Через скандал Ірина Цілик відмовилася від гранту Netflix
![Через скандал Ірина Цілик відмовилася від гранту Netflix Через скандал Ірина Цілик відмовилася від гранту Netflix](https://chytomo.com/wp-content/uploads/2022/09/celluloid-with-vintage-videocamera-1024x576.jpg)
Авторка Ірина Цілик і продюсерка Дар’я Бассель відмовилися від грантової програми розроблення сценаріїв від Української кіноакадемії у співпраці зі стримінговою платформою Netflix. Про це Ірина Цілик написала у своєму Facebook.
«Цікава ситуація: лише вчора я ділилася з вами радістю, що мій проект отримав грантову підтримку від Netflix, а вже сьогодні ми з продюсеркою Дашею Бассель вирішили від неї відмовитися (і так само Даша з іншою режисеркою Олею Журбою відмовилися від гранту на їхній проект). Чому? Ну, бо почалася наша улюблена українська розвага – срач. При цьому наші з Олею проекти стали заручниками ситуації, вони ні в чому не винні. Але, чесно кажучи, якщо від колег понеслася хвиля злобного хейту на таку людину з кришталево чистою репутацією, як Даша, то простіше плюнути на це все. Ми і так впевнені в наших проєктах і не сумніваємося в їхній якості. А гроші – що ж, знайдемо ще», – написала Ірина.
За словами Ірини, комунікації ще на початку щодо грантової програми ще не заладилась. Авторку запросили стати учасницею експертної комісії й «одразу попередили, що це не завадить мені подавати власний проект. Я не розпитала, як саме це має бути, бо відмовилася від участі в журі з інших особистих причин, але, чесно кажучи, на тому етапі навіть не подумала про можливі наслідки».
Авторка пише, що оцінювання було побудовано таким чином, що всі експерти оцінювали проєкти дистанційно, не оцінювали власні проєкти (за принципом самовідводу)та ніяким чином не обговорювали результати між собою.
«Я згодна, що в результаті ситуація виглядає дещо криво й дивно, адже проєкти, до яких дотичні різні експерти, також вийшли у фінал, і без розуміння контексту все це виглядає спірно. Також думаю, що система конкурсу недосконала і не була належним чином продумана. Але звинувачувати організаторів конкурсу та експертів у корупції, так легко і зверхньо навішуючи на них ярлики, говорячи про «дерибан і мєждусобойчик», – це ви серйозно?», – написала Ірина Цілик.
Раніше продюсерка Дар‘я Бассель теж у своєму Facebook написала, що у її сторону розпочали писати гнівні коментарі.
«У цьому конкурсі не було корупції. Я вже писала це і повторюю: правила не забороняли експертам подавати свої проєкти. Експерти робили самовідвод і не оцінювали свої проєкти. Це нормальна практика, я стикалась з таким підходом і під час роботи для іноземних поважних фондів», — написала Дар‘я.
Нагадаємо, що оприлюднили перелік кінопроєктів, які фінансуватимуть за допомогою грантової програми розроблення сценаріїв від Української кіноакадемії у співпраці зі стримінговою платформою Netflix.
Як відомо, у 2021 році інтерфейс та частина контенту Netflix стали доступними українською мовою.
Оригінал статті на Suspilne: Через скандал Ірина Цілик відмовилася від гранту Netflix
Блог
90-ті, нульові й непокаране зло у романі «Хазяїн» Маркіяна КамишаМаркіян Камиш — добре відомий читацькій спільноті як сталкер і автор романів про Чорнобильську зону. У його новій книзі «Хазяїн» не буде Чорнобиля, але будуть ландшафти української Півн
У Харкові перейменували вулиці на честь Семенка, Йогансена й УшкаловаУ Харкові перейменують 48 вулиць та 3 станції метрополітену. Про це повідомили на сайті Харківської міської обласної адміністрації.
На мапі Харкова будуть зокрема такі вулиці:
вул. Гр
У Києві музей Булґакова знову облили червоною фарбою19 липня будівлю Київського літературно-меморіального музею Булґакова облили червоною фарбою. Про це музей повідомив на своїй фейсбук-сторінці.
«Замість поваги до закону, участі у грома
У межах всеукраїнського проєкту «Вільні читають українською!» вдалося зібрати близько 20 тисяч книжок для поповнення бібліотек та створення мобільних книжкових куточків у 6 деокупованих
У Мелітополі росіяни незаконно утримують журналістку Ірину ЛевченкоЖурналістку з Мелітополя Ірину Левченко незаконно утримують в одній з катівень у місті. Про це повідомило медіа «Новини Приазовʼя».
За словами сестри журналістки Олени Руденко, Ірину дв
Додати коментар
Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.