«Це національна ганьба, що в Києві є музей Булгакова», — Віра…

«Це національна ганьба, що в Києві є музей Булгакова», — Віра…

Дослідниця літератури Віра Агеєва вважає, що в Києві не має бути музею Булгакова.

Про це вона сказала у інтерв’ю «Культурі на часі».

Агеєва пояснила, чому література 19 століття стає промовистою до сучасного читача, а відтак чому важливо звертати увагу на біографії письменників, зокрема Булгакова.

«Для того, щоб воювати, треба знати, за що ми воюємо… У нас досі ведуться розмови, закривати чи не закривати музей Булгакова. Це національна ганьба, що в Києві є музей Булгакова, який зганьбив Українську Народну Республіку. Не можна, щоб по обидва боки лінії окопів були солдати з тими самими прапорами і тими самими цінностями, бо інакше ж чому війна?», — сказала Агеєва.

Агеєва наголосила, шо українська колективна пам’ять не була сформована повноцінно в ХХ столітті, вона була дисфункційною під цим тиском російської пропаганди.

«Ми пізнаємо свої цінності, а цінності вони в літературі, вони в класиці. Насправді, російсько-українська війна триває більше сторіччя. Ми можемо згадати і Валуєвський циркуляр, і Емський указ, один з пунктів якого був заборона книгодрукування. Потім естафету по забороні всього українського перейняла радянська влада, і як би це прикро не звучало, вона мала якісь певні успіхи. Але попри це Україна не втрачала своєї культурної ідентичності. І для вас стало це очевидним», — наголосила дослідниця.

Нагадаємо, нещодавно Український інститут національної пам’яті (УІНП) визнав російського письменника Міхаїла Булгакова символом російської імперської політики. 8 квітня Літературно-меморіальний музей Булгакова опублікував свою позицію стосовно висновку УІНП.

suspilne.media

Прокоментуєте?

Оригінал статті на НСПУ: «Це національна ганьба, що в Києві є музей Булгакова», — Віра…

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

90-ті, нульові й непокаране зло у романі «Хазяїн» Маркіяна Камиша

Маркіян Камиш — добре відомий читацькій спільноті як сталкер і автор романів про Чорнобильську зону. У його новій книзі «Хазяїн» не буде Чорнобиля, але будуть ландшафти української Півн

У Харкові перейменували вулиці на честь Семенка, Йогансена й Ушкалова

У Харкові перейменують 48 вулиць та 3 станції метрополітену. Про це повідомили на сайті Харківської міської обласної адміністрації.
На мапі Харкова будуть зокрема такі вулиці:

 вул. Гр

У Києві музей Булґакова знову облили червоною фарбою

19 липня будівлю Київського літературно-меморіального музею Булґакова облили червоною фарбою. Про це музей повідомив на своїй фейсбук-сторінці.
«Замість поваги до закону, участі у грома

Завдяки проєкту «Вільні читають українською!» вдалося зібрати 20 тисяч книжок

У межах всеукраїнського проєкту «Вільні читають українською!» вдалося зібрати близько 20 тисяч книжок для поповнення бібліотек та створення мобільних книжкових куточків у 6 деокупованих

У Мелітополі росіяни незаконно утримують журналістку Ірину Левченко

Журналістку з Мелітополя Ірину Левченко незаконно утримують в одній з катівень у місті. Про це повідомило медіа «Новини Приазовʼя».
За словами сестри журналістки Олени Руденко, Ірину дв

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"