Фан-вікі

Фан-вікі

Фан-вікі

Нарешті дійшли руки до обіцяного поста про фан-вікі.

Взагалі-то ідея створити сторінку на фан-вікі виникла давно й була орієнтована на мої власні нужди. Мені якось не зайшли ті програми, які багато хто з моїх колег з письменницького світу використовують для структурування інформації по власному сеттінгу, і альтернатива прийшла якось сама собою. Я доволі часто використовую фан-вікі для пошуку потрібної інформації (по Зоряним Війнам, по Володарю Перснів, та багато по чому), і мене завжди втішало, як там все повно, доступно, структуровано та чьотінько виглядає. Потім ще побачила в інтерв’ю здається Сандерсона фразу про те, що одна з його фанаток створила йому таку вікіпедію (що правда внутрішню, лише для вузького кола користувачів, типу самого письменника та його редакторів та ілюстраторів), яка дуже допомагає йому (і не тільки йому) в роботі. Ну а згодом ще якось так вийшло, що випадкова сторінка з фан-вікі спрацювала на те, що привернути увагу до твору, якого я до того в очі не бачила. І пазл ніби склався.

План був доволі простий. Створити, і кожен день – два писати хоча б один постик туди. Так, ніби мало, але такими темпами за рік можна назбирати плюс-мінус три сотні інфо-сторінок, а це вже немало. А там може і фанати підключаться (дурень думкою багатіє, так). Та і чим більше інфопродукту про твір в мережі, тим більшу зацікавленість він може викликати у видавців. Ніби все просто.

Так, логічніше було б накопичити певний запас хоча б з пари десятків постів, щоб створити й відразу хоч якусь базу туди накидати, але я ж себе знаю – поки воно не зависне наді мною дамоклевим мечем і не почне муляти, то й поспішати я не буду. Отже створив (як, власне і канал) – і похєрачив!

…І складнощі почались вже сходу.

Не знаю, чи можна робити тут посилання на сторонні ресурси, але поки що, щоб зайвий раз не ризикувати баном, напишу так – фандом.ком. Це одна з найвідоміших і найрозкрученіших площадок для фан-вікі. І, судячи з прикладів вікі, що я там зустріла, структура сайту дозволяла створити справді зручну навігацію та естетичне оформлення.

Але як раз це стало не тільки плюсом, але й жирним мінусом. Бо багатий функціонал обумовлює складний інструмент для його створення. Ні, для людей, які хоч так-сяк володіють базою програмування та обходженням із HTML та іже з ними, воно, може, і норм, але для гуманітарного гуманітарію це прямо китайська наука якась. Я поки там зареєструвалась, з мене сім потів зійшло. І досі сходить, бо кожен наступний крок на цьому ресурсі дається мені з таким трудом, що змушує проклинати свою скудоумність та втрачати мотивацію взагалі хоч щось робити.

Ба більш за те, зі мною трапилась весела і сумна водночас історія. Навіть декілька.

По-перше, створення сторінки вимагало вибір назви. «Вікі світу Сигрульської Відьми» звучить занадто довго та непрезентабельно. Пішов неймінг, закипіли мізки. Благо там можна згодом редагувати та змінювати майже все, тому нарешті я зупинилась на варіанті «Сигрульска Сага». Враховуючи, що це буде цикл, і що планується ще сайд сторі окремою книгою від іншого персонажу (а там хто його зна, може я до цього світу ще повернусь) – назва не найгірша.

По-друге, коли я жамкнула кнопку з поясненням, що робити далі, мене одразу викинуло на сторінку з рекомендаціями, що робити далі. І там прям сходу почали вимагати створити лого та якусь фублю з нього (нічого, мовляв, такого, фублю можна створити з того ж самого лого – аби ж воно тільки було, бісове поріддя!), і я з зітханням та стражданням вже нцятий день манаюсь з цим лого (спойлер – все ще нє), яке, як виявилось згодом, МОЖНА БУЛО Б ДОДАТИ І НЕ ВІДРАЗУ, як і фублю.

Більш того, наступного дня сторінка з інструкціями чомусь схлопнулась, і мені довелось доволі довго шукати інфу про фублю, тому що мені зовсім не запам’яталась її справжня назва. Фавікон. Хоча як на мене фубля фублею.

*на цьому місці ви можете уявити собі процес полихання людини, яка не дизайнер, не вміє малювати і тим більш не вміє малювати в компі*

Отже сходу замість «створив і в день по постіку закидуй» якось раптом перетворилось на «манайся з реєстрацією» – «манайся з оформленням» – «манайся з використанням сайту та його інструментами» – «манайся з неймінгом» – «манайся з лого» – «манайся з фавіконом». І якось мотивація взагалі чіпати ту фан-вікі трішки підвпала, хоча і не відвалилась повністю. Як то кажуть шажочек за шажочком можна і весь світ обійти, то пошкандибаю далі, а шо робить. Єдине що темп значно вповільниться, особливо зважаючи на те, що у мене ціла жменя додаткових завдань (вичитка та редагування тексту, створення артів персонажів, канал, блог, то, сьо), тож результат буде дуууууже не скорим.

 

П.С. До речі набросок лого олівцем з’явився в той же день, як я побачила цю вимогу. Але підмальовування його в ФШ… Коротше, у мене мало того, шо ляпки, так ще й з дупки. З іншого боку в голові вже зродилось біля десятку варіантів того, де це лого можна буде використовувати (наприклад, як фонову заставку на аудіокнизі на Ютубі чи на мерчі), тож і з цим здаватись я не планую.

До поста спробую додати проміжний варіант лого, який маю на сьогодні, але врахуйте, що це – чорнетка і вимагає ще дуже багато роботи (а дещо – може і підмальовки з нуля).

                          

Оригінал статті на Букнет: Фан-вікі

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

У Закарпатському краєзнавчому музеї стартував рік історичного кіно

Рік історичного кіно стартував у Закарпатському краєзнавчому музеї 27 січня. Розпочали із перегляду стрічки «Крути 1918», режисера Олексія Шапарєва, розповіла виконувачка обов’язків директора Закарпатсь

Міжнародний фестиваль коміксів в Ангулемі визначив найкращі мальописи

Міжнародний фестиваль коміксів в Ангулемі визначив лавреатів своїх офіційних нагород. Про це повідомляється на сайті події.

Приз Fauve d’Or за найкращий альбом отримав швейцарський авт

Netflix випустив серіал, знятий за романами Джонатана Страуда

На Netflix вийшов серіал Lockwood & Co, знятий за мотивами пригодницьких романів британського письменника Джонатана Страуда.
 
У стрічці йдеться про світ, охоплений привидами. Найкращою

Війна за деколонізацію культури. Тарас Лютий

Продовжуємо проєкт «Воєнний стан» – онлайн-антологію есеїв українських інтелектуалів та інтелектуалок про війну від Meridian Czernowitz. Сто авторів – у ста текстах – розкажуть про влас

МОН закликають повернути історію України до обов’язкових предметів НМТ

Міністерство освіти і науки України закликали повернути історію України до переліку обов’язкових предметів національного мультипредметного тесту (НМТ). З такою ініціативою виступила коа

Перейти до блогу

Нові автори

Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Софія Заяць

Мій роман піднімає декілька тем: 1 Тема сексуальних домагань , через чоловіків і призму винуватий сам. 2 Ціна людського життя. 3 Тема технологій за якими люди не бачать людей. В мому фентезі є 4 основних легенди які формують його кістяк. 1 Мору (малі деталі є в Арці Істина ангела , один з найулюбленіших персонажів бо […]

Тоня Твіст

м. Київ Письменниця, перекладачка, авторка освітніх програм в «Lucky Academy». Пише для дітей та дорослих. Також пише детективи. Випускниця літературних шкіл, курсів та академії детектива. Публікується під псевдонімом в різних літературних журналах та збірниках. Лавреатка та фіналістка багатьох літературних конкурсів, серед яких: міжнародний літературний конкурсу до Дня Студента, (Канів, 2019); міжнародний літературний конкурс «Коли наблизитися…» […]

Ірина Мостепан (Мельник)

Ірина Сергіївна Мостепан (дівоче прізвище – Мельник) народилася 12 жовтня 1987 року на Рівненщині у селі Олександрія. Член Національної спілки письменників України. Учасниця народного літературного об’єднання «Поетарх» Рівненського палацу дітей та молоді. Акторка Рівненського молодіжного народного театру ім. Атталії Гаврюшенко. Із 2019 року живе у місті Ірпінь. Працює вчителем в Українському гуманітарному ліцеї Київського національного університету […]

Діана Анджейчик Кількість робіт: 6 Перейти до "Нові автори"