Чернівецьке видавництво надрукує книгу художника Ройтбурда з ілюстраціями Жадана

Чернівецьке видавництво надрукує книгу художника Ройтбурда з ілюстраціями Жадана

Чернівецьке видавництво “Meridian Czernowitz” надрукує книгу поезій художника Олександра Ройтбурда. Ілюстрації до неї зробив письменник Сергій Жадан.

Про це Суспільному сказала директорка Міжнародного поетичного фестивалю Meridian Czernowitz Євгенія Лопата.

За її словами, роботу над книгою “Вірші дилетанта” розпочали рік тому. У збірку увійшли вірші, які Олександр Ройтбурд писав впродовж життя. Передмову до неї написав сам автор, а післямову — Сергій Жадан.

Це перша художня книга Ройтбурда, водночас Жадан вперше став автором ілюстрацій. П’ять років тому вийшла поетична збірка Жадана “Тамплієри”, ілюстрації до якої малював Ройтбурд.

У передмові автор написав, що його тексти — це особиста еволюція. Ліричний герой віршів — спочатку молодий закоханий декадент, пізніше — людина, яка переживає кризи та підходить до періоду зрілості. Зрештою, герой стає дорослою людиною, яка обдумує себе та своє місце у світі.

Презентувати книгу планували 14 жовтня на 60-річчя Ройтбурда. Збірка вийде всередині вересня.

Що відомо

  • 8 серпня на 59-му році життя помер український художник, директор Одеського художнього музею Олександр Ройтбурд.
  • Олександр Ройтбурд — один із найдорожчих сучасних українських художників, його роботи зберігаються у музеях України та світу. Художник був одним із перших, хто публічно підтримав Євромайдан та став безпосереднім його учасником у Києві та Одесі.
  • З 2017 року Ройтбурд був директором Одеського художнього музею. За цей час йому вдалося реформувати та перетворити музей на один із туристичних центрів міста.

Оригінал статті на Читомо: Чернівецьке видавництво надрукує книгу художника Ройтбурда з ілюстраціями Жадана

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

Хто написав радіодиктант національної єдності-2023 без помилок?

Суспільне Мовлення назвало переможців радіодиктанту національної єдності 2023 року, що відбувся 27 жовтня. Про це повідомили на сайті Українського радіо.
Дві переможниці не припустилися

Звіт PISA-2022: українські учні відстають у читанні на 2,5 роки

Організація економічного співробітництва і розвитку (ОЕСР) оприлюднила результати міжнародного дослідження PISA, зокрема і щодо України. Про це повідомили на сайті Міністерства освіти й

Склали перелік письменників і перекладачів, загиблих через російсько-українську війну

Письменниця, парамедикиня добровольчого медичного батальйону «Госпітальєри» Олена Герасим’юк уклала список письменників та перекладачів, які загинули або померли через війну росії проти

У мережі стверджують, що в росії перевидадуть книжку української письменниці Наталії Щерби

Як повідомила на своїй фейсбук-сторінці письменниця Оля Русіна, російський книжковий блог анонсував перевидання серії «Часодії» української підліткової фентезі-письменниці Наталії Щерби

НАДРУКОВАНЕ ЧИСЛО 11 (355, листопад 2023) «УКРАЇНСЬКОЇ ЛІТЕРАТУРНОЇ ГАЗЕТИ»

Мотто номера: «ГАРАНТІЯ МИРУ: ЗАКОПАТИ СОКИРУ ВІЙНИ РАЗОМ З ВОРОГОМ» (Станіслав Єжи ЛЄЦ)З матеріалами газети можна ознайомитися на сайті litgazeta.com.uaПередплатіть «Українську літературну газету» на 2

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"