«Це національна ганьба, що в Києві є музей Булгакова», — Віра…

«Це національна ганьба, що в Києві є музей Булгакова», — Віра…

Дослідниця літератури Віра Агеєва вважає, що в Києві не має бути музею Булгакова.

Про це вона сказала у інтерв’ю «Культурі на часі».

Агеєва пояснила, чому література 19 століття стає промовистою до сучасного читача, а відтак чому важливо звертати увагу на біографії письменників, зокрема Булгакова.

«Для того, щоб воювати, треба знати, за що ми воюємо… У нас досі ведуться розмови, закривати чи не закривати музей Булгакова. Це національна ганьба, що в Києві є музей Булгакова, який зганьбив Українську Народну Республіку. Не можна, щоб по обидва боки лінії окопів були солдати з тими самими прапорами і тими самими цінностями, бо інакше ж чому війна?», — сказала Агеєва.

Агеєва наголосила, шо українська колективна пам’ять не була сформована повноцінно в ХХ столітті, вона була дисфункційною під цим тиском російської пропаганди.

«Ми пізнаємо свої цінності, а цінності вони в літературі, вони в класиці. Насправді, російсько-українська війна триває більше сторіччя. Ми можемо згадати і Валуєвський циркуляр, і Емський указ, один з пунктів якого був заборона книгодрукування. Потім естафету по забороні всього українського перейняла радянська влада, і як би це прикро не звучало, вона мала якісь певні успіхи. Але попри це Україна не втрачала своєї культурної ідентичності. І для вас стало це очевидним», — наголосила дослідниця.

Нагадаємо, нещодавно Український інститут національної пам’яті (УІНП) визнав російського письменника Міхаїла Булгакова символом російської імперської політики. 8 квітня Літературно-меморіальний музей Булгакова опублікував свою позицію стосовно висновку УІНП.

suspilne.media

Прокоментуєте?

Оригінал статті на НСПУ: «Це національна ганьба, що в Києві є музей Булгакова», — Віра…

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

У США вийде книжка Оксани Луцишиної Love Life

У серії Українського наукового інституту Гарвардського університету вийде роман Оксани Луцишиної Love Life («Любовне життя»). Про це повідомили на фейсбук-сторінці університету.
Роман н

Професор Єльського університету перерахував $20 тисяч на навчання українських захисників

Американський філософ, професор Єльського університету Джейсон Стенлі перерахував Фонду компетентної допомоги армії «Повернись живим» $20 000, які отримав за роботу почесним професором

Оголосили лавреатів американської премії The Carnegie Medal

Американська бібліотечна асоціація оголосила лавреатів щорічної літературної премії The Carnegie Medal. Про це повідомляється на сайті асоціації.
Книжка The Berry Pickers («Збирачі ягод

Авдіопроєкт з класикою укрліт став переможцем премії «Освіторія.Медіа award»

Проєкт «Укрліт» від Megogo, у межах якого озвучили понад 250 творів з української літератури, став переможцем у номінації «edTech прорив» премії «Освіторія.Медіа award 2024». Про це пов

Шляхи пам’яті та боротьби: 5 нових фотокниг про Україну

Цього року видавничий світ збагатився кількома виданнями, що ставлять перед собою завдання відтворити та проаналізувати складний контекст історичних та сучасних подій в Україні. 
Одні а

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"