Хто написав радіодиктант національної єдності-2023 без помилок?

Хто написав радіодиктант національної єдності-2023 без помилок?

Суспільне Мовлення назвало переможців радіодиктанту національної єдності 2023 року, що відбувся 27 жовтня. Про це повідомили на сайті Українського радіо.

Дві переможниці не припустилися жодної помилки у радіодиктанті: постійна учасниця Христина Гоянюк зі Львову і вчителька української мови та літератури Галина Шура з Волинської області.

 

Учасники, які припустилися однієї помилки, також стали переможцями радіодиктанту національної єдності-2023 й отримають подарунок:

 

  • Olesia Zhu; 
  • Євгенія Антонюк; 
  • Вікторія Норичка; 
  • Іванна Рубан; 
  • Юлія Шевченко.

 

З двома помилками написали текст радіодиктанту 34 учасники. Інші допустили три й більше помилок. Загалом надійшло близько 20 тисяч електронних листів, а паперових — близько трьох тисяч. Однак фактична кількість учасників більша, адже не всі надсилали свої диктанти на перевірку. Листи надійшли з 39 країн.

 

«Часом люди надсилають вірші, оповідання, есе, просто пишуть про себе. Також цікаво, що цього року був один лист із Москви — він не став переможним. Географія листів цього року, як завжди світова: звісно, найбільше листів з України, є багато з Європи, а також зі всіх континентів та десятків держав», — зазначила виконавча продюсерка Українського радіо, координаторка радіодиктанту національної єдності Юлія Шелудько.

 

Найстарша учасниця — 90-річна незряча жінка, з диктантом їй допомагала сусідка, яка допомагає з господарством.

 

Головою комісії з перевірки радіодиктанту стала Олена Масалітіна. Комісія складалася із семи експертів.

 

Найпоширенішою помилкою стало вживання коми замість двокрапки на межі частин безсполучникового речення.

 

Радіодиктант національної єдності започаткувала команда Українського радіо у 2000 році. Вперше радіодиктант проводили 27 жовтня — на День української писемності та мови.

 

Як повідомлялося, авторкою тексту «Дороги України» для Радіодиктанту національної єдності 2023 року стала українська поетка та перекладачка Катерина Калитко. Текст читав актор театру та кіно Олексій Гнатковський.

 

Нагадаємо, у 2022 році без жодної помилки диктант не написав ніхто. У 2021 році лише одна учасниця написала Радіодиктант без помилок.

 

Чільне фото: Unseen Studio on Unsplash

Оригінал статті на Suspilne: Хто написав радіодиктант національної єдності-2023 без помилок?

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

Євген Нищук: На Шевченківський комітет тиснула команда одного з номінованих фільмів

За словами голови Шевченківського комітету Євгена Нищука, команда стрічки «Тарас. Повернення тиснула на членів Шевченківського комітету після того, коли не пройшла у наступний тур відбо

Лондонський ярмарок назвав лавреата-2024, що зробив визначний внесок у розвиток світового книговидання

Лондонський книжковий ярмарок нагородив Янга Сука Чі, голову Асоціації американських видавців (AAP), премією «За життєві досягнення». Про це Читомо повідомили представники ярмарку.
Нара

Не журися в Корениці!

Малі біженці від війни, які знайшли притулок у Хорватії, отримали в подарунок від автора веселі книжки

Діти скрізь залишаються дітьми. І в Хорватії також. Тому під час перерви гамір у тамтешній школі

Бізнес-література від українських авторів: що нового у сегменті?

За роки незалежності бізнес-література мала стабільну аудиторію в Україні, щоправда, це були виключно перекладні видання і майже повністю експортовані з росії книжки. Неодноразові диску

Книжку Станіслава Асєєва про російський коцтабір в Донецьку видадуть в Ефіопії

Книжку Станіслава Асєєва «Світлий шлях: історія одного концтабору» видадуть в Ефіопії амхарською мовою. Про це він повідомив на своїй сторінці у соцмережі X.
Це буде 12 мова, на яку пер

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"