Франківський драмтеатр готує виставу за «Бориславськими оповіданнями»

Франківський драмтеатр готує виставу за «Бориславськими оповіданнями»

Івано-Франківський драмтеатр доповнив свій репертуар виставою за «Бориславськими оповіданнями» Івана Франка «Навернений Грішник» режисера Назарія Паніва.

Про це в Івано-Франківську на пресконференції з приводу прем’єрної постановки розповів директор і художній керівник Івано-Франківського драмтеатру, народний артист України Ростислав Держипільський, передає кореспондент «Укрінформу».

«Режисер Назар Панів підійшов до мене з «Бориславськими оповіданнями»… Зізнаюсь, вони мене вразили, бо і зараз є надзвичайно актуальними, особливо коли ухвалили закон про земельну реформу. Мене вразив той жах, який відбувався наприкінці 19 століття, коли у Бориславі знайшли нафту і люди тоді могли перетворитися з господаря на жебрака на своїй землі… Усе це є в нашій виставі «Навернений Грішник», яка стала четвертою роботою режисера Назарія Паніва і доповнила наш репертуар», — запевняє Держипільський.

За його словами, постановка «Навернений Грішник» розповідає про те, як у загальній глобалізації вберегти себе й українську націю. Сам режисер Панів зізнається, що ця постановка є даниною місту Бориславу, звідки він сам родом, та Івано-Франківську, де він нині служить театру.

«Навернений Грішник» — це антиутопія, і на сценічних майданчиках такий жанр зустрічається дуже не часто. Сам Франко його диктує, бо у своїх оповіданнях він постійно наголошує на тому, що є вибір, що буде і в нашій виставі», — зазначає Панів.

Він додає, що найскладніше у роботі над постановкою було відмовитись від окремих франкових розділів, аби антиутопія ожила на сцені. У роботі з акторами довелось працювати, експериментуючи і вдень, і вночі. Режисер стверджує, що творчість Франка настільки складна і цікава, що від неї важко відволіктися.

Прем’єрні покази постановки «Навернений Грішник» відбудуться на сцені Івано-Франківського драмтеатру 26 та 28 грудня. Особливу атмосферу створять світлини старого Борислава 19-20 століття, які режисеру надав краєзнавець Ігор Романюк.

Як повідомляло агентство, Івано-Франківський драмтеатр передали із комунальної у державну власність.

Іван Франко впродовж своєї понад 40-літньої творчої активності працював як оригінальний письменник (поет, прозаїк, драматург) і перекладач, літературний критик і публіцист, багатогранний науковець — літературо-, мово-, перекладо- й мистецтвознавець, етнолог і фольклорист, історик, соціолог, політолог, економіст, філософ. Усього за життя Франка окремими книгами та брошурами було понад 220 видань, зокрема понад 60 збірок його оригінальних і перекладних творів різних жанрів.

Прокоментуєте?

Оригінал статті на НСПУ: Франківський драмтеатр готує виставу за «Бориславськими оповіданнями»

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

В Одесі можуть з’явитися вулиці Майка Йогансена і Ґео Шкурупія

В Одесі перейменують топоніми, назви яких пов’язані з колоніальним минулим, зокрема створять мікрорайони «Видатних українських діячів» та «Індустріальний». Про це повідомили на офіційно

Жага справедливості у книжці ​​Олексія Зарецького «Алла Горська. Мисткиня у просторі тоталітаризму»

Олексій Зарецький. Алла Горська. Мисткиня у просторі тоталітаризму – Прометей, 2023 – 432 с.
 
Незабаром у видавництві «Прометей» вийде книжка, присвячена життю і творчості Алли Горсько

У Верховній Раді закликають називати Грузію Сакартвело

У Верховній Раді зареєстрували проєкт постанови про використання в Україні історичної назви Грузії «Сакартвело». Ознайомитись з документом можна на сайті Верховної Ради.
 
Ініціатори пр

У Києві відкрилась виставка до 225-річчя «Енеїди» Котляревського

У Національному музеї історії України відкрилась виставка «Енеїда 225», присвячена твору Івана Котляревського. Про це повідомляється на сайті Міністерства культури та інформаційної полі

Книжковий Арсенал-2023 оголошує набір волонтерів

XI Міжнародний фестиваль «Книжковий Арсенал» оголошує набір волонтерів. Про це йдеться на сайті події.
 
Волонтери фестивалю отримають можливість приєднатися до команди Мистецького арсе

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"