Частина заявників на гранти УКФ зібралась подавати до суду на Фонд

Частина заявників на гранти УКФ зібралась подавати до суду на Фонд

Заявники одної з грантових програм Українського культурного фонду підготували позов до суду. Про це на своїй фейсбук-сторінці повідомила керівниця проєктів благодійного фонду «Мистецькі надра», членкиня експертної ради «Культурні і креативні індустрії» УКФ Ольга Сагайдак.

Сьогодні представники експертів Українського культурного фонду і громадськості зустрілись з Міністром культури та інформаційної політики Олександром Ткаченком та його заступницею Ларисою Петасюк. На зустрічі обговорили проблеми Наглядової ради Українського культурного фонду та перебіг грантового сезону.

 

Під час зустрічі йшлося, що заявники грантової програми «Знакові події» підготували позов до суду, який «частково або повністю може блокувати її реалізацію». Позов підготували у відповідь на порушення членами Наглядової ради УКФ процедур і фальсифікації під час прийняття рішень щодо надання грантів.

 

Відтак, Олександру Ткаченку передали лист-звернення з такими вимогами:

 

  • Вжити дій щодо скасування повноважень чинної Наглядової ради УКФ. Через зміни до закону, політичне рішення, судовий позов МКІП тощо.

 

  • Скасувати додатковий конкурс програми «Знакові події» до 30-річчя Незалежності України.
    Переглянути Рішення НР від 20 травня (зокрема №91), коли були введені додаткові критерії, не передбачені в інструкціях для заявників, та ті, які були прийняті з порушенням Регламенту НР щодо кворуму (присутності 6 з 9 членів НР).

 

  • Кошти від актуальної економії (в результаті скорочення термінів реалізації проєктів, відмову грантоотримувачів тощо – близько 60 мільйонів гривень) та після скасування додаткового конкурсу «30-річчя Незалежності України» (30 мільйонів гривень) спрямувати на фінансування проєктів, відхилених через порушення (близько 20 проєктів на суму близько 70 мільйонів).

 

  • Подовжити термін реалізації та звітування за проєктами через негативний вплив зволікання, що призвело до скорочення грантового сезону вже на 2 місяці.

 

«Члени Наглядової ради УКФ систематично порушували Закон, Регламент та суспільні етичні норми. Дії Наглядової ради Фонду свідчать, що принцип прозорості розподілу коштів опинився під загрозою. Відхилення низки проєктів без належної аргументації на третьому етапі конкурсу порушує процедуру конкурсу, закладену в чинних нормативних документах. Ці дії нівелюють напрацьовані робочі механізми відбору проєктів та завдають репутаційної шкоди, провокуючи втрату довіри до інституції», − пояснили автори звернення.

 

Нагадаємо, у квітні повноваження Голови Наглядової ради УКФ склав Михайло Захаревич, якого на цій посаді замінила Лариса Мудрак.

 

Нещодавно експерти Українського культурного фонду та культурних інституцій звернулись з відкритими листами до Президента України і Уряду щодо роботи Наглядової ради Фонду. У листах вимагали вплинути на роботу установи через негативний вплив Наглядової ради на її репутацію та  діяльність загалом.

 

У відповідь на листи в Українському культурному фонді заявили про ймовірність самовідводу голови і членів Наглядової ради через регулярне ускладнення кризи. Відтак, голова Наглядової Ради УКФ Лариса Мудрак склала свої повноваження.

 

Крім того, Міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко закликав двох членів Наглядової ради Українського культурного фонду подати у відставку.

 

Також цього тижня Український культурний фонд офіційно очолив Владислав Берковський.

 

 

Оригінал статті на Suspilne: Частина заявників на гранти УКФ зібралась подавати до суду на Фонд

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

Новинка!!! Знижка!!! Подарунки!!!!!

Мої любі,у мене стартувала НОВИНКА!!!!

Мега гаряча!! Емоційна!! Буду дуже вдячна вам за вашу підтримку!!!!

Безневинна для Звіра

– Дівчина тепер моя! – Накриває мене своєю похмурою тінню.

– Прошу … не потрібно …, – намагаюся

У Львові вшанували пам’ять Героїв Небесної Сотні

16 липня у Львові біля Меморіалу Героїв Небесної Сотні вшанували пам’ять семи учасників Революції Гідності, Героїв Небесної Сотні, мешканців Львівщини, які народилися у червні та липні. Про це повідомля

Блаженний лик

(мініатюра рукопису книги “Відлуння”)

Вже скоро… прочиняються двері минущого і зникає грань цьогосвітньої присутності. Поринаючи у води кришталевих озер, які сповнюють ключі-джерела дивини творення однієї душі

Анонс новинки – “Пограємо?”

Любі читачі,

хочу сказати, що завтра (точніше – вже сьогодні вночі) вийде моя нова книжечка – 

❤️ “Пограємо?” ❤️

Лишу вам трохи інформації, щоб ви змогли вже ознайомитися з нею:

 

 

Анотація:
Він

Новини та Новинка!

Всіх вітаю! Незабаром буде закінчення історії Марі та Дена! Так-так! Не Алекса, бо він показав своє справжнє обличчя! Іноді лиходії не такі, якими ми бачимо відразу!

“Все одно вона вже вважає мене лиходієм.

Перейти до блогу

Нові автори

Обиденна Марія

Обиденна Марія – письменниця, авторка науково-популярних праць, перекладачка. Народилась у місті Чернігові. Закінчила Чернігівський національний педагогічний університет ім. Т.Г. Шевченко за фахом історія, англійська мова та література. У Київському Міжнародному Університеті отримала ступінь магістра за спеціальністю англійська філологія. Мешкає у місті Києві. 15 років працює перекладачкою, авторкою науково-популярних та публіцистичних статей. Пише прозові твори і […]

Маргарита Проніна

Авторка двох романів: «Звичайна» 2015р. та «Закони дива» 2020р. Дехто називає мій основний жанр “інтелектуальна жіноча проза”. Веду невелику community для письменників: I.Publish та групу на ФБ «Як написати книгу?» – для мотивації молодих авторів та перших кроків у сфері літератури. Також є співаторкою збірки “Приготуй мені гарячого глінтвейну”. Замовити книги та поспілкуватися запрошую в […]

Zoriána Bezodnia Кількість робіт: 1 Тетяна Зінченко

Я – Тетяна Зінченко, журналістка, фольклористка, за другою освітою – психолог. Маю збірку поезій “Твоя щаслива пора року”, готується до виходу роман у новелах.

Сергій Ущапівський

Посилання на мій авторський сайт: poeziya-dushi.com Посилання на авторську сторінку в Фейсбук: Ushchapivskyi.Serhii Посилання на сторінку в Інстаграм: ushchapivskyi.serhii

Перейти до "Нові автори"