірпінь. Працює вчителем в Українському гуманітарному ліцеї Київського національного університету […]

Перейти до "Нові автори"