Фан-вікі

Фан-вікі

Фан-вікі

Нарешті дійшли руки до обіцяного поста про фан-вікі.

Взагалі-то ідея створити сторінку на фан-вікі виникла давно й була орієнтована на мої власні нужди. Мені якось не зайшли ті програми, які багато хто з моїх колег з письменницького світу використовують для структурування інформації по власному сеттінгу, і альтернатива прийшла якось сама собою. Я доволі часто використовую фан-вікі для пошуку потрібної інформації (по Зоряним Війнам, по Володарю Перснів, та багато по чому), і мене завжди втішало, як там все повно, доступно, структуровано та чьотінько виглядає. Потім ще побачила в інтерв’ю здається Сандерсона фразу про те, що одна з його фанаток створила йому таку вікіпедію (що правда внутрішню, лише для вузького кола користувачів, типу самого письменника та його редакторів та ілюстраторів), яка дуже допомагає йому (і не тільки йому) в роботі. Ну а згодом ще якось так вийшло, що випадкова сторінка з фан-вікі спрацювала на те, що привернути увагу до твору, якого я до того в очі не бачила. І пазл ніби склався.

План був доволі простий. Створити, і кожен день – два писати хоча б один постик туди. Так, ніби мало, але такими темпами за рік можна назбирати плюс-мінус три сотні інфо-сторінок, а це вже немало. А там може і фанати підключаться (дурень думкою багатіє, так). Та і чим більше інфопродукту про твір в мережі, тим більшу зацікавленість він може викликати у видавців. Ніби все просто.

Так, логічніше було б накопичити певний запас хоча б з пари десятків постів, щоб створити й відразу хоч якусь базу туди накидати, але я ж себе знаю – поки воно не зависне наді мною дамоклевим мечем і не почне муляти, то й поспішати я не буду. Отже створив (як, власне і канал) – і похєрачив!

…І складнощі почались вже сходу.

Не знаю, чи можна робити тут посилання на сторонні ресурси, але поки що, щоб зайвий раз не ризикувати баном, напишу так – фандом.ком. Це одна з найвідоміших і найрозкрученіших площадок для фан-вікі. І, судячи з прикладів вікі, що я там зустріла, структура сайту дозволяла створити справді зручну навігацію та естетичне оформлення.

Але як раз це стало не тільки плюсом, але й жирним мінусом. Бо багатий функціонал обумовлює складний інструмент для його створення. Ні, для людей, які хоч так-сяк володіють базою програмування та обходженням із HTML та іже з ними, воно, може, і норм, але для гуманітарного гуманітарію це прямо китайська наука якась. Я поки там зареєструвалась, з мене сім потів зійшло. І досі сходить, бо кожен наступний крок на цьому ресурсі дається мені з таким трудом, що змушує проклинати свою скудоумність та втрачати мотивацію взагалі хоч щось робити.

Ба більш за те, зі мною трапилась весела і сумна водночас історія. Навіть декілька.

По-перше, створення сторінки вимагало вибір назви. «Вікі світу Сигрульської Відьми» звучить занадто довго та непрезентабельно. Пішов неймінг, закипіли мізки. Благо там можна згодом редагувати та змінювати майже все, тому нарешті я зупинилась на варіанті «Сигрульска Сага». Враховуючи, що це буде цикл, і що планується ще сайд сторі окремою книгою від іншого персонажу (а там хто його зна, може я до цього світу ще повернусь) – назва не найгірша.

По-друге, коли я жамкнула кнопку з поясненням, що робити далі, мене одразу викинуло на сторінку з рекомендаціями, що робити далі. І там прям сходу почали вимагати створити лого та якусь фублю з нього (нічого, мовляв, такого, фублю можна створити з того ж самого лого – аби ж воно тільки було, бісове поріддя!), і я з зітханням та стражданням вже нцятий день манаюсь з цим лого (спойлер – все ще нє), яке, як виявилось згодом, МОЖНА БУЛО Б ДОДАТИ І НЕ ВІДРАЗУ, як і фублю.

Більш того, наступного дня сторінка з інструкціями чомусь схлопнулась, і мені довелось доволі довго шукати інфу про фублю, тому що мені зовсім не запам’яталась її справжня назва. Фавікон. Хоча як на мене фубля фублею.

*на цьому місці ви можете уявити собі процес полихання людини, яка не дизайнер, не вміє малювати і тим більш не вміє малювати в компі*

Отже сходу замість «створив і в день по постіку закидуй» якось раптом перетворилось на «манайся з реєстрацією» – «манайся з оформленням» – «манайся з використанням сайту та його інструментами» – «манайся з неймінгом» – «манайся з лого» – «манайся з фавіконом». І якось мотивація взагалі чіпати ту фан-вікі трішки підвпала, хоча і не відвалилась повністю. Як то кажуть шажочек за шажочком можна і весь світ обійти, то пошкандибаю далі, а шо робить. Єдине що темп значно вповільниться, особливо зважаючи на те, що у мене ціла жменя додаткових завдань (вичитка та редагування тексту, створення артів персонажів, канал, блог, то, сьо), тож результат буде дуууууже не скорим.

 

П.С. До речі набросок лого олівцем з’явився в той же день, як я побачила цю вимогу. Але підмальовування його в ФШ… Коротше, у мене мало того, шо ляпки, так ще й з дупки. З іншого боку в голові вже зродилось біля десятку варіантів того, де це лого можна буде використовувати (наприклад, як фонову заставку на аудіокнизі на Ютубі чи на мерчі), тож і з цим здаватись я не планую.

До поста спробую додати проміжний варіант лого, який маю на сьогодні, але врахуйте, що це – чорнетка і вимагає ще дуже багато роботи (а дещо – може і підмальовки з нуля).

                          

Оригінал статті на Букнет: Фан-вікі

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

Трохи пояснень до нової глави Стихійного лиха

У новій главі Стихійного лиха я намагалась хоч коротенько, та пояснювати: хто є хто, але, здається, ясніше не стало) Тому, вирішила у блозі розповісти більш розширено.

Почну з самої назви Льйосальвхейм. Його ще називають

Його шаленство!!! Знижка!!!

Мої любі, сьогодні діє знижка на мою історію: 

Його шаленство

– Скасуй своє весілля. Коли твій наречений звалить з країни обговоримо, як саме я розв’яжу твоє питання.
Зведений брат криво посміхається і наближається

Українські письменники-воїни долучаться до BookForum 2022 у Львові

Українські культурні діячі, які з перших днів повномасштабного вторгнення рф боронять Україну, долучаться до 29-го Львівського BookForum.

Про це повідомляє пресслужба Львівської міськради, передає Ук

Привітики :)

Всім привіт! 

Я зовсім новенька авторка і рада доєднатися до чудового ком’юніті авторів! Довго хвилювалася, думала над тим, чи варто публікувати щось своє, проте все ж таки наважилася, тому запрошую всіх до свого

Повернення)

Всім привіт) Мабуть, ні для кого не секрет, що зараз складно видобути трішки часу та на будь-що. От і я не виняток та як завжди, зникаю з платформи на кілька місяців. Збиралася повернутися у листопаді з величеньким романом,

Перейти до блогу

Нові автори

Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Софія Заяць

Мій роман піднімає декілька тем: 1 Тема сексуальних домагань , через чоловіків і призму винуватий сам. 2 Ціна людського життя. 3 Тема технологій за якими люди не бачать людей. В мому фентезі є 4 основних легенди які формують його кістяк. 1 Мору (малі деталі є в Арці Істина ангела , один з найулюбленіших персонажів бо […]

Тоня Твіст

м. Київ Письменниця, перекладачка, авторка освітніх програм в «Lucky Academy». Пише для дітей та дорослих. Також пише детективи. Випускниця літературних шкіл, курсів та академії детектива. Публікується під псевдонімом в різних літературних журналах та збірниках. Лавреатка та фіналістка багатьох літературних конкурсів, серед яких: міжнародний літературний конкурсу до Дня Студента, (Канів, 2019); міжнародний літературний конкурс «Коли наблизитися…» […]

Ірина Мостепан (Мельник)

Ірина Сергіївна Мостепан (дівоче прізвище – Мельник) народилася 12 жовтня 1987 року на Рівненщині у селі Олександрія. Член Національної спілки письменників України. Учасниця народного літературного об’єднання «Поетарх» Рівненського палацу дітей та молоді. Акторка Рівненського молодіжного народного театру ім. Атталії Гаврюшенко. Із 2019 року живе у місті Ірпінь. Працює вчителем в Українському гуманітарному ліцеї Київського національного університету […]

Діана Анджейчик Кількість робіт: 6 Перейти до "Нові автори"