Хто написав радіодиктант національної єдності-2023 без помилок?

Хто написав радіодиктант національної єдності-2023 без помилок?

Суспільне Мовлення назвало переможців радіодиктанту національної єдності 2023 року, що відбувся 27 жовтня. Про це повідомили на сайті Українського радіо.

Дві переможниці не припустилися жодної помилки у радіодиктанті: постійна учасниця Христина Гоянюк зі Львову і вчителька української мови та літератури Галина Шура з Волинської області.

 

Учасники, які припустилися однієї помилки, також стали переможцями радіодиктанту національної єдності-2023 й отримають подарунок:

 

  • Olesia Zhu; 
  • Євгенія Антонюк; 
  • Вікторія Норичка; 
  • Іванна Рубан; 
  • Юлія Шевченко.

 

З двома помилками написали текст радіодиктанту 34 учасники. Інші допустили три й більше помилок. Загалом надійшло близько 20 тисяч електронних листів, а паперових — близько трьох тисяч. Однак фактична кількість учасників більша, адже не всі надсилали свої диктанти на перевірку. Листи надійшли з 39 країн.

 

«Часом люди надсилають вірші, оповідання, есе, просто пишуть про себе. Також цікаво, що цього року був один лист із Москви — він не став переможним. Географія листів цього року, як завжди світова: звісно, найбільше листів з України, є багато з Європи, а також зі всіх континентів та десятків держав», — зазначила виконавча продюсерка Українського радіо, координаторка радіодиктанту національної єдності Юлія Шелудько.

 

Найстарша учасниця — 90-річна незряча жінка, з диктантом їй допомагала сусідка, яка допомагає з господарством.

 

Головою комісії з перевірки радіодиктанту стала Олена Масалітіна. Комісія складалася із семи експертів.

 

Найпоширенішою помилкою стало вживання коми замість двокрапки на межі частин безсполучникового речення.

 

Радіодиктант національної єдності започаткувала команда Українського радіо у 2000 році. Вперше радіодиктант проводили 27 жовтня — на День української писемності та мови.

 

Як повідомлялося, авторкою тексту «Дороги України» для Радіодиктанту національної єдності 2023 року стала українська поетка та перекладачка Катерина Калитко. Текст читав актор театру та кіно Олексій Гнатковський.

 

Нагадаємо, у 2022 році без жодної помилки диктант не написав ніхто. У 2021 році лише одна учасниця написала Радіодиктант без помилок.

 

Чільне фото: Unseen Studio on Unsplash

Оригінал статті на Suspilne: Хто написав радіодиктант національної єдності-2023 без помилок?

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

У Чернігові відтепер є вулиці Олени Пчілки і Левка Лук’яненка

Депутати Чернігівської міської ради проголосували за перейменування 35 вулиць і провулків у місті. Про це повідомило інтернет-видання «Сіверщина».
Відтепер у місті з’явилися вулиці на ч

У Харкові пропонують назвати одну зі станцій метро на честь Василя Стуса

Активісти проєкту «Деколонізація. Україна» запропонували нові назви для п’яти станцій харківського метрополітену. Про це повідомили на фейсбук-сторінці проєкту.
Серед запропонованих пер

У червні в Україні зафіксували 13 випадків порушення свободи слова

У червні експерти Інституту масової інформації зафіксували в Україні 13 випадків порушень свободи слова, відповідальність за 2 з них — на росії. Про це свідчать дані щомісячного монітор

«Щиро — автор»: як українські письменники зберігають автографи колег

Деякі люди цінують книжки не лише через їхній зміст і наповнення важливою або цікавою інформацією, а визнають видання як мистецький артефакт. Часто ключову роль в особливому  сприйнятті

Фестиваль «Фронтера» оголосив програму заходів

IV Міжнародний літературний фестиваль «Фронтера» у Луцьку оголосив програму заходів. Про це повідомляє прес-служба фестивалю.
Фестиваль відбудеться 27-28 липня в Музейному просторі «Око

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"