Частину Літературно-меморіального музею Лесі Українки закрили на реставрацію

Частину Літературно-меморіального музею Лесі Українки закрили на реставрацію

Одну з трьох будівель літературно-меморіального музею Лесі Українки, що у Колодяжному, закрили для проведення реставрації. Про це повідомили на фейсбук-сторінці музею.

З 9 червня на реставрацію закрили так званий «Сірий» будинок Літературно-меморіального музею Лесі Українки. Напередодні закриття у музеї відбулася зустріч з виконавцями реставраційно-ремонтних робіт «Білого» та «Сірого» меморіальних будинків − ТОВ «Житлобуд-2», під час якої обговорили проведення робіт. Вартість реставрації – 10 мільйонів 639 тисяч гривень.

 

У коментарі Суспільному керівниця музею Ольга Бойко повідомила про закриття також «Білого» будинку, що відбудеться цього тижня. Відтак для відвідання залишаться доступними територія довкола музею і його літературна експозиція.

 

Зазначимо, Літературно-меморіальний музей Лесі Українки, що у селі Колодяжне Ковельського району Волинської області відкрили у 1949 році в садибі, яку придбав її батько Петро Косач у 1868 році. З 1882 по 1907 рік тут з деякими перервами жила Леся Українка. Експозиція музею складається з двох частин – меморіальної і літературної, що розміщені у трьох приміщеннях. Меморіальна експозиція представлена у двох будинках: Лесиному будиночку – «Білому», побудованому у 1890 році для старших дітей як шале-флігель, і батьківському будинку – «Сірому», спорудженому Петром Косачем у 1896 році. Меморіальні будинки є пам’ятками історії. Літературна експозиція розміщена в спеціальному приміщенні, побудованому у 1980 році.

 

Нагадаємо, про необхідність реставрацій музейники цих будівель заявили в липні минулого року. У травні Міністерство культури та інформаційної політики оголосило рейтинг проєктів з реставрації пам’яток культурної спадщини, що пройшли відбір у межах державної програми «Велика реставрація». До списку увійшли об’єкти, що пов’язані з літературою та бібліотеки.

Оригінал статті на Suspilne: Частину Літературно-меморіального музею Лесі Українки закрили на реставрацію

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

Новинка!!! Знижка!!! Подарунки!!!!!

Мої любі,у мене стартувала НОВИНКА!!!!

Мега гаряча!! Емоційна!! Буду дуже вдячна вам за вашу підтримку!!!!

Безневинна для Звіра

– Дівчина тепер моя! – Накриває мене своєю похмурою тінню.

– Прошу … не потрібно …, – намагаюся

У Львові вшанували пам’ять Героїв Небесної Сотні

16 липня у Львові біля Меморіалу Героїв Небесної Сотні вшанували пам’ять семи учасників Революції Гідності, Героїв Небесної Сотні, мешканців Львівщини, які народилися у червні та липні. Про це повідомля

Блаженний лик

(мініатюра рукопису книги “Відлуння”)

Вже скоро… прочиняються двері минущого і зникає грань цьогосвітньої присутності. Поринаючи у води кришталевих озер, які сповнюють ключі-джерела дивини творення однієї душі

Анонс новинки – “Пограємо?”

Любі читачі,

хочу сказати, що завтра (точніше – вже сьогодні вночі) вийде моя нова книжечка – 

❤️ “Пограємо?” ❤️

Лишу вам трохи інформації, щоб ви змогли вже ознайомитися з нею:

 

 

Анотація:
Він

Новини та Новинка!

Всіх вітаю! Незабаром буде закінчення історії Марі та Дена! Так-так! Не Алекса, бо він показав своє справжнє обличчя! Іноді лиходії не такі, якими ми бачимо відразу!

“Все одно вона вже вважає мене лиходієм.

Перейти до блогу

Нові автори

Обиденна Марія

Обиденна Марія – письменниця, авторка науково-популярних праць, перекладачка. Народилась у місті Чернігові. Закінчила Чернігівський національний педагогічний університет ім. Т.Г. Шевченко за фахом історія, англійська мова та література. У Київському Міжнародному Університеті отримала ступінь магістра за спеціальністю англійська філологія. Мешкає у місті Києві. 15 років працює перекладачкою, авторкою науково-популярних та публіцистичних статей. Пише прозові твори і […]

Маргарита Проніна

Авторка двох романів: «Звичайна» 2015р. та «Закони дива» 2020р. Дехто називає мій основний жанр “інтелектуальна жіноча проза”. Веду невелику community для письменників: I.Publish та групу на ФБ «Як написати книгу?» – для мотивації молодих авторів та перших кроків у сфері літератури. Також є співаторкою збірки “Приготуй мені гарячого глінтвейну”. Замовити книги та поспілкуватися запрошую в […]

Zoriána Bezodnia Кількість робіт: 1 Тетяна Зінченко

Я – Тетяна Зінченко, журналістка, фольклористка, за другою освітою – психолог. Маю збірку поезій “Твоя щаслива пора року”, готується до виходу роман у новелах.

Сергій Ущапівський

Посилання на мій авторський сайт: poeziya-dushi.com Посилання на авторську сторінку в Фейсбук: Ushchapivskyi.Serhii Посилання на сторінку в Інстаграм: ushchapivskyi.serhii

Перейти до "Нові автори"