Флешмоб “Новорічно-різдвяні ворожіння”

Флешмоб “Новорічно-різдвяні ворожіння”
Зимові свята закінчилися, але хочеться продовжити їхню таємничу і неповторну атмосферу. Тому пропоную усім бажаючим міні-флешмоб: викласти у блогах уривки з ваших творів, де змальовуються різні види різдвяних ворожінь))
— Кажуть, це не український звичай, купатися в ополонці, — промовила Ярина, перегортаючи сторінку.
— А який же український? Ворожити сьогодні можна?
— Можна. Зараз я пошукаю.
Ярина погортала підручник і заходилася читати:
— “Потрібно розсипати на стіл жменю горіхів або, наприклад, насіння, горошин чи квасолин. Загадати бажання і перерахувати кількість предметів. Якщо вони у парній кількості – бажання буде виконано, якщо ж число предметів непарне – воно не здійсниться…”
— О, в мене було соняшникове насіння, зараз перевіримо, — Зося понишпорила в тумбочці, дістала упаковку насіння та сипонула щедрою рукою на стіл біля Ярининої книжки. Кілька насінин звалилося на підлогу, та дівчина спритно їх зібрала.
— Так… Загадую бажання… Тепер рахую…Одна, дві, три… тринадцять, чотирнадцять… двадцять шість… Дідько, двадцять сім. Що, тепер все пропало?
— А що ти загадала?
— Добре здати сесію і заробити стипендію, — Зося зітхнула. — О, ура! Я ще одну насінину пропустила. Ось вона, біля ніжки столу. Тепер все вийде!
На радощах вона скочила на ноги і зробила кілька танцювальних па, лавіруючи по їхній невеличкій кімнаті так, щоб не “впечататися” у ліжко, стіл або тумбочку.
— Давай ще щось цікавеньке, мені сподобалося! — гукнула вона до Ярини.
— “Аби дізнатися ім’я свого майбутнього чоловіка, дівчина повинна вийти на вулицю та запитати у першого зустрічного чоловіка, як його звати – саме таким буде ім’я її судженого…”
— А що, класно! Ходімо попитаємо свого щастя? — Зося швидко встромила ноги в чобітки і вже одягала пуховик.
— Я колись ще в школі так ворожила, зустріла якогось діда, питаю: “Як вас звати?” А він у відповідь: “Никодим Онуфрійович!” — сказала Майя.
— Ото довго тобі доведеться судженого шукати з такими паспортними даними! — тішилася Зося.
— Може, саме той дідок і був її судженим! — долила масла у вогонь Ярина.
— Ану ж, подивлюся зараз, на кого ви натрапите! Дуже цікаво!
— Ну добре, — Ярина здалася. — Вийдемо, але на п’ять хвилин. Бо мені ще вчити і вчити!
Вони швиденько замкнули кімнату і поспішили вниз сходами. Гуртожиток стояв напівпорожній — ще не всі студенти повернулися з дому після канікул. У кожного факультету іспити та заліки починалися в різні дні, а у старшокурсників взагалі була практика.
Привіталися з вахтеркою Тамарою Юріївною і вийшли надвір, у вечірню темно-синю прохолоду, перекреслену поодинокими сніжинками. Снігу було небагато, але він все одно завзято хрумтів під ногами. На безхмарному небі виднілося велике кружало повного місяця.
— О, дивіться, який красивий місяць, саме підходящий час для ворожінь! — вигукнула Зося. — Тільки щось нікого не видно. Ми тут і замерзнемо, поки діждемося якогось чоловіка!
— А давайте вийдемо на дорогу, — запропонувала Майя. — Там людніше.
Вони пройшли алейкою, обсадженою кущами самшиту, і опинилися поблизу університету.
Це була старовинна споруда у формі літери “П”, обернута до гуртожитку своєю “перекладиною”. Щоб опинитися на вулиці, потрібно було обійти той чи інший бік будівлі.
Вони рушили в обхід стадіону, де раптом побачили самотню фігуру з собакою.
— О, чоловік! — зраділа Майя. — Ану, Ярино, спитай, як його звуть!
— Не буду я питати, — вперлася дівчина.
— Чому? Дивися, молодий, симпатичний! Явно не Никодим!
— Його звуть Ігор, — втрутилася Зося, — і це Яринин викладач. Той, у якого вона завтра іспит складатиме!
— А, тоді ясно, — протягнула Майя. — Ну добре, тоді підемо далі!
Але варто було їм зробити кілька кроків, як Зосі прийшла на гадку нова фантастична ідея.
— Я згадала ще одне ворожіння! — вигукнула вона. — Треба зняти з ноги черевика і кинути за спину. Куди він носком вкаже, там і судженого треба шукати!
— Ну, тут вибір невеликий, — протягнула Ярина. — Або на університет вкаже, або на гуртожиток.
— Ще може на генделик за рогом, — додала Майя.
Проте Зося була рішуче налаштована до експериментів. Вона стягнула з ноги модний чобіток на високому підборі, замружила очі і жбурнула взуття собі за спину.
Чобіт кілька разів перевернувся в повітрі, а потім щось дзеленькнуло, і на сніг посипалося скло…
***
До чого призведе це ворожіння, ми дізнаємося з продовження цієї історії
А всіх, хто бажає приєднатися до флешмобу, запрошую поділитися уривочками з ваших творів та обговорити в коментарях, які способи ворожіння випробували ви особисто, та чи здійснилося “напророковане”? 🙂
Оригінал статті на Букнет: Флешмоб “Новорічно-різдвяні ворожіння”
Блог
Після перерви Держкомтелерадіо анонсує подання на премію ім. РильськогоДержавний комітет телебачення і радіомовлення України розпочав прийом заявок на щорічну премію Кабінету Міністрів України імені Максима Рильського. Про це повідомили на сайті Держкомтел
В Україні планували замах на медійника і здійснювали наклеп у телеграміУ червні 2025 року експерти Інституту масової інформації зафіксували сім випадків порушення свободи слова в Україні. Про це йдеться у щомісячному моніторингу «Барометр свободи слова».
І
Унаслідок російської ракетної атаки по Києву вночі з 3 на 4 липня пошкоджений склад книжкового видавництва та інтернет-магазину «Наш Формат». Про це повідомили на фейсбук-сторінці видав
Тараса Кременя звільнили з посади мовного омбудсменаКабінет Міністрів звільнив Тараса Кременя із посади Уповноваженого із захисту державної мови через закінчення строку призначення. Про це у своєму телеграм-каналі повідомив постійний представник Кабм
На фестивалі «Протасів Яр» презентували меморіальний проєкт на честь братів РатушнихПлатформа «Меморіал» у співпраці з Характер.медіа презентувала спецпроєкт «Ратушні. Легенда про Лицаря і Друїда». Про це Читомо повідомили представники «Меморіалу».
Спецпроєкт — меморіа
Додати коментар
Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.