Французький журнал Lire відзначив антологію української поезії

Французький журнал Lire відзначив антологію української поезії

Антологія української поезії «Україна. 24 поети для однієї країни» увійшла до списку найважливіших книжок року журналу Lire. Про це на своїй фейсбук-сторінці повідомила Елла Євтушенко, упорядниця та перекладачака книжки.

 

Влітку цього року французьке видавництво Editions Bruno Doucey представило антологію Ukraine. 24 poètes pour un pays («Україна. 24 поети для однієї країни»), до якої увійшли вірші як класиків (Тараса Шевченка, Леся Українки, Михайля Семенка), так і сучасних поетів (Юрія Андруховича, Олени Герасим’юк, Богдана-Олега Горобчука, Сергія Жадана тощо). Кожен твір у збірці поданий французькою та продубльований мовою оригіналу.

 

«Ми з видавцем очікували, що книжка викличе інтерес хоча б через війну, і це справді так, але тепер, через три місяці після її виходу, ми бачимо, що справа не лише в цьому. – поділилась з Читомо в ексклюзивному коментарі Елла Євтушенко. – Ми від початку прагнули, щоб антологія репрезентувала українську поезію загалом і була перш за все хорошою поетичною збіркою, а не хронікою війни».

 

Нещодавно відомий французький літературний журнал Lire випустив номер зі списком найкращих 100 видань поточного року. В розділі «поезія» і опинилась антологія «Україна. 24 поети для однієї країни».

 

Елла Євтушенко також зауважила, що «у рецензіях відмічають високий рівень наших поетів, а включення антології до 100 найважливіших видань року за версією журналу Lire лише підкреслило її цінність».

 

За словами упорядниці та перекладачки книжки майже весь перший наклад антології (2500 примірників) було реалізовано серед читачів та розповсюджено книгарнями, тому видавець додрукував наклад.

 

«Маємо надію, що наша антологія не лише познайомить французів з українською поезією, а й дасть поштовх іншим публікаціям, послугувавши таким собі “пробником”», – сподівається Елла Євтушенко.

 

Щомісячний французький журнал Lire заснований у 1975 році.  У ньому виходять рецензії та огляди на всі види літератури: прозу, поезію, графічні романи, есеїстику, нон-фікшн тощо. Протягом 47 років в грудні медіа публікує списки найкращих книжок.

 

Нагадаємо, влітку у Франції вийшла друком двомовна антологія української поезії.

 

254 поети зі всього світу опублікували книжку на підтримку України

Оригінал статті на Suspilne: Французький журнал Lire відзначив антологію української поезії

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

На 83-му році життя помер відомий буковинський поет Василь Васкан

Про це повідомили на сайті tva.ua.

«Сьогодні, 7 грудня 2023 року, на 83-му році життя зупинилося серце Василя Васильовича Васкана.

Про це повідомляє Молодий буковинець, посилаючись на журналіста-к

В ЄС ціни на книжки ростуть повільніше за інфляцію

Упродовж останніх 20 років ціни на книжки в Європейському Союзі стабільно були нижчими від рівня інфляції. Про це йдеться у звіті Федерації європейських видавців (FEP) за 2022-2023 рок

Полонений росією журналіст Хилюк отримав нагороду PEMC

Український журналіст і кореспондент УНІАН Дмитро Хилюк, котрий майже рік перебуває в полоні в росії, отримав відзнаку Платформи європейської пам’яті та сумління (Platform of European M

Ідентичність: книжки про українське минуле та сьогодення

Інтернет-магазин бізнес-літератури кniga.biz.ua 2020 року для популяризації українських авторів, їхніх книг та ідей заснував власну премію KBU AWARDS. Перших переможців у двох номінація

Максим Буткевич перебуває в колонії на окупованій Луганщині

Український правозахисник та військовополонений Максим Буткевич перебуває у виправній колонії №2 міста Хрустальний на території окупованої Луганської області. Про це Інституту масової і

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"