Фаріон заявила, що не вважає російськомовних військових українцями. Через це Уповноважений ВР з прав людини звернувся до СБУ

Фаріон заявила, що не вважає російськомовних військових українцями. Через це Уповноважений ВР з прав людини звернувся до СБУ

Філологиня, колишня народна депутатка Ірина Фаріон заявила, що російськомовних військових, зокрема бійців бригади «Азов», не може назвати українцями. У відповідь на це Уповноважений Верховної Ради України з прав людини Дмитро Лубінець звернувся до Національної поліції України, СБУ та Нацради з питань телебачення і радіомовлення. Про це вона заявила у програмі «Рандеву з Яніною Соколовою». 

Яніна Соколова запитала в Ірини Фаріон про російськомовних бійців, зокрема із 3-ї штурмової бригади, які спілкуються російською. Соколова сказала, що їх несправедливо було б вважати прихильниками росії.

 

«У мене запитання до них: що вам, хлопці, заважає, коли ви такі моцні й дуже розумні, виконувати статтю 29 Закону про Збройні сили України? Ви, хлопці, знаєте, що таке дисципліна в армії? Якщо в армії немає дисципліни, то немає армії, це зброд. (…) Я не можу назвати їх українцями, якщо вони не говорять українською мовою. То нехай себе назвуть “рускімі”. Чому вони такі очманілі? Вони такі великі патріоти. Покажи свій патріотизм. Вивчи мову Тараса Григоровича Шевченка. (…) Виходить, що українці себе не поважають, бо вони навіть не здатні вивчити своєї мови. (…) Хочте цією мовою говорити — сіли на танк і поїхали до москви, будете мати там всі умови, щоб цією мовою говорити», — сказала Фаріон.

 

 

Наступного дня Уповноважений Верховної Ради України з прав людини Дмитро Лубінець написав у своєму телеграм-каналі, що звернувся до Національної поліції України, СБУ та Нацради з питань телебачення і радіомовлення через дискримінацію.

 

«У Збройних Силах України служать та захищають Україну чоловіки й жінки з різних груп суспільства, різних національних спільнот, різного віросповідання та переконань, різного місця проживання тощо. Нагадую, що небажана для особи та/або групи осіб поведінка, метою або наслідком якої є приниження їх людської гідності за певними ознаками або створення стосовно такої особи чи групи осіб напруженої, ворожої, образливої або зневажливої атмосфери — це утиск, форма дискримінації, що заборонена чинним законодавством України», — наголосив він.

 

Як повідомлялося, 2021 року проти Ірини Фаріон відкрили кримінальне провадження за фактом висловлювань щодо українських спортсменів через вислови на кшталт «біологічне сміття» та «кончені московити».

 

У квітні 2022 року Фаріон критикували через слова щодо металургійного заводу імені Ілліча у Маріуполі: Ірина Фаріон тоді написала, що «кати прийшли», оскільки «завод має назву ката».

 

Чільне фото: фейсбук Ірини Фаріон

Оригінал статті на Suspilne: Фаріон заявила, що не вважає російськомовних військових українцями. Через це Уповноважений ВР з прав людини звернувся до СБУ

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

Відомі переможниці премії Women in Arts-2025

Оголосили лавреаток премії Women in Arts-2025. Про це повідомила кореспондентка Читомо.
Переможницею у номінації «Жінки в літературі» стала Олена Герасим’юк.
 
Олена Герасим’юк — поетка

Оголосили переможців конкурсу п’єс «Драма.UA»

П’єса «Баланс» драматургині і ветеранки Аліни Сарнацької перемогла в конкурсі «Драма.UA». Про це повідомили на сторінці конкурсу.
До фіналу конкурсу також увійшли п’єси:

«Брідські явищ

У Польщі, Канаді й Португалії відкрили нові «Українські книжкові полички»

У червні 2025 року нові «Українські книжкові полички» з’явилися одразу в трьох містах: португальському місті Коїмбра, польському Рибніку та канадському Бремптоні. Про це повідомили у по

У Фінляндії зафіксували найвищу активність у бібліотеках за майже 20 років

2024 рік став рекордним для публічних бібліотек Фінляндії: кількість позичань друкованих книжок досягла найвищого рівня з 2005-го. Про це повідомляє національна телерадіомовна компанія

Відбулася зустріч «Діджитал і душа: створюємо українське майбутнє».

17 червня у нас відбулася зустріч «Діджитал і душа: створюємо українське майбутнє».

Цього вечора до нас завітала чудова українська сім’я — Юрій Пероганич і Тетяна Череп‑Пероганич. Він — активний учасн

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"