Харківська ОДА хоче включити до «Великої реставрації» музей Сковороди і Шарівський…

Харківська ОДА хоче включити до «Великої реставрації» музей Сковороди і Шарівський…

Національний літературно-меморіальний музей Григорія Сковороди, Шарівський палацово-парковий комплекс «Садиба» та ще кілька знакових для Харківщини культурно-історичних об’єктів не потрапили до переліку «Великої реставрації», оскільки перебувають у комунальній власності.

Про це в коментарі кореспонденту Укрінформу розповіла директор департаменту культури та туризму Харківської облдержадміністрації Людмила Терещенко.

«Відповідно до умов конкурсу, які розробило Міністерство культури та інформаційної політики, до участі в проєкті допускалися лише заклади державної форми власності. Інші об’єкти, які ми подавали, будуть розглядатися лише після того, як будуть внесені зміни до постанови Кабміну, що регламентує цей конкурс, в частині про форми власності», — пояснила Терещенко.

Вона додала, що, за інформацією ОДА, зміни розроблені, Мінкульт уже передав їх на розгляд до Офісу Президента, і після отримання позитивної оцінки будуть вноситися зміни до відповідної постанови.

Як повідомлялося, у МКІП оголосили список об’єктів, що ввійшли до «Великої реставрації». Всього їх 109, із них на Харківщині – 3. Це: пам’ятка архітектури національного значення «Університетська церква», пам’ятка архітектури та містобудування місцевого значення «Харківська державна наукова бібліотека ім. Короленка», пам’ятка архітектури національного значення «Військове училище», більш відоме як штаби військових поселень (м. Чугуїв).

Серед об’єктів комунальної форми власності, які подавалися обладміністрацією на «Велику реставрацію»: Харківський історичний музей, Шарівський палацово-парковий комплекс «Садиба», Харківський художній музей, Пархомівський художній музей ім. Луньова, Харківський державний академічний український драматичний театр ім. Шевченка, Харківське музичне училище ім. Лятошинського, Національний літературно-меморіальний музей Г.С. Сковороди («Пам’ятне місце під дубом, пов’язане із життям та творчістю Сковороди» (дуб Сковороди), контора управляючого, пам’ятка архітектури XIX століття – комора) та «Садиба» у смт Старий Мерчик, що належала Шидловським.

Фото: tourcenter.kh.ua

Прокоментуєте?

Оригінал статті на НСПУ: Харківська ОДА хоче включити до «Великої реставрації» музей Сковороди і Шарівський…

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

90-ті, нульові й непокаране зло у романі «Хазяїн» Маркіяна Камиша

Маркіян Камиш — добре відомий читацькій спільноті як сталкер і автор романів про Чорнобильську зону. У його новій книзі «Хазяїн» не буде Чорнобиля, але будуть ландшафти української Півн

У Харкові перейменували вулиці на честь Семенка, Йогансена й Ушкалова

У Харкові перейменують 48 вулиць та 3 станції метрополітену. Про це повідомили на сайті Харківської міської обласної адміністрації.
На мапі Харкова будуть зокрема такі вулиці:

 вул. Гр

У Києві музей Булґакова знову облили червоною фарбою

19 липня будівлю Київського літературно-меморіального музею Булґакова облили червоною фарбою. Про це музей повідомив на своїй фейсбук-сторінці.
«Замість поваги до закону, участі у грома

Завдяки проєкту «Вільні читають українською!» вдалося зібрати 20 тисяч книжок

У межах всеукраїнського проєкту «Вільні читають українською!» вдалося зібрати близько 20 тисяч книжок для поповнення бібліотек та створення мобільних книжкових куточків у 6 деокупованих

У Мелітополі росіяни незаконно утримують журналістку Ірину Левченко

Журналістку з Мелітополя Ірину Левченко незаконно утримують в одній з катівень у місті. Про це повідомило медіа «Новини Приазовʼя».
За словами сестри журналістки Олени Руденко, Ірину дв

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"