Фільм за п’єсою Наталії Ворожбит представлятиме Україну на премії «Оскар»

Фільм за п’єсою Наталії Ворожбит представлятиме Україну на премії «Оскар»

Фільм драматургині та режисерки Наталі Ворожбит «Погані дороги» представлятиме Україну на 94-й премії «Оскар» Американської академії кіномистецтв і наук у категорії «Міжнародний повнометражний фільм». Про це повідомили на фейсбук-сторінці Українського оскарівського комітету.

Цього року обирали фільм від України 11 членів комітету. Три члени комітету не мали права голосувати через конфлікт інтересів, як члени творчої групи та дистриб’ютор фільмів-кандидатів. Фільм «Погані дороги» отримав 5 голосів та додатково 3 бали, згідно з правилами Українського Оскарівського комітету. На голосуванні були такі стрічки: «Відблиск» Валентина Васяновича, «Носоріг» Олега Сенцова, «Стоп-Земля» Катерини Горностай, «Чому я живий» Віллена Новака.

 

Художній фільм «Погані дороги» складається з чотирьох новел. Події відбуваються у 2015 році на дорогах Сходу України. Кожна з новел розповідає про сильні стосунки між людьми, що виникають на фоні війни.«Цьогоріч відбір був по-справжньому конкурентним і драматичним: змагалися фільми, у кожного з яких є беззаперечні чесноти, необхідні для перспективної участі в оскарівських перегонах. В результаті Український оскарівський комітет певним чином підтвердив рішення кінокритиків і членів Української кіноакадемії, які вже віддавали «Поганим дорогам» свої призи», − прокоментував рішення Голова Українського Оскарівського комітету Алік Шпилюк.

 

Наталя Ворожбит — режисерка, сценаристка та драматургиня. За її сценаріями створили фільми «Кіборги», «Дике поле», телевізійний серіал «Спіймати Кайдаша».

 

У 2020-му вийшла стрічка «Погані дороги», де Ворожбит вперше стала режисеркою. Стрічка отримала відзнаку на «Тижні критики» Венеціанського кінофестивалю і три нагороди української премії кінокритиків «Кіноколо». Також Наталя Ворожбит стала лауреаткою премії Women In Arts у 2020 році.

 

Цього року у «Видавництві Анетти Антоненко» також вийшла друком п’єса Ворожбит «Погані дороги». Нещодавно Наталя Ворожбит стала лауреаткою премії Довженка.

 

 

Оригінал статті на Suspilne: Фільм за п’єсою Наталії Ворожбит представлятиме Україну на премії «Оскар»

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

Книжка Плохія увійшла до списку найкращих видань 2023 року

Англомовне видання книжки Сергія Плохія «Російсько-українська війна» (The Russo-Ukrainian War) ввійшла до списку 50 найкращих видань 2023 року за версією редакції авторитетного британсь

Майже сто років самотності в романі Павла Белянського «Бабуся вмирати не любила»

Павло Паштет Белянський. Бабуся вмирати не любила. Пер. Т. Кохановської. — Харків. Віват, 2023 — 224 с. 

У видавництві «Віват» вийшла книжка блогера, сценариста, письменника Павла Пашт

УІК оголосив дати Національного тижня читання — як долучитися

З 4 до 10 грудня відбудеться всеукраїнська інформаційно-просвітницька тематична акція «Національний тиждень читання».
Мета тижня — консолідувати українське суспільство навколо читання я

Південнокорейський поет отримав ув’язнення за вихваляння Північної Кореї

Південнокорейський суд присудив 68-річному поету Лі Юн Сопу 14 місяців в’язниці за те, що він вихваляв Північну Корею у поезії.
Лі Юн Соп виступав за об’єднання двох держав у своєму вір

Вікторію Амеліну вшанували у різних країнах світу

У листопаді відбулася низка подій у світі, присвячених пам’яті письменниці Вікторії Амеліної. Про це повідомив Український PEN на фейсбук-сторінці.
Заходи провели у Лондоні, Дубліні, Ве

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"