Хочу говорити про це з дитиною: “Основи” видали першу дитячу книжку про благодійність
![Хочу говорити про це з дитиною: “Основи” видали першу дитячу книжку про благодійність Хочу говорити про це з дитиною: “Основи” видали першу дитячу книжку про благодійність](https://cdn3.suspilne.media/images/resize/400x1.78/52b2cbb62506f37b.jpg)
“У пошуках сонячних днів” — перше дитяче видання про благодійність в Україні. Створили книгу Osnovy Publishing у партнерстві з Zagoriy Foundation. Данило Галико, автор та інді-музикант із гурту Blooms Corda, написав тексти для книги, а художниця Поліна Дорошенко намалювала ілюстрації.
Історія про взаємопідтримку та взаємодопомогу розгортається в іншій галактиці на далекій планеті Q7, де живуть маленькі герої Зізі та Зузу. Одного ранку вони прокидаються у темряві, бо замість сонця на небі зійшли два півмісяці. Герої вирішують піти в пошуках світла: в дорозі на них чекають чудернацькі істоти та повчальні ситуації, що приведуть їх до приголомшливої розгадки.
![Хочу говорити про це з дитиною: "Основи" видали першу дитячу книжку про благодійність Хочу говорити про це з дитиною: "Основи" видали першу дитячу книжку про благодійність](https://cdn3.suspilne.media/images/resize/900x1.78/29d5c384394f4477.jpg)
Автор тексту книги Данило Галико — фронтмен музичного гурту Blooms Corda. Він розповів, що поезія найкраще працює в симбіозі з музикою:
“Коли ти робиш пісні, то зазвичай музика йде першою, а потім слова. В цьому випадку я писав слова першими, однак вмикав на фон завжди якусь певну музику, як правило це була якась класична, просто щоб задати певну атмосферу.
![](https://cdn3.suspilne.media/images/resize/900x1.78/ef171be6de426110.jpg)
Я собі уявляв, що якщо б це було кіно, який би до нього був саундтрек. Я з музикою намагався входити в ритм.
![Хочу говорити про це з дитиною: "Основи" видали першу дитячу книжку про благодійність Хочу говорити про це з дитиною: "Основи" видали першу дитячу книжку про благодійність](https://cdn3.suspilne.media/images/resize/900x1.78/536f644da2c1bc97.jpg)
Порадив і музику, з якою книгу можна читати:
“Я вмикав цілу підбірку його творів Моріса Равеля “The great recording”. Вони три години йдуть, то я три години пишу. Щоразу це був якийсь інший композитор. Якусь главу я писав під Едварда Гріга, якусь під Прокоф’єва”.
![Хочу говорити про це з дитиною: "Основи" видали першу дитячу книжку про благодійність Хочу говорити про це з дитиною: "Основи" видали першу дитячу книжку про благодійність](https://cdn3.suspilne.media/images/resize/900x1.78/879aeed8669d3906.jpg)
Ілюстрації в книзі яскраві та переважно на темному тлі. Художниця Поліна Дорошенко розповіла про логіку вибору кольору:
“Для ілюстратора це задача трошки з зірочкою, коли майже всі події відбуваються вночі і є багато тексту. Для того, щоб весь текст не був білим кольором на темному тлі, треба було придумати гру зі світлом. Тому з’явився контраст. Поруч з ним з’явилися насичені кольори.
![](https://cdn3.suspilne.media/images/resize/900x1.78/487d92c0fb5eb93d.jpg)
Це послідовний шлях вибору, а не просто так: “О, намалюю собі такі плямки”.
Тобто тут є логічна складова, усе збирається, як пазлик. А далі вже створювалися образи персонажів і вони, як колаж, накладалися на цю модель”.
![Хочу говорити про це з дитиною: "Основи" видали першу дитячу книжку про благодійність Хочу говорити про це з дитиною: "Основи" видали першу дитячу книжку про благодійність](https://cdn3.suspilne.media/images/resize/900x1.78/6697d05827598701.jpg)
Директорка видавництва “Основи” Дана Павличко розказала Суспільному Культура, що її дітям книга до вподоби:
“Класно, що в нас вийшла не просто книжка про благодійність. Це ціла історія, яка живе в ілюстраціях, у виставці, в комунікаціях навколо проєкту.
![](https://cdn3.suspilne.media/images/resize/900x1.78/5228179ce50547eb.jpg)
Я по своїм дітям бачу, наскільки книжка працює, наскільки класно говорити з ними на тему добра, благодійності не через якісь прямолінійні формулювання, а через художні прийоми й мистецтво.
Я переконана була і є, що це працює найкраще”.
![Хочу говорити про це з дитиною: "Основи" видали першу дитячу книжку про благодійність Хочу говорити про це з дитиною: "Основи" видали першу дитячу книжку про благодійність](https://cdn3.suspilne.media/images/resize/900x1.78/57a6d26e91f9385e.jpg)
“Ми просуваємо культуру благодійності в фонді й поставили ціль збільшити кількість людей, долучених до благодійності. І ми подумали — змінити світогляд дорослих людей дуже важко. Давайте подумаємо про дітей, — розповідає директорка Zagoriy Foundation Євгенія Мазуренко.
![Хочу говорити про це з дитиною: "Основи" видали першу дитячу книжку про благодійність Хочу говорити про це з дитиною: "Основи" видали першу дитячу книжку про благодійність](https://cdn3.suspilne.media/images/resize/900x1.78/4d5695385f396590.jpg)
Для мене благодійність ішла з дитинства. Моя мама роздавала гуманітарну допомогу при церкві. І кожен вівторок і суботу хтось мав красиво складати ці речі й це була я. Чесно, я просто ненавиділа цю роботу, але мама завжди казала: “Доця, навіть коли немає коштів, ми маємо, чим ділитися. Як мінімум, консервацією, своїм одягом”.
![](https://cdn3.suspilne.media/images/resize/900x1.78/c6e252cd47f629ad.jpg)
Зараз у мене росте маленька дитина і я хочу з нею починати діалог. Своїм прикладом це окей, але я почала шукати книжки — їх немає.
Тоді я написла Дані (Павличко, – авт.). Я розказала ідею і Дана сказала: “Феноменально! Будемо робити”.
![Хочу говорити про це з дитиною: "Основи" видали першу дитячу книжку про благодійність Хочу говорити про це з дитиною: "Основи" видали першу дитячу книжку про благодійність](https://cdn3.suspilne.media/images/resize/900x1.78/9d1f554a961a9f08.jpg)
Ми не будемо зупинятися на одній книжці. У нас з “Основами” в роботі ще дві – це переклади нон-фікшну про благодійність Дена Паллотти. Цього разу не для дітей, а для дорослих”, — розповідає Євгенія Мазуренко.
![Хочу говорити про це з дитиною: "Основи" видали першу дитячу книжку про благодійність Хочу говорити про це з дитиною: "Основи" видали першу дитячу книжку про благодійність](https://cdn3.suspilne.media/images/resize/900x1.78/64116f2633170988.jpg)
![Хочу говорити про це з дитиною: "Основи" видали першу дитячу книжку про благодійність Хочу говорити про це з дитиною: "Основи" видали першу дитячу книжку про благодійність](https://cdn3.suspilne.media/images/resize/900x1.78/877ea912bd6bd462.jpg)
“Ми впевнені, що емпатія та звичка допомагати розвиваються із дитинства. Навіть звичайна пропозиція сховати подорожнього під парасолькою у дощ — це вияв турботи, який може вас зробити щасливішим. У героїв книги ще чимало таких історій — вони не залишать байдужими ні дітей, ні дорослих”, — йдеться в описі до книги.
Про авторів
Данило Галико — український поет, художник і музикант, фронтмен музичного гурту Blooms Corda. Завдяки оригінальному стилю та поетичній українській ліриці гурт неодноразово визнавався одним із найоригінальніших та найцікавіших колективів незалежної музичної сцени України, а його альбоми завжди займали високі позиції в рейтингах музичних ЗМІ, зокрема Comma 2015/2016 рік.
Поліна Дорошенко — українська художниця, ілюстраторка, живе і працює в Києві. Здебільшого займається книжковою ілюстрацією та співпрацює з провідними українськими видавництвами. У видавництві “Основи” Поліна виконала низку успішно реалізованих проєктів, зокрема ілюстрації до книги “Байки Федра” (2016) та ілюстрації до драми-феєрії “Лісова пісня” Лесі Українки (2014), яка отримала нагороду та увійшла до Міжнародний каталог найкращих дитячих книжок The White Ravens Award.
Що відомо
- Видавництво “Основи” заснували у 1992 році Богдан Кравченко та Соломія Павличко. Метою видавництва було перекладати та видавати якісну навчальну літературу. Концепт “Основ” змінився, коли його очолила Дана Павличко. Вона змістила фокус з навчального на мистецький.
Оригінал статті на Читомо: Хочу говорити про це з дитиною: “Основи” видали першу дитячу книжку про благодійність
Блог
90-ті, нульові й непокаране зло у романі «Хазяїн» Маркіяна КамишаМаркіян Камиш — добре відомий читацькій спільноті як сталкер і автор романів про Чорнобильську зону. У його новій книзі «Хазяїн» не буде Чорнобиля, але будуть ландшафти української Півн
У Харкові перейменували вулиці на честь Семенка, Йогансена й УшкаловаУ Харкові перейменують 48 вулиць та 3 станції метрополітену. Про це повідомили на сайті Харківської міської обласної адміністрації.
На мапі Харкова будуть зокрема такі вулиці:
вул. Гр
У Києві музей Булґакова знову облили червоною фарбою19 липня будівлю Київського літературно-меморіального музею Булґакова облили червоною фарбою. Про це музей повідомив на своїй фейсбук-сторінці.
«Замість поваги до закону, участі у грома
У межах всеукраїнського проєкту «Вільні читають українською!» вдалося зібрати близько 20 тисяч книжок для поповнення бібліотек та створення мобільних книжкових куточків у 6 деокупованих
У Мелітополі росіяни незаконно утримують журналістку Ірину ЛевченкоЖурналістку з Мелітополя Ірину Левченко незаконно утримують в одній з катівень у місті. Про це повідомило медіа «Новини Приазовʼя».
За словами сестри журналістки Олени Руденко, Ірину дв
Додати коментар
Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.