Частину Літературно-меморіального музею Лесі Українки закрили на реставрацію

Частину Літературно-меморіального музею Лесі Українки закрили на реставрацію

Одну з трьох будівель літературно-меморіального музею Лесі Українки, що у Колодяжному, закрили для проведення реставрації. Про це повідомили на фейсбук-сторінці музею.

З 9 червня на реставрацію закрили так званий «Сірий» будинок Літературно-меморіального музею Лесі Українки. Напередодні закриття у музеї відбулася зустріч з виконавцями реставраційно-ремонтних робіт «Білого» та «Сірого» меморіальних будинків − ТОВ «Житлобуд-2», під час якої обговорили проведення робіт. Вартість реставрації – 10 мільйонів 639 тисяч гривень.

 

У коментарі Суспільному керівниця музею Ольга Бойко повідомила про закриття також «Білого» будинку, що відбудеться цього тижня. Відтак для відвідання залишаться доступними територія довкола музею і його літературна експозиція.

 

Зазначимо, Літературно-меморіальний музей Лесі Українки, що у селі Колодяжне Ковельського району Волинської області відкрили у 1949 році в садибі, яку придбав її батько Петро Косач у 1868 році. З 1882 по 1907 рік тут з деякими перервами жила Леся Українка. Експозиція музею складається з двох частин – меморіальної і літературної, що розміщені у трьох приміщеннях. Меморіальна експозиція представлена у двох будинках: Лесиному будиночку – «Білому», побудованому у 1890 році для старших дітей як шале-флігель, і батьківському будинку – «Сірому», спорудженому Петром Косачем у 1896 році. Меморіальні будинки є пам’ятками історії. Літературна експозиція розміщена в спеціальному приміщенні, побудованому у 1980 році.

 

Нагадаємо, про необхідність реставрацій музейники цих будівель заявили в липні минулого року. У травні Міністерство культури та інформаційної політики оголосило рейтинг проєктів з реставрації пам’яток культурної спадщини, що пройшли відбір у межах державної програми «Велика реставрація». До списку увійшли об’єкти, що пов’язані з літературою та бібліотеки.

Оригінал статті на Suspilne: Частину Літературно-меморіального музею Лесі Українки закрили на реставрацію

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

Закон про мову зобов’яже місцеві друковані медіа виходити українською

З 16 липня для місцевих друкованих медіа набуває чинності 25 стаття закону України «Про забезпечення функціонування української мови як державної», яка зобов’язує медіа мати версії держ

Лондонський книжковий ярмарок очолюватиме новий директор

Новим директором Лондонського книжкового ярмарку стане Адам Ріджвей. Про це Читомо повідомила заступниця виконавчого директора PR-компанії Midas Амелія Найт.
Раніше ярмарок очолював Гар

Оце кіно! Або як розповісти підліткам про кінематограф?

Ольга Бірзул. Твоя книга про кіно. — Львів: Видавництво Старого Лева, 2024. — 164 с. / 14+
 
Не кожен, хто вважає себе кіноманом, здатен відрізнити фільми нової французької хвилі від ар

Проєкт Читомо і PEN «Слова і кулі» вийде друком у форматі книжки

В Україні виходить друком збірка інтерв’ю з українськими письменниками та журналістами, які стали військовими та волонтерами «Слова і кулі».
До видання увійдуть розмови з людьми, які «р

Створили петицію щодо усунення Булґакова з публічного простору

Громадські активісти закликали підтримати петицію щодо усунення Міхаїла Булґакова з публічного простору Києва. Про це йдеться у петиції на сайті Київської міської ради.
Автор петиції —

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"