Френсіс Фукуяма: Хімічна чи ядерна зброя не врятують позиції росіян

Френсіс Фукуяма: Хімічна чи ядерна зброя не врятують позиції росіян

Американський філософ, автор бестселерів, публіцист, викладач Стенфордського університету Френсіс Фукуяма розмірковує про підстави, які призведуть до перемоги України, а також називає причини того, чому українці зможуть витіснити росіян з окупованих територій. Про це філософ пише у своїй колонці для americanpurpose.com.

Фукуяма зазначає, що росіяни фактично зазнали поразки в спробі завоювати Київ і на початку квітня відступили з півночі України. Згодом вони різко зменшили масштаби своїх цілей, і війна перейшла в нову фазу на сході та півдні, коли москва прагне завоювати решту Луганської та Донецької областей, а також захопити зруйноване місто Маріуполь.

 

Попри те, що філософ чув багато думок щодо сприятливості такої ситуації для росії, підкріпленої призначенням єдиного командувача театром бойових дій і зосередженям на одному фронті, а не на чотирьох, Фукуяма вважає, що українцям вдасться витіснити росіян з територій, які вони зараз утримують. 

 

«По-перше, Сполучені Штати та їхні союзники по НАТО, у відповідь на прохання Володимира Зеленського про військову допомогу, тепер посилають в Україну набагато більшу кількість техніки, як-от артилерію далекого радіусу дії, дрони та літаки, що зведе нанівець значну частину переваг росії у вогневій потужності . Хоча ми не знаємо, якими були втрати українців на сьогодні, дехто припускає, що тепер Київ може фактично мати паритет у бронетехніці, залишаючи москві набагато менше переваги в обсязі 3:1, яка зазвичай потрібна для успішного наступу», зауважує автор бестселерів. 

 

Крім того, на думку Фукуями, російський моральний дух залишається вкрай низьким, а українці ще більше вмотивовані до перемоги:  

 

«Підрозділи, виведені з півночі України, були кинуті назад у бій на Донбасі без часу на відпочинок та перегрупування. На сьогодні вони зазнали величезних втрат у живій силі та техніці й, очевидно, минулого тижня втратили ще пару генералів».

 

Також Фукуяма пише, що росіяни не набули здатності ефективно координувати велику загальновійськову операцію і продовжують покладатися на грубу вогневу силу для просування. А українці, навпаки, дуже добре вміють передавати повноваження нижчим рівням командування, зберігаючи загальний стратегічний контроль над своїми силами.

 

«Згідно з цією лінією, успіх України на сході приведе Путіна до ескалації до хімічної чи біологічної зброї або навіть ядерної. У цьому вони з’єднуються з пацифістськими лівими, які з самого початку використовували аргументи Третьої світової війни, щоб застерігати від надання сильної підтримки Україні», — відзначає філософ. 

 

Проте, американець каже, що російська ескалація до такого рівня залишається малоймовірним результатом: 

 

«Хімічна чи ядерна зброя просто не зробить багато для порятунку позицій росіян, що погіршуються, і призведе до ескалації до набагато вищого рівня участі НАТО у війні». 

 

Френсіс Фукуяма — американський філософ, політичний економіст і публіцист, автор бестселерів «Ідентичність. Потреба в гідності й політика скривдженості», «Витоки політичного порядку. Від прадавніх часів до Французької революції», «Політичний порядок і політичний занепад. Від промислової революції до глобалізації демократії» та інших книжок. 

 

Нагадаємо, що раніше публіцист написав роздуми про війну в Україні, у яких зазначив головні аспекти російсько-української війни. 

Оригінал статті на Suspilne: Френсіс Фукуяма: Хімічна чи ядерна зброя не врятують позиції росіян

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

«Поезія Вільних»: 20 500 віршів про війну в Україні

«З початку повномасштабного вторгнення росії в Україну понад 20 000 віршів про війну було подано на портал «Поезія Вільних» українськими та іноземними поетами.

На порталі вірші найвищого художнього

Колективна безвідповідальність: «Гроші від Гітлера» Радки Денемаркової

Радка Денемаркова. Гроші від Гітлера / переклад М. Севрукової – Комора, 2022

Літератури про Голокост здебільшого сконцентрована на тому, що відбувалося в концентраційних таборах. Здава

З нагоди 300-ліття: як Україна святкуватиме день народження Григорія Сковороди

3 грудня 2022 року виповнюється 300 років із дня народження видатного українського філософа й поета Григорія Сковороди. Нехай росія «вітає» його обстрілом музею у Сковородинівці, повном

«Репортери без кордонів» проти ретрансляції телеканалів рф французькими супутниками

Правозахисна організація «Репортери без кордонів» (RSF) подала позов проти державного французького регулятора телерадіомовлення (ARCOM), який відмовився застосовувати будь-які заборони

Михайло Пасічник. «Ми заклали бомбу помсти…»

ПУТІН ПРОВОДИТЬ ОКУПАЦІЙНУ НАРАДУЦе не закІнчиться добром…Дивлюсь одні й ті ж самі ролики:Сидить у кріслі під гербомУдав – гіпнотизує кроликів…26 люте 2022БУЛЬБЕШНИК-САМОЗВАНЕЦЬГосподарник, батько? Ні,

Перейти до блогу

Нові автори

Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Софія Заяць

Мій роман піднімає декілька тем: 1 Тема сексуальних домагань , через чоловіків і призму винуватий сам. 2 Ціна людського життя. 3 Тема технологій за якими люди не бачать людей. В мому фентезі є 4 основних легенди які формують його кістяк. 1 Мору (малі деталі є в Арці Істина ангела , один з найулюбленіших персонажів бо […]

Тоня Твіст

м. Київ Письменниця, перекладачка, авторка освітніх програм в «Lucky Academy». Пише для дітей та дорослих. Також пише детективи. Випускниця літературних шкіл, курсів та академії детектива. Публікується під псевдонімом в різних літературних журналах та збірниках. Лавреатка та фіналістка багатьох літературних конкурсів, серед яких: міжнародний літературний конкурсу до Дня Студента, (Канів, 2019); міжнародний літературний конкурс «Коли наблизитися…» […]

Ірина Мостепан (Мельник)

Ірина Сергіївна Мостепан (дівоче прізвище – Мельник) народилася 12 жовтня 1987 року на Рівненщині у селі Олександрія. Член Національної спілки письменників України. Учасниця народного літературного об’єднання «Поетарх» Рівненського палацу дітей та молоді. Акторка Рівненського молодіжного народного театру ім. Атталії Гаврюшенко. Із 2019 року живе у місті Ірпінь. Працює вчителем в Українському гуманітарному ліцеї Київського національного університету […]

Діана Анджейчик Кількість робіт: 6 Перейти до "Нові автори"