Чернігівська міськрада хоче вилучити з дитячих бібліотек книгу про одностатеві стосунки

Чернігівська міськрада хоче вилучити з дитячих бібліотек книгу про одностатеві стосунки

Чернігівська міськрада хоче вилучити з місцевих бібліотек Комікс-казку “Принцеса + принцеса. Довго і щасливо” авторки Кейті О’Нілл. У книзі побачили пропаганду одностатевих стосунків і готують звернення до Кабміну. Суспільне з’ясовувало, що саме викликало дискусію і чи є такий комікс в чернігівських бібліотеках взагалі.

Прочитав комікс і віддав його на експертизу до Асоціації сексологів України. Депутат міської ради Олександр Луценко ініціював, щоб книгу про принцес вилучили з бібліотек.

“Як на мене, це дещо викривлює традиційне ставлення принц-принцеса, чоловік-жінка, хлопчик-дівчинка”.

Український інститут книги закупив комікс про принцес для бібліотек за рішенням Ради незалежних експертів у 2019 році. 1240 штук на всю країну. Депутатові не сподобалося, як у коміксі зобразили чоловічого персонажа.

“Там є хлопець, якого показали, як людина, яка нічого не може. Треба знати межу і баланс. Ми не повинні принижувати класичні наші цінності. Зверніть увагу, популяція в Україні значно зменшилася. Ми повинні стати на стороні інституту сім’ї, захищати його та розвивати”, — говорить Олександр Луценко.

На погоджувальній раді вирішили це питання внести на сесію — обмежити до книжки доступ читачів і звернутися до Кабміну про її термінове вилучення з бібліотечної мережі.

“Я пропоную вилучить це просто напросто, а далі розбиратися на рівні держави, як приймаються рішення, які допускають популяризацію одностатевих стосунків”, — сказав Владислав Атрошенко, міський голова Чернігова.

Аргументацію для такого рішення підготувала асоціація сексологів і сексотерапевтів України, членкинею якої є Анжела Садовська. Вона прочитала книгу, і роздідяє позицію асоціації.

“Коли діти читають такі книжки, це в подальшому вплине на порушення сексуальних відношень у дорослому житті. Вона не має під собою жодних наукових обгрунтувань. Ця книжка, я читала, рекомендується з п’яти років. Читаючи книгу, де пропагуються одностатеві стосунки, у дитини буде виникати внутрішній конфлікт особистості, де вона буде дивитися, що тато з мамою показують одні стосунки, а в цій книжці показують інші стосунки”.

У лютому аналогічну заяву зробив депутат Одеської обласної ради. 16 квітня рада проголосувала за звернення до Кабміну. Рішення про вилучення книжки поки що нема. Після цієї історії вирішила прочитати комікс про принцес представниця ЛГБТ-спільноти Ольга Полякова з міста Дніпра.

“Комікс “Принцесса плюс принцесса” для мене це про іншу модель. Там нічого немає еротичного чи порнографічного. Там якраз ідеться про людяність і по сестринство, про підтримку, про протидію патріархату. Це — чи не єдина тема, на якій депутат може підняти собі впізнаваність, замість того, щоб працювати над впровадженням місцевого бюджету, займатися безпекою міста, побудовою притулків для постраждалих від домашнього насильства”, — говорить Ольга Полякова.

Причин ініціювати такі рішення зараз Ольга Полякова не бачить. Книга не на піку популярності. У бібліотечній мережі Чернігова Суспільне комікс не знайшло. Нема її і в школах.

“Ні, такої книжки у нас немає і, наскільки мені відомо, і в інших школах. Ніхто мені не повідомляв про це”, — сказала Суспільному Людмила Омельяненко, завідувачка бібліотекою школи № 20 м.Чернігова.

“Ніхто не цікавився із дітей, можливо теж не чули ще про це, тому що я сама тільки по телебаченню бачила дискусії: чи воно потрібно було, чи не потрібно витрачати кошти на цю книжку”, — каже Ксенія Юхименко, завідувачка бібліотекою школи № 1 м.Чернігова

Завідувачка дістає з полиці іншу книжку, нею школярі цікавляться.

“У нас є книжечка Покальчука “Блакитне сонце”, яке про відносини чоловіка і хлопця молодого розповідає, теж цікаво написано і от навіть роздруківку зробили. Книги самої немає, але був запит, тому зробили роздрук і читають. Не стільки кохання, ну от відносини двох чоловіків, в яких відчуття такі, ну, тут більше чим дружба”.

Спроба вилучити комікс про принцес з мережі зробить його популярним, вважає проектний асистент “КиївПрайду” Едвард Різ.

“Всі ці заборони, якщо ми говоримо про “заборонений плід” або щось заборонене, є цікавим. В Україні, на щастя, немає цензури, немає можливості цензирувати щось, тому ці заборони роблять зайву рекламу. В книжці немає жодного негативу. Це казка. Єдина нібито проблема цієї казки — це те, що замість гетеронормативної історії там є принцеси”.

Обмеження доступу до книжок чи вилучення з бібліотек — це рішення, пов’язані з правами людини, вони не у повноваженнях місцевих органів влади, сказав правник Сергій Буров.

“Такі дії, як вилучення якоїсь книжки, твору мистецтва, літературного, з загального доступу для людей може відбутися лише через суд. Але, моя така порада, просто не виставляти себе на посміховисько, бо ми вже давно не та держава, в якій можна такі речі робити. Цензурувати таким чином свободу вираження поглядів”.

Оригінал статті на Читомо: Чернігівська міськрада хоче вилучити з дитячих бібліотек книгу про одностатеві стосунки

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

У Канівському музеї на Тарасовій Горі відбулася презентація унікального видання «Шевченковий…

Про це повідомила на своїй сторінці у фейсбуку Валентина Коваленко.

«Друзі, МИ ЦЕ ЗРОБИЛИ!

Антиімперська, антимосковська риторика Шевченкого Слова сьогодні зрідні духом кожному українцеві, хто ста

В Ужгороді оголосили короткий список VI Всеукраїнського літературного конкурсу малої прози…

16 травня в Закарпатській обласній універсальній науковій бібліотеці ім. Ф.Потушняка під час презентації нової художньої книжки «Птах у своєму гнізді» письменника, Шевченківського лауреата, сценариста к

21 подія Книжкового Арсеналу, яку радить Читомо

Книжковий Арсенал у 2024 матиме близько сотні подій, у попередні допандемійні та доповномасштабні роки кількість заходів досягала і 450. Попри зменшення обсягу подієвої частини, її смис

Як допомогти постраждалим від обстрілу друкарні й видавництву

Компанія «Фактор» відкрила збір коштів для допомоги постраждалим від ракетного обстрілу друкарні Factor Druk, скоєного росією напередодні. Про це на своїй фейсбук-сторінці повідомила Юл

Стали відомі імена загиблих працівників друкарні у Харкові

Компанія «Фактор» оприлюднила імена загиблих працівників друкарні Factor Druk внаслідок російського ракетного удару по Харкову 23 травня. Про це повідомила Читомо комунікаційна менеджер

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"