Чилійського поета Пабло Неруду отруїли — висновок судмедекспертів

Чилійського поета Пабло Неруду отруїли — висновок судмедекспертів

Судово-медичні експерти встановили, що чилійський поет, лавреат Нобелівської премії Пабло Неруда помер через отруєння. Про це заявив його племінник Родольфо Рейєс.

Раніше вважали, що Неруда помер від ускладнень через рак простати, однак водій поета Мануель Арайя протягом десятиліть стверджував, що його отруїли. Тож 12 років тому розпочали розслідування причин смерті Неруди.

 

Група судово-медичних експертів з Канади, Данії та Чилі мають оприлюднити звіт про причину смерті Неруди. Це публічне оголошення висновків відкладали двічі протягом 2023 року: спочатку через проблеми з підключенням до інтернету в одного з експертів, а згодом через заяву, що група ще не дійшла консенсусу.

 

Кілька років тому група міжнародних фахівців відкинула офіційну причину смерті у вигляді кахексії чи виснаження організму внаслідок хронічної хвороби — у випадку Неруди раку, однак тоді точну причину смерті ще не визначили.

 

Наразі вважають, що Неруда помер від дії токсину бактерії clostridium botulinum, який судово-медичні тести виявили в його організмі. Рудольф Рейєс, племінник Неруди та адвокат у судовій справі про смерть свого дядька, заявив, що має доступ до висновків судово-медичної експертизи, які шляхом лабораторних тестів підтвердили, що токсин увели, коли поет був ще живий. За його словами, аналіз, проведений експертами Університету Макмастера в Канаді та Університету Копенгагена, встановив, що бактерії не потрапили в тіло Неруди з домовини чи прилеглої території.

 

Водій Мануель Арайя стверджує, що Неруда помер після того, як йому зробили «ін’єкцію в шлунок» у клініці, куди він був госпіталізований.

 

Пабло Неруда — чилійський поет, лаdреат Нобелівської премії з літератури 1971 року. У 1923 році видав свою дебютну збірку віршів «Сутінки». Збірка «Двадцять віршів про кохання та одна пісня відчаю» зробила його знаменитим у Латинській Америці. З 1927 року починає свою дипломатичну кар’єру, яка триває з деякими перервами до смерті. У 1971 році отримує Нобелівку з літератури з таким обґрунтуванням: «За поезію, яка з надприродною силою втілила d собі долю і мрії цілого континенту»

 

19 вересня 1973 року його терміново ушпиталили у клініці Санта Марія в Сантьяго, де він помер через чотири дні — 23 вересня. Офіційна причина смерті: рак простати. Поет помер за 12 днів після перевороту в Чилі 11 вересня 1973 року, у результаті якого від влади усунули президента Сальвадора Альєнде, а його замінив генерал, майбутній диктатор Авґусто Піночет.

 

Нагадаємо, у 2022 році у США скоїли замах на вбивство Салмана Рушді.

 

 

Джерело: Associated Press

Чільна світлина: Getty Images

Оригінал статті на Suspilne: Чилійського поета Пабло Неруду отруїли — висновок судмедекспертів

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

Відомі переможниці премії Women in Arts-2025

Оголосили лавреаток премії Women in Arts-2025. Про це повідомила кореспондентка Читомо.
Переможницею у номінації «Жінки в літературі» стала Олена Герасим’юк.
 
Олена Герасим’юк — поетка

Оголосили переможців конкурсу п’єс «Драма.UA»

П’єса «Баланс» драматургині і ветеранки Аліни Сарнацької перемогла в конкурсі «Драма.UA». Про це повідомили на сторінці конкурсу.
До фіналу конкурсу також увійшли п’єси:

«Брідські явищ

У Польщі, Канаді й Португалії відкрили нові «Українські книжкові полички»

У червні 2025 року нові «Українські книжкові полички» з’явилися одразу в трьох містах: португальському місті Коїмбра, польському Рибніку та канадському Бремптоні. Про це повідомили у по

У Фінляндії зафіксували найвищу активність у бібліотеках за майже 20 років

2024 рік став рекордним для публічних бібліотек Фінляндії: кількість позичань друкованих книжок досягла найвищого рівня з 2005-го. Про це повідомляє національна телерадіомовна компанія

Відбулася зустріч «Діджитал і душа: створюємо українське майбутнє».

17 червня у нас відбулася зустріч «Діджитал і душа: створюємо українське майбутнє».

Цього вечора до нас завітала чудова українська сім’я — Юрій Пероганич і Тетяна Череп‑Пероганич. Він — активний учасн

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"