Через скандал Ірина Цілик відмовилася від гранту Netflix

Через скандал Ірина Цілик відмовилася від гранту Netflix

Авторка Ірина Цілик і продюсерка Дар’я Бассель відмовилися від грантової програми розроблення сценаріїв від Української кіноакадемії у співпраці зі стримінговою платформою Netflix. Про це Ірина Цілик написала у своєму Facebook. 

«Цікава ситуація: лише вчора я ділилася з вами радістю, що мій проект отримав грантову підтримку від Netflix, а вже сьогодні ми з продюсеркою Дашею Бассель вирішили від неї відмовитися (і так само Даша з іншою режисеркою Олею Журбою відмовилися від гранту на їхній проект). Чому? Ну, бо почалася наша улюблена українська розвага – срач. При цьому наші з Олею проекти стали заручниками ситуації, вони ні в чому не винні. Але, чесно кажучи, якщо від колег понеслася хвиля злобного хейту на таку людину з кришталево чистою репутацією, як Даша, то простіше плюнути на це все. Ми і так впевнені в наших проєктах і не сумніваємося в їхній якості. А гроші – що ж, знайдемо ще», – написала Ірина. 

 

За словами Ірини, комунікації ще на початку щодо грантової програми ще не заладилась. Авторку запросили стати учасницею експертної комісії й «одразу попередили, що це не завадить мені подавати власний проект. Я не розпитала, як саме це має бути, бо відмовилася від участі в журі з інших особистих причин, але, чесно кажучи, на тому етапі навіть не подумала про можливі наслідки».

 

Авторка пише, що оцінювання було побудовано таким чином, що всі експерти оцінювали проєкти дистанційно, не оцінювали власні проєкти (за принципом самовідводу)та ніяким чином не обговорювали результати між собою. 

 

«Я згодна, що в результаті ситуація виглядає дещо криво й дивно, адже проєкти, до яких дотичні різні експерти, також вийшли у фінал, і без розуміння контексту все це виглядає спірно. Також думаю, що система конкурсу недосконала і не була належним чином продумана. Але звинувачувати організаторів конкурсу та експертів у корупції, так легко і зверхньо навішуючи на них ярлики, говорячи про «дерибан і мєждусобойчик», – це ви серйозно?», написала Ірина Цілик. 

 

Раніше продюсерка Дар‘я Бассель теж у своєму Facebook написала, що у її сторону розпочали писати гнівні коментарі. 

 

«У цьому конкурсі не було корупції. Я вже писала це і повторюю: правила не забороняли експертам подавати свої проєкти. Експерти робили самовідвод і не оцінювали свої проєкти. Це нормальна практика, я стикалась з таким підходом і під час роботи для іноземних  поважних фондів», — написала Дар‘я. 

 

Нагадаємо, що оприлюднили перелік кінопроєктів, які фінансуватимуть за допомогою грантової програми розроблення сценаріїв від Української кіноакадемії у співпраці зі стримінговою платформою Netflix.

 

Як відомо, у 2021 році інтерфейс та частина контенту Netflix стали доступними українською мовою.

Оригінал статті на Suspilne: Через скандал Ірина Цілик відмовилася від гранту Netflix

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

Премія «Своя полиця» оголосила переможців

Книжкова премія для сучасної жанрової української літератури «Своя полиця» оголосила переможців у сімох номінаціях. Про це Читомо повідомили у мережі «Книгарня «Є», що організовує премі

«Видала громада»: Заснували платформу для друку книжок авторів-початківців

В Україні створили краудфандингову платформу, що дозволятиме авторам-початківцям друкувати дебютні книжки коштом благодійників. Про це засновники проєкту «Видала громада» повідомили в і

Оголосили номінанток премії Women in Arts-2024

Оголосили фіналісток премії Women in Arts у семи номінаціях. Про це повідомили на сайті премії.
У 2024 на здобуття премії в категорії «Література» номінували:
 

поетку, морську піхотин

Кейс BookChef: Vivat, Yakaboo не продають книжки, а КСД і «Книгарня «Є» повернули їх в асортимент

Після оприлюднення розслідування про зв’язки низки українських книжкових бізнесів з росією українські книжкові мережі відмовилися розповсюджувати книжки видавництва BookChef. Нещодавно

Місто індустріальних монументів, людей і моря – яким був Маріуполь до окупації

До другої річниці блокади Маріуполя Вано Крюґер пригадує яким було це місто до початку повномасштабного вторгнення – під час проведення «StartUp Гогольfest». Перша версія цього есею бул

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"