Хочу говорити про це з дитиною: “Основи” видали першу дитячу книжку про благодійність

“У пошуках сонячних днів” — перше дитяче видання про благодійність в Україні. Створили книгу Osnovy Publishing у партнерстві з Zagoriy Foundation. Данило Галико, автор та інді-музикант із гурту Blooms Corda, написав тексти для книги, а художниця Поліна Дорошенко намалювала ілюстрації.
Історія про взаємопідтримку та взаємодопомогу розгортається в іншій галактиці на далекій планеті Q7, де живуть маленькі герої Зізі та Зузу. Одного ранку вони прокидаються у темряві, бо замість сонця на небі зійшли два півмісяці. Герої вирішують піти в пошуках світла: в дорозі на них чекають чудернацькі істоти та повчальні ситуації, що приведуть їх до приголомшливої розгадки.

Автор тексту книги Данило Галико — фронтмен музичного гурту Blooms Corda. Він розповів, що поезія найкраще працює в симбіозі з музикою:
“Коли ти робиш пісні, то зазвичай музика йде першою, а потім слова. В цьому випадку я писав слова першими, однак вмикав на фон завжди якусь певну музику, як правило це була якась класична, просто щоб задати певну атмосферу.

Я собі уявляв, що якщо б це було кіно, який би до нього був саундтрек. Я з музикою намагався входити в ритм.

Порадив і музику, з якою книгу можна читати:
“Я вмикав цілу підбірку його творів Моріса Равеля “The great recording”. Вони три години йдуть, то я три години пишу. Щоразу це був якийсь інший композитор. Якусь главу я писав під Едварда Гріга, якусь під Прокоф’єва”.

Ілюстрації в книзі яскраві та переважно на темному тлі. Художниця Поліна Дорошенко розповіла про логіку вибору кольору:
“Для ілюстратора це задача трошки з зірочкою, коли майже всі події відбуваються вночі і є багато тексту. Для того, щоб весь текст не був білим кольором на темному тлі, треба було придумати гру зі світлом. Тому з’явився контраст. Поруч з ним з’явилися насичені кольори.

Це послідовний шлях вибору, а не просто так: “О, намалюю собі такі плямки”.
Тобто тут є логічна складова, усе збирається, як пазлик. А далі вже створювалися образи персонажів і вони, як колаж, накладалися на цю модель”.

Директорка видавництва “Основи” Дана Павличко розказала Суспільному Культура, що її дітям книга до вподоби:
“Класно, що в нас вийшла не просто книжка про благодійність. Це ціла історія, яка живе в ілюстраціях, у виставці, в комунікаціях навколо проєкту.

Я по своїм дітям бачу, наскільки книжка працює, наскільки класно говорити з ними на тему добра, благодійності не через якісь прямолінійні формулювання, а через художні прийоми й мистецтво.
Я переконана була і є, що це працює найкраще”.

“Ми просуваємо культуру благодійності в фонді й поставили ціль збільшити кількість людей, долучених до благодійності. І ми подумали — змінити світогляд дорослих людей дуже важко. Давайте подумаємо про дітей, — розповідає директорка Zagoriy Foundation Євгенія Мазуренко.

Для мене благодійність ішла з дитинства. Моя мама роздавала гуманітарну допомогу при церкві. І кожен вівторок і суботу хтось мав красиво складати ці речі й це була я. Чесно, я просто ненавиділа цю роботу, але мама завжди казала: “Доця, навіть коли немає коштів, ми маємо, чим ділитися. Як мінімум, консервацією, своїм одягом”.

Зараз у мене росте маленька дитина і я хочу з нею починати діалог. Своїм прикладом це окей, але я почала шукати книжки — їх немає.
Тоді я написла Дані (Павличко, – авт.). Я розказала ідею і Дана сказала: “Феноменально! Будемо робити”.

Ми не будемо зупинятися на одній книжці. У нас з “Основами” в роботі ще дві – це переклади нон-фікшну про благодійність Дена Паллотти. Цього разу не для дітей, а для дорослих”, — розповідає Євгенія Мазуренко.


“Ми впевнені, що емпатія та звичка допомагати розвиваються із дитинства. Навіть звичайна пропозиція сховати подорожнього під парасолькою у дощ — це вияв турботи, який може вас зробити щасливішим. У героїв книги ще чимало таких історій — вони не залишать байдужими ні дітей, ні дорослих”, — йдеться в описі до книги.
Про авторів
Данило Галико — український поет, художник і музикант, фронтмен музичного гурту Blooms Corda. Завдяки оригінальному стилю та поетичній українській ліриці гурт неодноразово визнавався одним із найоригінальніших та найцікавіших колективів незалежної музичної сцени України, а його альбоми завжди займали високі позиції в рейтингах музичних ЗМІ, зокрема Comma 2015/2016 рік.
Поліна Дорошенко — українська художниця, ілюстраторка, живе і працює в Києві. Здебільшого займається книжковою ілюстрацією та співпрацює з провідними українськими видавництвами. У видавництві “Основи” Поліна виконала низку успішно реалізованих проєктів, зокрема ілюстрації до книги “Байки Федра” (2016) та ілюстрації до драми-феєрії “Лісова пісня” Лесі Українки (2014), яка отримала нагороду та увійшла до Міжнародний каталог найкращих дитячих книжок The White Ravens Award.
Що відомо
- Видавництво “Основи” заснували у 1992 році Богдан Кравченко та Соломія Павличко. Метою видавництва було перекладати та видавати якісну навчальну літературу. Концепт “Основ” змінився, коли його очолила Дана Павличко. Вона змістила фокус з навчального на мистецький.
Оригінал статті на Читомо: Хочу говорити про це з дитиною: “Основи” видали першу дитячу книжку про благодійність
Блог
Найбільше українці скаржаться на російську мову на сайтахЗа 5 місяців 2023 року на адресу уповноваженого із захисту державної мови надійшло 1650 звернень громадян про порушення Закону України «Про забезпечення функціонування української мови
Книжковий Арсенал-2023 оголосив програмуОголосили програму XI Міжнародного фестивалю «Книжковий Арсенал». Її розмістили на офіційному сайті фестивалю.
Одинадцятий Книжковий Арсенал (КА) відбудеться 22-25 червня. До програми ф
Наприкінці травня київський музей Міхаїла Булгакова оновив меморіальну табличку з барельєфом російського письменника, яку невідомі облили червоною фарбою. Музей вирішив зберегти дошку «
Андрій Содомора. ДружбаХай знає тиран собі на біду,
Що друга я зроду не підведу,
Нехай довершить свою пімсту,
Та ціну складе побратимству.
Ці рядки – з поезії Фрідріха Шіллера «Зарука» (die Bürgschaft) у перекладі
Пішов з життя ілюстратор Олександр МіхнушевНа 68-му році життя помер відомий український ілюстратор, графік, карикатурист Олександр Міхнушев. Про це у фейсбуці повідомила палеогеографиня Наталя Герасименко.
«Пам’ятаю його у 80-і
Додати коментар
Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.