Цього тижня підтримали два важливих законопроєкти з охорони культурної спадщини —…

Цього тижня підтримали два важливих законопроєкти з охорони культурної спадщини —…

Міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко подякував законотворцям за підтримку законопроєктів МКІП у галузі збереження культурної спадщини.

Про це він повідомив у Телеграмі, передає Укрінформ.

За словами Ткаченка, Комітет Верховної Ради з питань гуманітарної та інформаційної політики рекомендував до розгляду у першому читання проєкт закону про внесення змін до Закону України «Про національну безпеку України» щодо збереження культурної спадщини України та національної пам’яті, що є першим кроком парламентського руху законопроєкту до розгляду у сесійній залі.

«Цей законопроєкт, над яким ми працювали минулий рік, є критично важливим для визначення культурної спадщини та національної пам’яті фундаментальними національними інтересами України», — наголосив міністр.

Ткаченко додав, що уряд підтримав законопроєкт МКІП про внесення змін до статті 10 Закону України “Про музеї та музейну справу”. За його словами, за чинної норми існує загроза втрати Музейного фонду України, що «в умовах відродження інтересу до історії свого народу та країни, підвищення соціальної значимості і затребуваності величезних колекцій музеїв, є не припустимим».

Згідно із пропозицією міністерства, ухвалені зміни впровадять ефективні заходи для збереження музейного різноманіття та Музейного фонду України, водночас не допустять прихованої ліквідації музеїв державної та комунальної форм власності через механізм їх реорганізації, такі як злиття, приєднання, поділ, виділення, перетворення.

Як повідомляв Укрінформ, МКІП ініціювало законопроєкт щодо визнання культурної спадщини як елементу національної безпеки. За словами Ткаченка, визнання вагомості української спадщини на політичному рівні стимулюватиме розвиток законодавства у сфері охорони культурних об’єктів, зокрема, законів щодо штрафів для забудовників: наразі штрафи накладаються мінімальні і їх можна оскаржити у суді.

ukrinform.ua

Прокоментуєте?

Оригінал статті на НСПУ: Цього тижня підтримали два важливих законопроєкти з охорони культурної спадщини —…

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

Український інститут книги проведе «Тиждень поезії»

Український інститут книги з 16 до 24 березня проведе всеукраїнську інформаційно-просвітницьку акцію «Національний тиждень читання. Тиждень поезії».

Про це повідомила пресслужба Міністерства культури

Окупаційна влада Криму обшукала дім кримськотатарської активістки Лутфіє Зудієвої

22 лютого російські силовики затримали кримськотатарську правозахисницю й активістку «Кримської солідарності» Лутфіє Зудієву, а в її будинку, що в тимчасово окупованому Джанкої, провели

Місто індустріальних монументів, людей і моря – яким був Маріуполь до окупації

До другої річниці блокади Маріуполя Вано Крюґер пригадує яким було це місто до початку повномасштабного вторгнення – під час проведення «StartUp Гогольfest». Перша версія цього есею бул

У Держкомтелерадіо розповіли, як формують комітети присуджуваних ним премій

Державний комітет телебачення і радіомовлення України розповів, скільки літературних премій організовує і назвав суми винагород переможцям. Про це комітет повідомив у відповідь на інфор

Актуальні збори, до яких закликають долучитися українські діячі культури

Українська літературна спільнота продовжує активно збирати кошти на потреби Збройних сил України. Розповідаємо про актуальні збори:

видавчиня, літературна редакторка, волонтерка Ірина

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"