У Factor Druk назвали видавництва, що друкували в них книжки

У Factor Druk назвали видавництва, що друкували в них книжки

Поліграфічний ринок України після ракетного удару росії про харківській друкарні Factor Druk може скоротитися на 40%, адже у ній видавали книжки для понад 30 видавництв. Про це в етері Радіо Свобода повідомив власник групи компаній «Фактор» Сергій Політучий.

«Це не удар по видавництву, не по типографії, це удар по галузі загалом. Ми говоримо про типографію. Це місце, де друкують те, що придумало видавництво. Харків, так склалося, — це поліграфічна столиця. Тут 90% потужностей, які забезпечують діяльність українських видавництв. З початком вторгнення склалася напружена ситуація, коли великі типографії мали перейти на однозмінну роботу. Це призвело до того, що склалася ситуація, коли наші можливості, я маю на увазі усі типографії України, перестали задовольняти потреби видавництв», — розповів Сергій Політучий.

 

За його словами, більшість поліграфічних потужностей країни зосереджені саме у Харкові, а відновлення роботи друкарні може зайняти щонайменше 3-4 місяці. «Зараз ми намагаємося зрозуміти, що можемо зробити у стислі терміни, щоб не допустити колапсу в книговидавничій галузі», — додав Політучий.

 

На сайті Factor Druk повідомляють, що виробничий потенціал підприємства дозволяє випускати за рік понад 100 млн журналів, 300 млн газет і 50 млн книжок. Отже, кожна десята газета і кожна третя книжка випущені на друкарні «Фактор-Друк».

 

Релокація підприємства здається власнику холдингу майже неможливою: «Це настільки унікальна галузь, коштовне обладнання, перевезення якого майже неможливе, це дуже дорого за часом та коштами. Інша частина проблеми — люди. Друкаря треба вчити 4-5 років мінімум. Більшість представників цієї професії саме у Харкові. Не всі з них захочуть переїздити. Знайти спеціалістів у регіонах дуже складно. До вторгнення на типографії працювали 600 людей, зараз — понад 100».

 

У коментарі Читомо комунікаційна менеджерка компанії «Фактор» Марія Горбонос повідомила, що наразі ситуація для галузі книговидання надзвичайно загрозлива. «Наразі виробництво повністю зупинено. Це вже третя харківська друкарня, зруйнована від початку війни, і вона є найбільшою в Україні. Внаслідок цього складається критична ситуація, коли під загрозою опиняється уся видавнича галузь, адже на “Фактор-Друку” навіть під час російського збройного вторгнення вироблялася продукція для понад 30 українських видавництв. Це відверте та цілеспрямоване руйнування культурного, літературного, інтелектуального та виробничого потенціалу України з боку російських варварів. Ми не здамося та докладемо усіх зусиль, щоб відновити виробництво», — наголосила вона.

 

Серед видавництв, що друкували книжки на Factor Druk:

 

 • Vivat;
 • Ранок;
 • Клуб Сімейного Дозвілля;
 • Зелений Пес;
 • Газета Інфосіті;
 • BOOKCHEF;
 • Видавництво Старого Лева;
 • АССА;
 • МЕДЖИК БУКС;
 • Mimir Media;
 • Читанка;
 • Глорія;
 • Свічадо;
 • Колесо Життя;
 • Основа;
 • Медіа-Центр Пектораль;
 • Нове Життя Інформ Плюс;
 • Імпорт-Офіс Україна;
 • Віват Трейдинг;
 • ПОЛІСВІТ;
 • ФРЕШ.

 

Співпрацював Factor Druk і іноземними замовниками: тут друкували журнали для німецьких видавців.

 

Загалом від 24 лютого 2022 року на підприємстві надрукували понад 10 мільйонів книжок та понад 6 мільйонів газет.

 

Як повідомлялося,  внаслідок російської атаки загинули 7 людей, 22 зазнали поранень, близько 50 тисяч книжок знищені.

 

Чільне фото: Євген Гертнер/Суспільне Харків

Оригінал статті на Suspilne: У Factor Druk назвали видавництва, що друкували в них книжки

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

У США вийде книжка Оксани Луцишиної Love Life

У серії Українського наукового інституту Гарвардського університету вийде роман Оксани Луцишиної Love Life («Любовне життя»). Про це повідомили на фейсбук-сторінці університету.
Роман н

Професор Єльського університету перерахував $20 тисяч на навчання українських захисників

Американський філософ, професор Єльського університету Джейсон Стенлі перерахував Фонду компетентної допомоги армії «Повернись живим» $20 000, які отримав за роботу почесним професором

Оголосили лавреатів американської премії The Carnegie Medal

Американська бібліотечна асоціація оголосила лавреатів щорічної літературної премії The Carnegie Medal. Про це повідомляється на сайті асоціації.
Книжка The Berry Pickers («Збирачі ягод

Авдіопроєкт з класикою укрліт став переможцем премії «Освіторія.Медіа award»

Проєкт «Укрліт» від Megogo, у межах якого озвучили понад 250 творів з української літератури, став переможцем у номінації «edTech прорив» премії «Освіторія.Медіа award 2024». Про це пов

Шляхи пам’яті та боротьби: 5 нових фотокниг про Україну

Цього року видавничий світ збагатився кількома виданнями, що ставлять перед собою завдання відтворити та проаналізувати складний контекст історичних та сучасних подій в Україні. 
Одні а

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"