Філософська література у XXI столітті – навіщо її читати?

Філософська література у XXI столітті – навіщо її читати?

Часом здається, що сучасне суспільство перетворилося на громаду споживачів, яких цікавлять лише розважальні серіали та фастфуд. Почасти це і правда, але далеко не завжди. І на підтвердження мого оптимістичного сподівання, що homo sapiens усе-таки не зовсім безнадійні, є той факт, що люди досі читають мудру літературу.

«Філософія – це не сама мудрість, а любов до мудрості», — казав Августин Аврелій. І справді, чимало людей намагалися пояснити світ з огляду на його закони, осягнути минуле, сучасне і майбутнє згідно з власним моральним кодексом: це і давньокитайська література, і поезія ісламського світу, і класичні праці Канта, Гегеля, Арістотеля і Платона.

Чому варто читати і купувати книги про філософію?

1. Вони формують наш світогляд і систему цінностей.

2. У цих книгах присутній досвід і знання багатьох поколінь людей.

3. Вони розвивають уяву, вчать нас мислити і міркувати.

4. Завдяки ним ми знаходимо відповіді на тисячі нагальних запитань про суть і мету життя та вирішення багатьох наших сьогоденних проблем.

5. Ця література спонукає нас самовдосконалюватися і йти до нових звершень.

Якщо вас тільки почала приваблювати філософія, книги нашого топ-5 допоможуть вам зануритися у світ мудрості.

Філософська література у 21 столітті – навіщо її читати?, фото-1

1. Луцій Анней Сенека. Діалоги.

Уперше українською мовою видано Сенеку – його книгу філософії «Діалоги». Це трактати римського стоїка, який учить читачів, як вижити і не загубити себе у часи моральної кризи, коли весь світ зациклений на споживанні (нічого не нагадує?). Отож, актуальність безсумнівна! Навчіться у Сенеки протистояти натовпу і знаходити щастя у буденних дрібницях. 

Філософська література у 21 столітті – навіщо її читати?, фото-2

2. Клариса Пінкола Естер. Жінки, що біжать з вовками. Архетипи Дикої жінки у міфах та легендах.

Ця праця докторки психології, яка помітила певні схожі характеристики між вовками і жінками, а саме: прагнення гострих відчуттів, глибоку відданість, витривалість, силу духу та допитливість. На основі цього авторка створила концепцію архетипу Дикої жінки, яка стала світовим бестселером і займала вершини топів — The New York Times. 

Філософська література у 21 столітті – навіщо її читати?, фото-3

3. Тарас Лютий. Двійник. Про природу дублювання і множинності.

Автор у  своїй нонфікш піднімає питання антропології та історії, розповідає про формування людської особистості, власної трансформації, досвіду Іншого і Чужого. У книзі яскраво описано природу подвійності, дублювання і множинності.

Філософська література у 21 столітті – навіщо її читати?, фото-4

4. Еріх Фромм. Втеча від свободи.

Ця книга, як і «Мистецтво любові» Еріха Фромма, вважається класикою жанру, адже тема, що в ній порушена, цікавила людство від самого моменту його зародження. Свобода. Чи прагнуть її насправді  люди? Чи, може, вони її уникають, адже свобода передбачає відповідальність за власну долю, а це не завжди легко і не завжди приємно. 

Автор  пояснює нам сутність свободи, показує, чим вона є для сучасної особистості, простежує зв’язок між авторитарними режимами і втечею від свободи.

Філософська література у 21 столітті – навіщо її читати?, фото-5

5. Ірвінг Ялом. Вдивляючись у сонце. Долаючи страх смерті.

У цій книзі розкажуть, як цінувати життя і насолоджуватися кожною хвилиною попри те, що всіх і кожного завжди переслідує страх смерті. Ірвін Ялом учить притлумлювати ці депресивні думки та оптимістично приймати кінечність земного існування, отримувати задоволення від життя. 

Отож, якщо ви хочете осягнути основи філософії – ласкаво просимо у Дім книги, де на вас завжди чекає великий вибір пізнавальної літератури за низькими цінами. Долучайтеся до світу видатних мудреців, черпайте з криниці знань Людства – і ставайте щасливішими у цьому найкращому із наявних світів.

0382.ua

Прокоментуєте?

Оригінал статті на НСПУ: Філософська література у XXI столітті – навіщо її читати?

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

Знижки 35%!!!! Подарунки!!!

Мої любі, сьогодні діє знижка 35% на мою пекельну дилогію 18+) 

Твій брат мене бажає

– Сестри в будинку немає, – намагаюся закрити двері.
– Дуже добре … значить нам ніхто не завадить, – брат мого нареченого накриває мене

Відомий лавреат премії імені Тараса Мельничука

Поет Анатолій Осадчий став лавреатом літературної премії імені Тараса Мельничука-2022. Про це повідомив міський голова Коломиї Богдан Станіславський.
У віршовій збірці «Від Пруту до Рей

Конкурс для журналістів «Честь Професії» оголосив склад журі 2022 року

Конкурс «Честь Професії» оголосив склад журі та відбіркової комісії 2022 року. Про це організатори конкурсу повідомили на своїй фейсбук-сторінці.
Конкурсні матеріали оцінюватимуть у два

Новинка, знижка та інші смаколики)

Слава Україні!

Шановні читачі, рада повідомити що ми із

Мікою Стів

вирішили попрацювати разом та запрошуємо вас до нашої новинки 

Попелюшка з Франківщини

 

Для мене це новій та цікавий досвід, тож буду

❤️ Знижка на роман “Стань мамою моїх дітей” ❤️

Сьогодні, 29.06 діє перша знижка на роман “Стань мамою моїх дітей”, 10%!!!

… Макар намагається здерти з мене одяг. Під руку підвертається порожня пляшка на поличці для взуття. Схопивши її, замахуюсь, цілячись у скроню

Перейти до блогу

Нові автори

Софія Заяць

Мій роман піднімає декілька тем: 1 Тема сексуальних домагань , через чоловіків і призму винуватий сам. 2 Ціна людського життя. 3 Тема технологій за якими люди не бачать людей. В мому фентезі є 4 основних легенди які формують його кістяк. 1 Мору (малі деталі є в Арці Істина ангела , один з найулюбленіших персонажів бо […]

Тоня Твіст

м. Київ Письменниця, перекладачка, авторка освітніх програм в «Lucky Academy». Пише для дітей та дорослих. Також пише детективи. Випускниця літературних шкіл, курсів та академії детектива. Публікується під псевдонімом в різних літературних журналах та збірниках. Лавреатка та фіналістка багатьох літературних конкурсів, серед яких: міжнародний літературний конкурсу до Дня Студента, (Канів, 2019); міжнародний літературний конкурс «Коли наблизитися…» […]

Ірина Мостепан (Мельник)

Ірина Сергіївна Мостепан (дівоче прізвище – Мельник) народилася 12 жовтня 1987 року на Рівненщині у селі Олександрія. Член Національної спілки письменників України. Учасниця народного літературного об’єднання «Поетарх» Рівненського палацу дітей та молоді. Акторка Рівненського молодіжного народного театру ім. Атталії Гаврюшенко. Із 2019 року живе у місті Ірпінь. Працює вчителем в Українському гуманітарному ліцеї Київського національного університету […]

Діана Анджейчик Кількість робіт: 6 Денис Нарбут

Народився 13 березня 1985 року в м.Армянськ (АР Крим, Україна). Після смерті батька, переїхав з матір’ю та братом в м.Вознесенськ, Миколаївська обл. Публікуватися почав з 16 років у друкованих газетах, книгахзбірниках, альманахах у м.Вознесенськ та м.Миколаїв та інтернетпорталах України. Протягом тривалого часу писав мало. З середини 2020 року повернувся до активного написання віршів та публікацій. […]

Перейти до "Нові автори"