Чернігівська обласна бібліотека потребує допомоги
Чернігівська обласна універсальна бібліотека імені Володимира Короленка потребує допомоги. Про це повідомляє Міністерство культури та інформаційної політики України.
Бібліотека, історія якої пов’язана з Грінченками та Коцюбинськими, потребує допомоги.
У ніч з 29 на 30 березня 2022 року під час облоги міста в ході російського вторгнення будівлю бібліотеки було пошкоджено внаслідок обстрілу російськими військами. В будівлі розбито дах, вибито шибки, в стінах утворились тріщини.
Скільки коштів потрібно на реставрацію будівлі не повідомляють. На сайті МКІП зазначають, що сума потребує уточнення, яке можливе тільки після проведення експертизи.
Наразі фонд бібліотеки – 868 тисяч примірників. У фонді рідкісних видань XIX – початку ХХ понад 15 тисяч видань.
Бібліотеку засновано у 1877 році, до її появи причетнi подружжя Грінченків, Коцюбинських, Микола Вороний, Григорій Коваленко.
Садиба бібліотеки приклад модерної архітектури початку XX століття. Первісне призначення будинку – поземельний банк. Будівля була зведена у 1910-1913 роках губернським інженером Афанасієвим.
Долучитися до збору можна за посиланням.
Нагадаймо, що окупанти пошкодили понад 1189 об’єктів культурної інфраструктури за даними Мінкульту станом на 25 грудня 2022 року.
Оригінал статті на Suspilne: Чернігівська обласна бібліотека потребує допомоги
Блог
Поезія Мусаковської і Андруховича — нові переклади за кордономУ США вийшли поетичні збірки Set change («Зміна декорацій») Юрія Андруховича та The God of Freedom («Бог свободи») Юлії Мусаковської.
Поетична збірка Юрія Андруховича вийшла в американ
У Львові вулицю Технічну перейменували на честь Ірини Фаріон — мовознавиці, громадської діячки та колишньої депутатки, вбитої у липні 2024 року. Рішення про це ухвалили на засіданні Льв
Переклади осені: іспанська фантастика, американський роман і політична сатира зі Шрі-ЛанкиЦієї осені ледь не кожне українське видавництво стикнулося із затримками з друком. Втім, це не завадило порадувати читачів новинками, адже ідеальний сезон для проведення часу із книжкою
Російську літературу переробляють на туалетний папір на ВолиніУ Ковелі збирають російську літературу для подальшого перероблювання. Ініціаторами стали місцеві волонтери громадської організації UA Resistance Foundation.
Зібрані книжки активісти від
Камеля Дауда, цьогорічного лауреата Гонкурівської премії, звинуватили у використанні реальної історії життя пацієнтки його дружини як основи для роману «Гурії».
Роман розповідає історію
Додати коментар
Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.