Харківська резиденція в будинку «Слово» відновлює роботу

У Харкові в будинку «Слово» планують запустити новий сезон резиденцій, що були створені за ініціативи PEN Ukraine і Харківського ЛітМузею. Про це повідомила заступниця директорки з розвитку Харківського ЛітМузею Тетяна Пилипчук.
Резиденції триватимуть від трьох тижнів до місяця. На них планують запросити 24 учасники — 12 українських та 12 чеських письменників і письменниць, яких обиратимуть партнери музею.
«Резиденція функціонуватиме, так само як і раніше. Це будуть культурні програми, квартирники, зустрічі творчі, культурні подкасти, дописи резидентів у соцмережах», — розповіла Тетяна Пилипчук.
Вибиратимуть українських резидентів, які потребують перебувати у Харкові для створення тієї чи іншої роботи. Подаватись зможуть письменники, журналісти, філософи, драматурги, але основним напрямком роботи буде текст. Опенкол офіційно оголосять наприкінці 2023 року або на початку наступного.
«Слово» — житловий будинок у Харкові на вулиці Культури, 9, побудований наприкінці 1920-х років кооперативом літераторів. У 30-х роках у ньому мешкали письменники й митці, серед яких Микола Хвильовий, Майк Йогансен, Павло Тичина, Остап Вишня та багато інших класиків української літератури.
2019-го року будинок внесли до Державного реєстру нерухомих пам’яток України.
Нагадаємо, російські окупаційні війська пошкодили обстрілом будинок письменників «Слово» у Харкові.
Чільне фото: Павло Стех
Оригінал статті на Suspilne: Харківська резиденція в будинку «Слово» відновлює роботу
Блог
Поетична збірка Галини Крук — у лонглисті премії американського ПЕНУ номінацію «Перекладна поезія» премії PEN America Literary Awards увійшла збірка Галини Крук Lost in Living. Про це повідомили на офіційному сайті американського ПЕН-клубу.
Збірка Lost
Серед 16 фіналістів премії «Підприємець року 2025» — двоє генеральних директорів українських видавництв. Про це повідомляється на сайті премії.
До короткого списку премії потрапили гене
«Бароко в жовто-блакитних тонах – шведсько-українське музичне переплетення». Захід відкрив слухачам дивовижний світ української поліфонії XVII століття, гармонійно поєднаної з бароковими танцями зі шведс
Які 20 українських видавництв випустили найбільше книжок у 2024 роціУ 2024 році 742 видавництва надіслали обов’язкові примірники своїх видань до Книжкової палати України. Про це повідомила Книжкова палата України у відповідь на інформаційний запит Читом
Аскольд Мельничук став лавреатом премії за найкращу есеїстику від університету СШААмериканський письменник українського походження Аскольд Мельничук став лавреатом премії за найкращу есеїстику від видання Great River Review та університету Міннесоти. Про це Читомо по
Перейти до блогу
Додати коментар
Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.