Франкфуртський книжковий ярмарок оголосив країну-почесну гостю 2025

Франкфуртський книжковий ярмарок оголосив країну-почесну гостю 2025

Країною-почесною гостею Франкфуртського книжкового ярмарку 2025 року стануть Філіппіни. Про це повідомив генеральний директор ярмарку Юрген Боос.

Національна рада розвитку книжкової справи Маніли підписала угоду про перебування в статусі почесної гості в Давао, завдяки чому Філіппіни стали другою країною Південно-Східної Азії, що стала почесною гостею Франкфуртського книжкового ярмарку. Країна-почесна гостя на найбільшій у світі міжнародній виставці книговидання може розраховувати на сотні угод з продажу своєї літератури.

 

Юрген Боос зазначив: «Попри те, що Філіппіни є 13-ю за чисельністю країною світу з понад 110 мільйонами жителів, я вважаю, що для багатьох із нас у Європі філіппінська література наразі залишається невідомою територією. Коли країна виступає в ролі почесного гостя, ми дізнаємося багато нового про важливість оповідання історій і сучасну культурну сцену для громадянського суспільства Філіппін. Неймовірні 183 різні мови, якими розмовляють на 7641 острові, різноманітні впливи країни — одні з аспектів, які я з нетерпінням чекаю побачити у Франкфурті у 2025 році».

 

Філіппінський сенатор Лорен Легарда зазначив: «Через десять років після того, як Індонезія стала першою почесною гостею з Південно-Східній Азії у Франкфурті у 2015 році, настав час для ще однієї країни цього регіону. Настав час, щоб міжнародне співтовариство змогло прочитати та оцінити наші історії, розказані нашими власними голосами, визнати, що філіппінські історії варті того, щоб їх прочитати, і що вони складні та створені колоніальною та постколоніальною уявою».

 

Робота Національної ради з розвитку книжкової справи відіграватиме важливу роль у плануванні та впровадженні проєкту  Філіппін як почесного гостя у Франкфурті.

 

Данте Френсіс Енг II, який очолює Національну раду з розвитку книжкової справи на Філіппінах, каже: «Якщо траєкторія присутності Філіппін на ярмарку є певним показником, то справді настав час, щоб історії нашого архіпелагу з понад 7000 островів були в центрі уваги на міжнародній арені».

 

За словами Чаріссе Акіно-Тугаде, виконавчого директора Національної ради з розвитку книг, протягом останніх п’яти років у філіппінській книговидавничій галузі зафіксували постійне зростання прибутку.

 

Цьогоріч Франкфуртський книжковий ярмарок святкувати 75-річчя. Ярмарок відбудеться 18–22 жовтня. Програма буде покликана дати нове розуміння культурного та соціального життя країни за допомогою фокусу на літературі, музиці, театрі та кіно.

 

Почесною гостею 2023 року є Словенія. У 2024 році нею стане Італія.

 

Нагадаємо, Франкфуртський книжковий ярмарок запустив медіапроєкт про свою 75-річну історію.

 

 

Джерело: Publishing Perspectives

Чільне фото: adaptemy.com

Оригінал статті на Suspilne: Франкфуртський книжковий ярмарок оголосив країну-почесну гостю 2025

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

В Україні запровадили механізм добровільної відмови від вченого звання

У Кабінеті міністрів затвердили постанову, що визначає механізм добровільної відмови від вченого звання. Її оприлюднили на вебпорталі органів виконавчої влади України.
До затвердження р

У Словаччині поет скоїв напад на прем’єр-міністра країни Роберта Фіцо

Прем’єр-міністра Словаччини Роберта Фіцо поранили під час стрілянини перед Будинком культури у Гандлова, де проходило засідання уряду. Про це повідомив словацький новинний сайт Aktualit

Хто з українських письменників-класиків одягав вишиванки

Щороку в третій четвер травня українці святкують День вишиванки. Зараз вишита сорочка є невіддільним символом української ідентичності, котру українці одягають не лише на свята. Цікаво,

Із життя пішла канадська письменниця і нобелівська лавреатка Еліс Манро

У віці 92 років померла канадська письменниця, майстриня короткого оповідання, лавреатка Нобелівської премії з літератури-2013 Еліс Манро.
Еліс Манро народилася 10 липня 1939 року в Онт

Стало відомо, які книжки Україна представить на виставці у Польщі

Наприкінці травня в Палаці культури й науки у Варшаві відбудеться Міжнародний книжковий ярмарок, на якому Україна представить національний стенд і літературну програму. Про це повідомил

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"