Хочу говорити про це з дитиною: “Основи” видали першу дитячу книжку про благодійність

Хочу говорити про це з дитиною: “Основи” видали першу дитячу книжку про благодійність

“У пошуках сонячних днів” — перше дитяче видання про благодійність в Україні. Створили книгу Osnovy Publishing у партнерстві з Zagoriy Foundation. Данило Галико, автор та інді-музикант із гурту Blooms Corda, написав тексти для книги, а художниця Поліна Дорошенко намалювала ілюстрації.

Історія про взаємопідтримку та взаємодопомогу розгортається в іншій галактиці на далекій планеті Q7, де живуть маленькі герої Зізі та Зузу. Одного ранку вони прокидаються у темряві, бо замість сонця на небі зійшли два півмісяці. Герої вирішують піти в пошуках світла: в дорозі на них чекають чудернацькі істоти та повчальні ситуації, що приведуть їх до приголомшливої розгадки.

Хочу говорити про це з дитиною: "Основи" видали першу дитячу книжку про благодійність

Автор тексту книги Данило Галико — фронтмен музичного гурту Blooms Corda. Він розповів, що поезія найкраще працює в симбіозі з музикою:

“Коли ти робиш пісні, то зазвичай музика йде першою, а потім слова. В цьому випадку я писав слова першими, однак вмикав на фон завжди якусь певну музику, як правило це була якась класична, просто щоб задати певну атмосферу.

Я собі уявляв, що якщо б це було кіно, який би до нього був саундтрек. Я з музикою намагався входити в ритм.

Хочу говорити про це з дитиною: "Основи" видали першу дитячу книжку про благодійність

Порадив і музику, з якою книгу можна читати:

“Я вмикав цілу підбірку його творів Моріса Равеля “The great recording”. Вони три години йдуть, то я три години пишу. Щоразу це був якийсь інший композитор. Якусь главу я писав під Едварда Гріга, якусь під Прокоф’єва”.

Хочу говорити про це з дитиною: "Основи" видали першу дитячу книжку про благодійність

Ілюстрації в книзі яскраві та переважно на темному тлі. Художниця Поліна Дорошенко розповіла про логіку вибору кольору:

“Для ілюстратора це задача трошки з зірочкою, коли майже всі події відбуваються вночі і є багато тексту. Для того, щоб весь текст не був білим кольором на темному тлі, треба було придумати гру зі світлом. Тому з’явився контраст. Поруч з ним з’явилися насичені кольори.

Це послідовний шлях вибору, а не просто так: “О, намалюю собі такі плямки”.

Тобто тут є логічна складова, усе збирається, як пазлик. А далі вже створювалися образи персонажів і вони, як колаж, накладалися на цю модель”.

Хочу говорити про це з дитиною: "Основи" видали першу дитячу книжку про благодійність

Директорка видавництва “Основи” Дана Павличко розказала Суспільному Культура, що її дітям книга до вподоби:

“Класно, що в нас вийшла не просто книжка про благодійність. Це ціла історія, яка живе в ілюстраціях, у виставці, в комунікаціях навколо проєкту.

Я по своїм дітям бачу, наскільки книжка працює, наскільки класно говорити з ними на тему добра, благодійності не через якісь прямолінійні формулювання, а через художні прийоми й мистецтво.

Я переконана була і є, що це працює найкраще”.

Хочу говорити про це з дитиною: "Основи" видали першу дитячу книжку про благодійність

“Ми просуваємо культуру благодійності в фонді й поставили ціль збільшити кількість людей, долучених до благодійності. І ми подумали — змінити світогляд дорослих людей дуже важко. Давайте подумаємо про дітей, — розповідає директорка Zagoriy Foundation Євгенія Мазуренко.

Хочу говорити про це з дитиною: "Основи" видали першу дитячу книжку про благодійність

Для мене благодійність ішла з дитинства. Моя мама роздавала гуманітарну допомогу при церкві. І кожен вівторок і суботу хтось мав красиво складати ці речі й це була я. Чесно, я просто ненавиділа цю роботу, але мама завжди казала: “Доця, навіть коли немає коштів, ми маємо, чим ділитися. Як мінімум, консервацією, своїм одягом”.

Зараз у мене росте маленька дитина і я хочу з нею починати діалог. Своїм прикладом це окей, але я почала шукати книжки — їх немає.

Тоді я написла Дані (Павличко, – авт.). Я розказала ідею і Дана сказала: “Феноменально! Будемо робити”.

Хочу говорити про це з дитиною: "Основи" видали першу дитячу книжку про благодійність

Ми не будемо зупинятися на одній книжці. У нас з “Основами” в роботі ще дві – це переклади нон-фікшну про благодійність Дена Паллотти. Цього разу не для дітей, а для дорослих”, — розповідає Євгенія Мазуренко.

Хочу говорити про це з дитиною: "Основи" видали першу дитячу книжку про благодійність

Хочу говорити про це з дитиною: "Основи" видали першу дитячу книжку про благодійність

“Ми впевнені, що емпатія та звичка допомагати розвиваються із дитинства. Навіть звичайна пропозиція сховати подорожнього під парасолькою у дощ — це вияв турботи, який може вас зробити щасливішим. У героїв книги ще чимало таких історій — вони не залишать байдужими ні дітей, ні дорослих”, — йдеться в описі до книги.

Про авторів

Данило Галико — український поет, художник і музикант, фронтмен музичного гурту Blooms Corda. Завдяки оригінальному стилю та поетичній українській ліриці гурт неодноразово визнавався одним із найоригінальніших та найцікавіших колективів незалежної музичної сцени України, а його альбоми завжди займали високі позиції в рейтингах музичних ЗМІ, зокрема Comma 2015/2016 рік.

Поліна Дорошенко — українська художниця, ілюстраторка, живе і працює в Києві. Здебільшого займається книжковою ілюстрацією та співпрацює з провідними українськими видавництвами. У видавництві “Основи” Поліна виконала низку успішно реалізованих проєктів, зокрема ілюстрації до книги “Байки Федра” (2016) та ілюстрації до драми-феєрії “Лісова пісня” Лесі Українки (2014), яка отримала нагороду та увійшла до Міжнародний каталог найкращих дитячих книжок The White Ravens Award.

Що відомо

  • Видавництво “Основи” заснували у 1992 році Богдан Кравченко та Соломія Павличко. Метою видавництва було перекладати та видавати якісну навчальну літературу. Концепт “Основ” змінився, коли його очолила Дана Павличко. Вона змістила фокус з навчального на мистецький.

Оригінал статті на Читомо: Хочу говорити про це з дитиною: “Основи” видали першу дитячу книжку про благодійність

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

Остання знижка в передплаті!

Добрий день!

Сьогодні з гарною новиною – впродовж дня буде діяти знижка в 15% на книгу “Кохання тут зайве”. Остання знижка в передплаті, тому… для усіх, хто мав намір прочитати, чудова можливість придбати книгу

Українська мрія — вийде нова марка від Укрпошти

28 червня Укрпошта вводить в обіг нову поштову марку «Українська мрія». Про це повідомив генеральний директор Укрпошти Ігор Смілянський в Telegram. 
Загальний тираж марки 3 млн. Її можн

У Баку обговорюють український та азербайджанський літературні процеси

В Азербайджанському Інституті теології під час заходу «Репрезентація азербайджанських цінностей в українських перекладах азербайджанської літератури» обговорили дослідження українсько-а

Тимофій Гаврилів. Чорний червень

сонмені снилися килимові бомбування росіїкраїни що смерть і розруху навколо сіємені снилося як росіяни плакали і благалищо вони не винні що вони не хотіли вони не зналия запитав хто ж тоді вдирався до

Нові обкладинки…

Шрифт, стиль, колір можна замінити за бажанням. 

1. Вільна. Ціна 40 грн

2. Вільна. Ціна 40 грн

3. Вільна. Ціна 20 грн

4. Вільна. Ціна 30 грн

5. Вільна + арт в подарунок. Ціна 30 грн

6. Вільна. Ціна 30 грн

Перейти до блогу

Нові автори

Софія Заяць

Мій роман піднімає декілька тем: 1 Тема сексуальних домагань , через чоловіків і призму винуватий сам. 2 Ціна людського життя. 3 Тема технологій за якими люди не бачать людей. В мому фентезі є 4 основних легенди які формують його кістяк. 1 Мору (малі деталі є в Арці Істина ангела , один з найулюбленіших персонажів бо […]

Тоня Твіст

м. Київ Письменниця, перекладачка, авторка освітніх програм в «Lucky Academy». Пише для дітей та дорослих. Також пише детективи. Випускниця літературних шкіл, курсів та академії детектива. Публікується під псевдонімом в різних літературних журналах та збірниках. Лавреатка та фіналістка багатьох літературних конкурсів, серед яких: міжнародний літературний конкурсу до Дня Студента, (Канів, 2019); міжнародний літературний конкурс «Коли наблизитися…» […]

Ірина Мостепан (Мельник)

Ірина Сергіївна Мостепан (дівоче прізвище – Мельник) народилася 12 жовтня 1987 року на Рівненщині у селі Олександрія. Член Національної спілки письменників України. Учасниця народного літературного об’єднання «Поетарх» Рівненського палацу дітей та молоді. Акторка Рівненського молодіжного народного театру ім. Атталії Гаврюшенко. Із 2019 року живе у місті Ірпінь. Працює вчителем в Українському гуманітарному ліцеї Київського національного університету […]

Діана Анджейчик Кількість робіт: 6 Денис Нарбут

Народився 13 березня 1985 року в м.Армянськ (АР Крим, Україна). Після смерті батька, переїхав з матір’ю та братом в м.Вознесенськ, Миколаївська обл. Публікуватися почав з 16 років у друкованих газетах, книгахзбірниках, альманахах у м.Вознесенськ та м.Миколаїв та інтернетпорталах України. Протягом тривалого часу писав мало. З середини 2020 року повернувся до активного написання віршів та публікацій. […]

Перейти до "Нові автори"