Частина заявників на гранти УКФ зібралась подавати до суду на Фонд

Частина заявників на гранти УКФ зібралась подавати до суду на Фонд

Заявники одної з грантових програм Українського культурного фонду підготували позов до суду. Про це на своїй фейсбук-сторінці повідомила керівниця проєктів благодійного фонду «Мистецькі надра», членкиня експертної ради «Культурні і креативні індустрії» УКФ Ольга Сагайдак.

Сьогодні представники експертів Українського культурного фонду і громадськості зустрілись з Міністром культури та інформаційної політики Олександром Ткаченком та його заступницею Ларисою Петасюк. На зустрічі обговорили проблеми Наглядової ради Українського культурного фонду та перебіг грантового сезону.

 

Під час зустрічі йшлося, що заявники грантової програми «Знакові події» підготували позов до суду, який «частково або повністю може блокувати її реалізацію». Позов підготували у відповідь на порушення членами Наглядової ради УКФ процедур і фальсифікації під час прийняття рішень щодо надання грантів.

 

Відтак, Олександру Ткаченку передали лист-звернення з такими вимогами:

 

  • Вжити дій щодо скасування повноважень чинної Наглядової ради УКФ. Через зміни до закону, політичне рішення, судовий позов МКІП тощо.

 

  • Скасувати додатковий конкурс програми «Знакові події» до 30-річчя Незалежності України.
    Переглянути Рішення НР від 20 травня (зокрема №91), коли були введені додаткові критерії, не передбачені в інструкціях для заявників, та ті, які були прийняті з порушенням Регламенту НР щодо кворуму (присутності 6 з 9 членів НР).

 

  • Кошти від актуальної економії (в результаті скорочення термінів реалізації проєктів, відмову грантоотримувачів тощо – близько 60 мільйонів гривень) та після скасування додаткового конкурсу «30-річчя Незалежності України» (30 мільйонів гривень) спрямувати на фінансування проєктів, відхилених через порушення (близько 20 проєктів на суму близько 70 мільйонів).

 

  • Подовжити термін реалізації та звітування за проєктами через негативний вплив зволікання, що призвело до скорочення грантового сезону вже на 2 місяці.

 

«Члени Наглядової ради УКФ систематично порушували Закон, Регламент та суспільні етичні норми. Дії Наглядової ради Фонду свідчать, що принцип прозорості розподілу коштів опинився під загрозою. Відхилення низки проєктів без належної аргументації на третьому етапі конкурсу порушує процедуру конкурсу, закладену в чинних нормативних документах. Ці дії нівелюють напрацьовані робочі механізми відбору проєктів та завдають репутаційної шкоди, провокуючи втрату довіри до інституції», − пояснили автори звернення.

 

Нагадаємо, у квітні повноваження Голови Наглядової ради УКФ склав Михайло Захаревич, якого на цій посаді замінила Лариса Мудрак.

 

Нещодавно експерти Українського культурного фонду та культурних інституцій звернулись з відкритими листами до Президента України і Уряду щодо роботи Наглядової ради Фонду. У листах вимагали вплинути на роботу установи через негативний вплив Наглядової ради на її репутацію та  діяльність загалом.

 

У відповідь на листи в Українському культурному фонді заявили про ймовірність самовідводу голови і членів Наглядової ради через регулярне ускладнення кризи. Відтак, голова Наглядової Ради УКФ Лариса Мудрак склала свої повноваження.

 

Крім того, Міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко закликав двох членів Наглядової ради Українського культурного фонду подати у відставку.

 

Також цього тижня Український культурний фонд офіційно очолив Владислав Берковський.

 

 

Оригінал статті на Suspilne: Частина заявників на гранти УКФ зібралась подавати до суду на Фонд

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

Букерівська премія обрала назву для своєї статуетки

Букерівська премія оголосила результати відкритого голосування, під час якого обирали ім’я для її статуетки. Про це йдеться на сайті The Booker Prize.
 
До короткого списку імен увійшли

ТНМК записали трек на вірш Кіплінга у перекладі Стуса, щоб зібрати на дрон

Гурт ТНМК презентував новий кліп та композицію «Коли», створену на слова поезії “If” Редьярда Кіплінга у перекладі Василя Стуса.
 
За словами одного з лідерів гурту Олександра (Фоззі) С

Конкурс Best Book Design from all over the World оголосив переможців

Конкурс книжкового дизайну Best Book Design from all over the World оголосив переможців 2023 року. Про це повідомляється на сайті фонду Stiftung Buchkunst, його організатора.
 
Головний

У боях під Бахмутом загинув культуролог і перекладач Євген Гулевич

У боях під Бахмутом 31 грудня 2022 року загинув редактор, перекладач та магістр культурології Євген Гулевич, якого донині вважали зниклим безвісти. Про це на своїй фейсбук-сторінці пові

Розпочато прийом творів на здобуття літературно-мистецької премії імені Миколи Томенка

Щорічна літературно-мистецька премія імені Миколи Томенка (далі – Премія) засновується Лип’янською сільською радою з метою пошанування талановитого поета, популяризації його творчості.

Премія є творч

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"