Через військову агресію росії в Україні пошкоджені щонайменше 11% шкіл

Через військову агресію росії в Україні пошкоджені щонайменше 11% шкіл

Станом на січень 2023 року через російську військову агресію в Україні були пошкоджені 1259 шкіл, а 223 — повністю зруйновані. Про це свідчать результати дослідження «Війна та освіта. Як рік повномасштабного вторгнення вплинув на українські школи», проведеному благодійним фондом SavED разом з аналітичним центром Cedos.

Пошкоджені та зруйновані станом на січень школи становлять 11% усіх українських освітніх закладів. Найбільша частка шкіл постраждала у Донецькій (67%), Харківській (43%) та Луганській (41%) областях. Разом постраждалі школи цих трьох областей становлять половину всіх пошкоджених і зруйнованих по країні.

У Харківській області постраждали 296 шкіл, або 44% шкіл області. З них 35 шкіл були повністю зруйновані. У 23 з 5515 громад постраждала більш ніж половина шкіл, а в 9 з цих громад постраждала кожна школа. У Харкові, другому за величиною місті України, постраждала половина шкіл — 112. Руйнування та пошкодження нерівномірно розподілені районами області: в Ізюмському районі всі громади зазнали сильних руйнувань (постраждала більша частина шкіл), у Харківському та Чугуївському таких громад половина, натомість у Богодухівському районі із сильними руйнуваннями одна громада, а в Красноградському — жодної.

 

Від бойових дій постраждав 41% шкіл Чернігівської області — 70 пошкоджених і 3 зруйновані школи. З огляду на географію бойових дій, пошкодження нерівномірно розподілені територією області. Найбільше постраждали школи міста Чернігова — 27 із 34 закладів, з них два були повністю зруйновані. З 20 громад області у 7 постраждала більша частина шкіл.

У Київській області було пошкоджено 18% шкіл — порівняно менша частка, ніж в інших двох областях, але у кількісному вимірі їх багато — 123 заклади. Найбільший масштаб руйнувань освітньої інфраструктури був у Вишгородському та Бучанському районах — там постраждали школи майже в усіх громадах. Усього з 68 громад області пошкоджені школи є у 27, з них у 13 пошкоджена більша частина закладів.

Повний звіт можна прочитати за посиланням.

 

Як відомо, станом на лютий 2023 року росіяни знищили 441 школу.

 

 

Інфографіка: SavED, Cedos

Оригінал статті на Suspilne: Через військову агресію росії в Україні пошкоджені щонайменше 11% шкіл

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

Чародійницькі ліки для читачів

10 квітня ошатна бібліотека селища Слобожанське Дніпропетровської області приймала довгоочікуваних гостей – митців Еліну Заржицьку та Олену Швець-Васіну.

На зустрічі були присутні вчителі Слобожанськ

Карандєєв у Херсоні оглянув театр, музей і бібліотеки

Т. в. о. міністра культури та інформаційної політики Ростислав Карандєєв під час робочої поїздки в Херсон оглянув обласний театр, музей і бібліотеки.

Про це повідомляє пресслужба МКІП, передає Укрінф

У метро Києва встановили назву станції «Площа українських героїв»

У Києві встановили літери на перейменованій станцій метро «Площа Українських Героїв». Про це на своїй фейсбук-сторінці розповів шрифтовий дизайнер Богдан Гдаль. 
Відлиті у повнорозмірні

Перекладачка Ірина Маркова потребує допомоги

Перекладачка Ірина Маркова потребує допомоги у лікуванні. Про це повідомили на фейсбук-сторінці видавництва Komubook.
«Талановита перекладачка і просто дуже мила та розумна дівчина Ірин

«Місто» Валер’яна Підмогильного тепер можна прочитати і польською

Роман «Місто» Валер’яна Підмогильного видали у Польщі. Про це повідомили на фейсбук-сторінці видавництва Wydawnictwo KEW.
«Сміливо сучасний, часом надто полемічний, іронічний та інтерте

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"