Чеська книжкова виставка «Світ книги»: Зобов’язуємося підтримувати українську літературу

Чеська книжкова виставка «Світ книги»: Зобов’язуємося підтримувати українську літературу

Міжнародна книжкова виставка «Світ книги» висловила співчуття щодо обстрілу друкарні Factor Druk у Харкові. Заяву опублікували на її фейсбук-сторінці.

«Ми добре знаємо, наскільки важливими для наших українських друзів є українська мова, освіта, культура та література. Це знає і агресор, і саме тому від початку вторгнення він цілеспрямовано намагається знищити українську культуру. Знищення друкарні “Фактор-Друк” завдало дуже відчутного удару по українській культурі. Ми висловлюємо нашу солідарність з нашими українськими колегами та друзями, а також з родинами загиблих. Ми зобов’язуємося продовжувати робити конкретні кроки цього року, як і в попередні роки, на підтримку української освіти та літератури», — ідеться в заяві Радована Ауера, директора виставки.

Чеські видавці також закликали купувати книжки українською мовою упродовж виставки: «Якщо у вас є друзі, колеги, сусіди-українці, ви можете купити їм книжки рідною мовою, які зараз для них малодоступні. На українському стенді ви також знайдете книжку “Комікси для України”. Для підготовки цього видання відомі творці коміксів об’єдналися, щоб принести абсолютно нові історії зі своїх найвідоміших світів. Книжка видана видавництвом Nakladatelství CREW власним коштом. Всі кошти, отримані від її продажу, будуть спрямовані постраждалим та сім’ям жертв харківського теракту».

Крім того, чеські колеги згадали про Книжковий Арсенал і про дружні зв’язки між фестивалями: «Історія цієї події і те, що українська книжкова індустрія продовжує працювати, попри агресію, є для нас великим натхненням і доказом того, що книга і читання є необхідними в сучасному світі».

Як повідомлялося, німецька асоціація видавців і книгорозповсюджувачів також висловила співчуття щодо обстрілу друкарні Factor Druk у Харкові.

Нагадаємо, 2022 року чеський книжковий ярмарок «Світ книги» припинив співпрацю з видавцями з росії.

chytomo.com

Прокоментуєте?

Оригінал статті на НСПУ: Чеська книжкова виставка «Світ книги»: Зобов’язуємося підтримувати українську літературу

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

У США вийде книжка Оксани Луцишиної Love Life

У серії Українського наукового інституту Гарвардського університету вийде роман Оксани Луцишиної Love Life («Любовне життя»). Про це повідомили на фейсбук-сторінці університету.
Роман н

Професор Єльського університету перерахував $20 тисяч на навчання українських захисників

Американський філософ, професор Єльського університету Джейсон Стенлі перерахував Фонду компетентної допомоги армії «Повернись живим» $20 000, які отримав за роботу почесним професором

Оголосили лавреатів американської премії The Carnegie Medal

Американська бібліотечна асоціація оголосила лавреатів щорічної літературної премії The Carnegie Medal. Про це повідомляється на сайті асоціації.
Книжка The Berry Pickers («Збирачі ягод

Авдіопроєкт з класикою укрліт став переможцем премії «Освіторія.Медіа award»

Проєкт «Укрліт» від Megogo, у межах якого озвучили понад 250 творів з української літератури, став переможцем у номінації «edTech прорив» премії «Освіторія.Медіа award 2024». Про це пов

Шляхи пам’яті та боротьби: 5 нових фотокниг про Україну

Цього року видавничий світ збагатився кількома виданнями, що ставлять перед собою завдання відтворити та проаналізувати складний контекст історичних та сучасних подій в Україні. 
Одні а

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"