Фан-вікі

Фан-вікі

Фан-вікі

Нарешті дійшли руки до обіцяного поста про фан-вікі.

Взагалі-то ідея створити сторінку на фан-вікі виникла давно й була орієнтована на мої власні нужди. Мені якось не зайшли ті програми, які багато хто з моїх колег з письменницького світу використовують для структурування інформації по власному сеттінгу, і альтернатива прийшла якось сама собою. Я доволі часто використовую фан-вікі для пошуку потрібної інформації (по Зоряним Війнам, по Володарю Перснів, та багато по чому), і мене завжди втішало, як там все повно, доступно, структуровано та чьотінько виглядає. Потім ще побачила в інтерв’ю здається Сандерсона фразу про те, що одна з його фанаток створила йому таку вікіпедію (що правда внутрішню, лише для вузького кола користувачів, типу самого письменника та його редакторів та ілюстраторів), яка дуже допомагає йому (і не тільки йому) в роботі. Ну а згодом ще якось так вийшло, що випадкова сторінка з фан-вікі спрацювала на те, що привернути увагу до твору, якого я до того в очі не бачила. І пазл ніби склався.

План був доволі простий. Створити, і кожен день – два писати хоча б один постик туди. Так, ніби мало, але такими темпами за рік можна назбирати плюс-мінус три сотні інфо-сторінок, а це вже немало. А там може і фанати підключаться (дурень думкою багатіє, так). Та і чим більше інфопродукту про твір в мережі, тим більшу зацікавленість він може викликати у видавців. Ніби все просто.

Так, логічніше було б накопичити певний запас хоча б з пари десятків постів, щоб створити й відразу хоч якусь базу туди накидати, але я ж себе знаю – поки воно не зависне наді мною дамоклевим мечем і не почне муляти, то й поспішати я не буду. Отже створив (як, власне і канал) – і похєрачив!

…І складнощі почались вже сходу.

Не знаю, чи можна робити тут посилання на сторонні ресурси, але поки що, щоб зайвий раз не ризикувати баном, напишу так – фандом.ком. Це одна з найвідоміших і найрозкрученіших площадок для фан-вікі. І, судячи з прикладів вікі, що я там зустріла, структура сайту дозволяла створити справді зручну навігацію та естетичне оформлення.

Але як раз це стало не тільки плюсом, але й жирним мінусом. Бо багатий функціонал обумовлює складний інструмент для його створення. Ні, для людей, які хоч так-сяк володіють базою програмування та обходженням із HTML та іже з ними, воно, може, і норм, але для гуманітарного гуманітарію це прямо китайська наука якась. Я поки там зареєструвалась, з мене сім потів зійшло. І досі сходить, бо кожен наступний крок на цьому ресурсі дається мені з таким трудом, що змушує проклинати свою скудоумність та втрачати мотивацію взагалі хоч щось робити.

Ба більш за те, зі мною трапилась весела і сумна водночас історія. Навіть декілька.

По-перше, створення сторінки вимагало вибір назви. «Вікі світу Сигрульської Відьми» звучить занадто довго та непрезентабельно. Пішов неймінг, закипіли мізки. Благо там можна згодом редагувати та змінювати майже все, тому нарешті я зупинилась на варіанті «Сигрульска Сага». Враховуючи, що це буде цикл, і що планується ще сайд сторі окремою книгою від іншого персонажу (а там хто його зна, може я до цього світу ще повернусь) – назва не найгірша.

По-друге, коли я жамкнула кнопку з поясненням, що робити далі, мене одразу викинуло на сторінку з рекомендаціями, що робити далі. І там прям сходу почали вимагати створити лого та якусь фублю з нього (нічого, мовляв, такого, фублю можна створити з того ж самого лого – аби ж воно тільки було, бісове поріддя!), і я з зітханням та стражданням вже нцятий день манаюсь з цим лого (спойлер – все ще нє), яке, як виявилось згодом, МОЖНА БУЛО Б ДОДАТИ І НЕ ВІДРАЗУ, як і фублю.

Більш того, наступного дня сторінка з інструкціями чомусь схлопнулась, і мені довелось доволі довго шукати інфу про фублю, тому що мені зовсім не запам’яталась її справжня назва. Фавікон. Хоча як на мене фубля фублею.

*на цьому місці ви можете уявити собі процес полихання людини, яка не дизайнер, не вміє малювати і тим більш не вміє малювати в компі*

Отже сходу замість «створив і в день по постіку закидуй» якось раптом перетворилось на «манайся з реєстрацією» – «манайся з оформленням» – «манайся з використанням сайту та його інструментами» – «манайся з неймінгом» – «манайся з лого» – «манайся з фавіконом». І якось мотивація взагалі чіпати ту фан-вікі трішки підвпала, хоча і не відвалилась повністю. Як то кажуть шажочек за шажочком можна і весь світ обійти, то пошкандибаю далі, а шо робить. Єдине що темп значно вповільниться, особливо зважаючи на те, що у мене ціла жменя додаткових завдань (вичитка та редагування тексту, створення артів персонажів, канал, блог, то, сьо), тож результат буде дуууууже не скорим.

 

П.С. До речі набросок лого олівцем з’явився в той же день, як я побачила цю вимогу. Але підмальовування його в ФШ… Коротше, у мене мало того, шо ляпки, так ще й з дупки. З іншого боку в голові вже зродилось біля десятку варіантів того, де це лого можна буде використовувати (наприклад, як фонову заставку на аудіокнизі на Ютубі чи на мерчі), тож і з цим здаватись я не планую.

До поста спробую додати проміжний варіант лого, який маю на сьогодні, але врахуйте, що це – чорнетка і вимагає ще дуже багато роботи (а дещо – може і підмальовки з нуля).

                          

Оригінал статті на Букнет: Фан-вікі

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

У метро Києва встановили назву станції «Площа українських героїв»

У Києві встановили літери на перейменованій станцій метро «Площа Українських Героїв». Про це на своїй фейсбук-сторінці розповів шрифтовий дизайнер Богдан Гдаль. 
Відлиті у повнорозмірні

Чародійницькі ліки для читачів

10 квітня ошатна бібліотека селища Слобожанське Дніпропетровської області приймала довгоочікуваних гостей – митців Еліну Заржицьку та Олену Швець-Васіну.

На зустрічі були присутні вчителі Слобожанськ

Карандєєв у Херсоні оглянув театр, музей і бібліотеки

Т. в. о. міністра культури та інформаційної політики Ростислав Карандєєв під час робочої поїздки в Херсон оглянув обласний театр, музей і бібліотеки.

Про це повідомляє пресслужба МКІП, передає Укрінф

Перекладачка Ірина Маркова потребує допомоги

Перекладачка Ірина Маркова потребує допомоги у лікуванні. Про це повідомили на фейсбук-сторінці видавництва Komubook.
«Талановита перекладачка і просто дуже мила та розумна дівчина Ірин

Поет і військовий Дмитро Лазуткін став речником Міноборони

Військовослужбовець, поет, лавреат Шевченківської премії 2024 року Дмитро Лазуткін став речником Міністерства оборони України. Про це повідомили в етері телемаратону, відрекомендувавши

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"