Французький режисер фільму про Голодомор порівняв політику путіна в Україні зі…

Французький режисер фільму про Голодомор порівняв політику путіна в Україні зі…

Французький режисер документального фільму «Зерна голоду. Україна 1933» Гійом Рібо вважає нинішню політику російського президента володимира путіна в Україні схожою на політику радянського диктатора йосипа сталіна 1930-х років щодо України.

Про це він сказав в інтерв’ю Укрінформу.

На переконання французького документаліста, зараз, під час розв’язаної росією повномасштабної війни, також варто показувати світові трагічні сторінки української історії, такі як Голодомор 1932-1933 років.

«Через той же зв’язок минулого і теперішнього. У моєму фільмі є свідчення італійського консула, який стверджує, що у 1933 році відбулося етнічне насильне вторгнення СРСР в Україну. Адже після Голодомору, який знищив дуже багато українців, на звільнені території заселили етнічних росіян. В усі регіони, які постраждали від голоду, але найбільше – на Донбас, Харківщину. Такою була політика сталіна – заселення росіян в етнічні регіони України. Такий же злочин він зробив і з татарами: депортував кримських татар і заселив туди росіян. І зараз ми бачимо, що путін робить те саме – на захоплених територіях виселяє етнічних українців і заселяє туди росіян», — сказав Рібо.

Він нагадав, що після Голодомору в Радянському Союзі почалися репресії над діячами культури. Тоді Радянський Союз заборонив українську мову, українську культуру й політику. Це також стало своєрідним актом культурного геноциду українців.

«І чіткий зв’язок тієї політики сталіна ми бачимо з нинішньою політикою Путіна на окупованих українських територіях. Усі українські підручники замінили російськими, школярів змушують говорити лише російською, змушують співати російський гімн. Те саме було і в 1933 році – в українських школах почали викладати російською, заборонили українську мову, була штучна русифікація України. Тому якщо не досліджувати і не пам’ятати свого минулого, то майбутнє вашої країни буде таким же трагічним», — додав французький режисер.

На його думку, те, що російська армія після захоплення Маріуполя одним із перших знищила Меморіал жертвам Голодомору у місті, свідчить про те, що вони досі не хочуть, щоб світ дізнався правду про ті страшні події в Україні.

Натомість, наголосив Рібо, українцям потрібно більше знімати фільмів, писати книг, ставити театральних вистав на історичну тематику. Для того, щоб розповідати світові не лише про нинішні злочинні дії російських окупантів, а й про трагічні сторінки історії в період радянської окупації України, підсумував він.

Як повідомляв Укрінформ, у травні Франція офіційно визнала Голодомор 1932-1933 років геноцидом українського народу. У Сенаті 95% депутатів підтримали це рішення.

ukrinform.ua

Прокоментуєте?

Оригінал статті на НСПУ: Французький режисер фільму про Голодомор порівняв політику путіна в Україні зі…

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

Карандєєв: Бібліотека – це простір, де поєднуються минуле, сучасне і майбутнє

Бібліотека – це простір, де поєднуються минуле, сучасне і майбутнє, заявляє т.в.о. міністра культури та інформаційної політики України Ростислав Карандєєв.

Як передає Укрінформ з посиланням на Мініст

У селах України працює лише дві книгарні – УІК

Переважна більшість книгарень в Україні зосереджена в обласних центрах та великих містах. Про це йдеться в переліку, укладеному Українським інститутом книги.
Загалом у перелікові станом

У Львові надрукували понад 600 книжок шрифтом Брайля

Львівський обласний осередок об’єднання «Українська спілка інвалідів – УСІ» завершує культурно-мистецький проєкт «Подолати минуле. Україна в подіях та особистостях», у межах якого шрифт

Незламні бібліотеки і синергія перемоги: як святкують День бібліотек в умовах війни

30 вересня в Україні традиційно відзначають День бібліотек. Щороку бібліотекарі вигадують нові формати святкувань. 2019 року Українська бібліотечна асоціація разом з Українським інститу

Наталя Талалай. Мій Памук

За даними турецького видавництва «Yapı Kredi Yayınları», де виходять друком твори Орхана  Памука, станом на 2021 рік Памук написав двадцять три книжки і отримав безліч міжнародних літературних премій —

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"