Фотокнига Олександра Чекменьова про повсякдення українців вийшла у Німеччині

Фотокнига Олександра Чекменьова про повсякдення українців вийшла у Німеччині

У Берліні надрукували фотокнигу українського фотографа Олександра Чекменьова Faces of War («Обличчя війни»). Про це фотограф повідомив на своїй сторінці в інстаграмі.

Видання вийшло у видавництві «Kerber», що спеціалізується на книжках про фотографію, мистецтво й культуру, і продає свою продукцію у більш ніж 80 країнах світу. Редактор — Кріс Йорк, фоторедактор — Андрій Ломакін, перекладав Артур Бондар.

 

Над цією фотокнигою Олександр Чекменьов працював понад два роки. 

 

 

За словами фотографа, у першій частині видання — 24 портрети киян, які опублікували у The New York Times Magazine на початку повномасштабного вторгнення у 2022 році.

 

Друга частина книжки містить 53 портрети цивільних, які пережили окупацію.

 

«Їхні історії є свідченням воєнних злочинів, скоєних російськими окупантами проти мирного населення України», — зазначив Олександр Чекменьов.

 

 

 

Фотограф також розповів, що книжка пізніше вийде й в Україні.

 

Книжку можна придбати на сайті видавництва «Kerber» за 45 € (2 050 ₴).

 

 

В анотації до книжки зазначено, що фотограф зосереджується на житті українців і їхньому досвіді протистояння російській агресії.

 

«З глибокою чутливістю Чекменьов зображує людей, які відважно протистоять війні у повсякденному житті, працюючи в імпровізованих їдальнях, шукаючи притулку від постійних обстрілів у тунелях метро або активно намагаючись допомогти своїм ближнім», — йдеться в анотації.

 

Також у видавництві додали, що всі портрети зроблені в темряві. Фотограф підсвічує обличчя й руки людей за допомогою ліхтарика, щоб закцентувати на тому, що найважливіше для фотографа.

 

«Для мене люди завжди стоять на першому місці. Країна складається з людей, і я хочу зробити видимим кожного з них і вшанувати їх через свої фотографії», — поділився фотограф.

 

Олександр Чекменьов — український фотограф родом з Луганська. З 1991 до 1997 року знімав усе «у стіл». У вільний від роботи час фотографував на вулицях і вдома людей, які найбільше постраждали від економічної кризи після розпаду Радянського союзу.

 

Його роботи публікували в New York Times Lens Blog, Time Magazine, The Guardian і Vice Magazine.

 

Як повідомлялося, престижна премія Rencontres d’Arles нагородила фотощоденник харківського художника Владислава Краснощока «Больнічка».

 

 

Мейнстрім чи статусна річ: як зробити фотокнигу успішною

 

Світлини: інстаграм-сторінка Олександра Чекменьова

Оригінал статті на Suspilne: Фотокнига Олександра Чекменьова про повсякдення українців вийшла у Німеччині

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

Francopolis опублікував добірку віршів Миколи Істина

Французький літературний інтернет-журнал Francopolis (за 2-й квартал 2025 року), опублікував добірку віршів поета і воїна Миколи Істина в перекладі французькою із оригіналами творів на українській мові.

У журналі London Ukrainian Review опублікували вірші Дроня і Кривцова

Новий номер журналу London Ukrainian Review, що присвячений темі дитинства під час війни, містить вірші Артура Дроня та Максима Кривцова у перекладі англійською. Про це на своїй фейсбук

Пішла з життя перекладачка Ірина Маркова

Від хвороби померла перекладачка і співзасновниця видавництва «КоїМояКай» Ірина Маркова. Про це повідомила літературознавиця і радакторка Ніка Чулаєвська.
Серед перекладів Ірини Марково

Оголосили лавреаток премії Women’s Prize for Fiction

У Лондоні оголосили імена цьогорічних лавреаток Жіночої премії з художньої літератури та нонфікшн — однієї з ключових книжкових відзнак у Великій Британії. Про це повідомляє BBC.
У кате

У прокат вийде екранізація роману «Сірі бджоли» Андрія Куркова

Фільм «Сірі бджоли» Дмитра Мойсеєва за однойменним романом Андрія Куркова вийде в український прокат 23 жовтня 2025 року. Про це повідомили у соцмережах кіностудії Film.ua.
Фільм розпов

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"