Франкфуртський книжковий ярмарок привабив 115 тисяч професійних відвідувачів

Франкфуртський книжковий ярмарок привабив 115 тисяч професійних відвідувачів

Франкфуртський книжковий ярмарок, найбільший книжковий ярмарок Західної Європи, у 2024 році відвідали 230 тисяч відвідувачів, з них 115 тисяч  — професійні відвідувачі (учасники книжкових галузей різних країн). Про це повідомили на сайті ярмарку.

У ярмарку взяли участь 4 300 експонентів, під час нього відбулося понад 3 300 заходів.

 

76-й Франкфуртський книжковий ярмарок підтвердив тренд на стабільне зростання: ярмарок привабив 115 000 професійних відвідувачів із 153 країн та 115 000 приватних відвідувачів. У 2023 році професійних відвідувачів було 105 000 зі 130 країн. Приватних відвідувачів було 110 000.

 

Понад 4 300 експонентів в різноманітних павільйонах. Центр літературних агентів і скаутів (LitAg), який забронювали задовго до початку ярмарку, і Центр прав видавців (PRC) повідомили про рекордну завантаженість із загальною кількістю 593 столів. Ці центри, що спеціалізуються на міжнародній торгівлі правами, прийняли професіоналів із 355 агентств та видавництв, а також 38 000 відвідувачів. Понад 7 500 представників медіа висвітлювали понад 3 300 подій, що відбулися в межах ярмарку.

 

«Міжнародність є нашою візитною карткою, яка створює ту актуальність, яку ми бачимо у зростанні кількості учасників у всіх галузях. З точки зору наших експонентів та відвідувачів, 76-й Франкфуртський книжковий ярмарок став майданчиком для укладення важливих угод щодо прав. Співпраця та кооперація також стають ключовими. Видавнича індустрія розширює свої зв’язки з представниками креативних індустрій, і цей процес взаємний. Наша діяльність у сфері міжжанрових адаптацій набуває все більшого значення, що вже давно підтверджує інтерес кіноіндустрії до Франкфуртського книжкового ярмарку, і тепер це поширюється також на ігрову індустрію», – зазначив Юрґен Боос, директор Frankfurter Buchmesse.

 

Карін Шмідт-Фрідеріхс, голова Німецької асоціації видавців та книгорозповсюджувачів, наголосила на важливості молодої аудиторії та її захоплення читанням для майбутнього книжкової індустрії: «Книжкова галузь може пишатися п’ятьма успішними днями. Франкфуртський книжковий ярмарок вкотре довів, що він є головною платформою для обміну досвідом, налагодження контактів та ведення стабільного бізнесу. Водночас це був фестиваль ідей, дискусій та нових поглядів на нагальні проблеми сьогодення. Кожен, хто раніше не міг уявити собі, наскільки молодь захоплюється читанням, відчув це на ярмарку особисто: бачити тисячі книголюбів, які святкують свої улюблені книги та авторів, тільки підсилює бажання читати та вірити в майбутнє книжок».

 

Програма під назвою «Франкфурт кличе» стала важливим елементом ярмарку. Під час понад 80 лекцій, читань, дискусій і перформансів у Франкфуртському павільйоні та інших локаціях, авдиторія мала нагоду зустріти таких особистостей, як Роберто Савіано, Енн Епплбом, Юваль Ной Харарі, Май Тхі Нгуєн Кім і Кохей Сайто. Теми дискусій охоплювали надзвичайно актуальні питання: глобальну тенденцію до автократії, війни в Україні та на Близькому Сході, чорний фемінізм і свободу вираження поглядів.

Почесним гостем Франкфуртського книжкового ярмарку стала Італія, яка представила понад 90 авторів та познайомила відвідувачів із сучасним літературним портфелем країни.

 

Новий Центр слова у залі 4.1 став центральною платформою для обговорення сучасної літератури та перекладу. Близько 80 авторів, перекладачів та спікерів, серед яких Роберто Савіано, державна міністерка культури Німеччини Клаудія Рот і лавреат Бюхнерівської премії Освальд Еґґер, виступили на понад 30 заходах, що відбулися на просторій сцені центру та в його нетворкінг-зоні.

 

«Центр слова зумів створити відповідний простір для літератури та художнього перекладу, надавши їм необхідну видимість», — зазначив Ларс Біркен-Берч, виконавчий директор Німецького літературного фонду та один із тих, хто допомагав формувати програму цього центру.

Центр літературних агентів та скаутів і Центр прав видавців, розташовані на цілий поверх павільйону №6, стали ключовим місцем зустрічі міжнародної спільноти у сфері прав та ліцензування. Тут фахівці з різних агентств та видавництв зустрічалися з бізнес-партнерами з усього світу.

 

У новому павільйоні Stage 4.0 проходили заходи для академічних та освітніх видавництв. На освітньому форумі в залі 3.1 обговорювалися важливі теми сучасної освіти в Німеччині, зокрема штучний інтелект та цифрова трансформація навчальних закладів.

 

Як повідомлялося, у 2023 ярмарок відвідали щонайменше 105 тисяч професійних відвідувачів.

 

 

Чільне зображення: Anett Weirauch

Оригінал статті на Suspilne: Франкфуртський книжковий ярмарок привабив 115 тисяч професійних відвідувачів

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

Оголосили програму літературної сцени фестивалю «Виделкаfest»

З 25 по 27 липня в Одесі триватиме третій фестиваль української культури «Виделкаfest». Однією з центральних подій стане Літературна сцена, у програмі якої — понад 30 авторів і авторок,

Українці 2025 року більше скаржаться на порушення закону про мову

У першому півріччі 2025 року до уповноваженого із захисту державної мови надійшло 1410 звернень громадян — на 348 більше, ніж за аналогічний період 2024-го. Про це повідомили на сайті с

В інтернеті не втрачають спроб збувати книжки з рф і білорусі

У червні 2025 року Держкомтелерадіо зафіксував понад 400 випадків розміщення забороненої видавничої продукції російського та білоруського походження в українському інтернет-просторі. Пр

Від атаки рф на столицю пошкоджений склад «Нашого Формату»

Унаслідок російської ракетної атаки по Києву вночі з 3 на 4 липня пошкоджений склад книжкового видавництва та інтернет-магазину «Наш Формат». Про це повідомили на фейсбук-сторінці видав

На фестивалі «Протасів Яр» презентували меморіальний проєкт на честь братів Ратушних

Платформа «Меморіал» у співпраці з Характер.медіа презентувала спецпроєкт «Ратушні. Легенда про Лицаря і Друїда». Про це Читомо повідомили представники «Меморіалу».
Спецпроєкт — меморіа

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"