Француз за 4,5 млн євро придбав рукопис маркіза де Сада для національної бібліотеки

Француз за 4,5 млн євро придбав рукопис маркіза де Сада для національної бібліотеки

Франція придбала рукопис роману маркіза де Сада “120 днів Содому, або Школа розпусти”, яка належала інвестиційній фірмі Aristophil, визнаній фінансовою пірамідою. Про це повідомляє France24.

Гроші на покупку – 4,55 млн євро (майже 147 млн гривень) – пожертвував бізнесмен Еммануель Буссар. Раніше уряд пообіцяв зменшити відсоток корпоративногоЦе податок на прибуток юридичних осіб, котрий українські та іноземні підприємства відраховують зі свого прибутку. податку тому, хто допоможе придбати рукопис, який передадуть в бібліотеку “Арсенал” в Парижі.

“Les 120 Journées de Sodome ou l’École du Libertinage” (120 днів Содому, або Школа розпусти), яку згадують як “найнечистішу казку, з коли-небудь написаних з часів існування світу”, була написана дрібним почерком на 12-метровому сувої шириною 11 см у 1785 році.

Сувій, поміщений в спеціально пошитий шкіряний чохол, письменник ховав від наглядачів у заглибленні, зробленому в кам’яній стіні камери в Бастилії, де він відбував покарання після низки сексуальних скандалів.

Француз за 4,5 млн євро придбав рукопис маркіза де Сада для національної бібліотеки

Що відомо

  • Сюжет “120 днів Содому” відбувається у віддаленому від світу середньовічному замку, високо в горах, в оточенні лісів. Четверо заможних розпусників на п’ять місяців замикаються в замку Шато-де-Силлінг разом з жертвами та спільниками. Оскільки вони заявляють, що відчуття органів слуху є найбільш еротичними, вони мають намір слухати різні розпусні історії від чотирьох бувалих повій, які будуть надихати їх на участь в різних “заходах” з їх жертвами.
  • Через докладний опис сексуального насильства і жорстокості він був заборонений урядами деяких країн. У книзі маркіз де Сад виклав свої погляди як проповідника абсолютної, нічим не обмеженої свободи в питаннях суспільної моралі та сексу.

Оригінал статті на Читомо: Француз за 4,5 млн євро придбав рукопис маркіза де Сада для національної бібліотеки

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

90-ті, нульові й непокаране зло у романі «Хазяїн» Маркіяна Камиша

Маркіян Камиш — добре відомий читацькій спільноті як сталкер і автор романів про Чорнобильську зону. У його новій книзі «Хазяїн» не буде Чорнобиля, але будуть ландшафти української Півн

У Харкові перейменували вулиці на честь Семенка, Йогансена й Ушкалова

У Харкові перейменують 48 вулиць та 3 станції метрополітену. Про це повідомили на сайті Харківської міської обласної адміністрації.
На мапі Харкова будуть зокрема такі вулиці:

 вул. Гр

У Києві музей Булґакова знову облили червоною фарбою

19 липня будівлю Київського літературно-меморіального музею Булґакова облили червоною фарбою. Про це музей повідомив на своїй фейсбук-сторінці.
«Замість поваги до закону, участі у грома

Завдяки проєкту «Вільні читають українською!» вдалося зібрати 20 тисяч книжок

У межах всеукраїнського проєкту «Вільні читають українською!» вдалося зібрати близько 20 тисяч книжок для поповнення бібліотек та створення мобільних книжкових куточків у 6 деокупованих

У Мелітополі росіяни незаконно утримують журналістку Ірину Левченко

Журналістку з Мелітополя Ірину Левченко незаконно утримують в одній з катівень у місті. Про це повідомило медіа «Новини Приазовʼя».
За словами сестри журналістки Олени Руденко, Ірину дв

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"