У BookChef опублікували документ від СБУ про відсутність зв’язків видавництва з росією

У BookChef опублікували документ від СБУ про відсутність зв’язків видавництва з росією

У видавництві BookChef заявили, що Служба безпеки України не знайшла документальних підтверджень співпраці видавництва з росією. Лист від СБУ BookChef оприлюднило на своїй фейсбук-сторінці.

Лист СБУ надіслала у відповідь на запит народного депутата і військового Романа Лозинського. Служба Безпеки України повідомляє, що не знайшла документальних підтверджень зв’язків видавництва BookChef з російською федерацією.

 

У СБУ також повідомили, що до тих учасників книговидавничої галузі, чиї зв’язки з країною-агресоркою підтверджені, застосовані санкції. Це видавництва «Махаон», «Рідна мова», «Аттікус», власник видавничої групи «Азбука-Аттікус» (до неї належать всі 3 перелічені видавництва) Олександр Мамут,  власник російського видавництва «Ексмо-АСТ» Олег Новіков і президентка ТОВ «Ексмо» Марина Ємельянова.

 

 

Зазначимо, що раніше у видавництві повідомили, що самостійно зверталися до аудиторів з проханням про перевірку на зв’язки з країною-агресоркою.

 

Як відомо, наприкінці грудня медіа «Сенсор» та OSINT-спільнота «Мольфар» опублікували розслідування про імовірні бізнес-зв’язки кількох українських видавництв з росією: «Засновником Bookchef є харків’янин Андрій Плєхов, а book24.ua належить його дружині Наталії Плєховій. Цікаво, що Наталія Плєхова — це дочка Людмили Божко, а Андрій Плєхов — відповідно, її зять. “Сенсор” спільно з “Мольфар” припускають, що така схема зв’язків може свідчити про те, що ці троє власники бізнесів є підставними особами, на яких зареєстрували мережу компаній. Більше того, Bookchef та book24.ua, як і видавництво “Форс Україна”, мають зв’язки з російським “Ексмо”. Перша нитка, що пов’язує проєкт Bookchef з російським «Ексмо», — це його ймовірний зв’язок з “Дистрибуційною Книготорговельною Компанією” — наступницею російського «Ексмо» в Україні після 2014 року. … За знайденими спільнотою “Мольфар” витоками даних, власник Bookchef Андрій Плєхов має картку російського Сбербанку, що може свідчити про його ймовірне проживання або діяльність в РФ. Окрім того, книжки видавництва Bookchef, надруковані в Україні в 2022 році, можна знайти на російській онлайн-платформі WildBerries».

 

Згодом група народних депутатів направила звернення до СБУ з проханням перевірити діяльність видавництв «Форс Україна», BookChef, «Альпіна Паблішер Україна», «Рідна мова» та інтернет-магазин book24 щодо зв’язків з росією, а низка книжкових мереж, книгарень і видавництв відмовилася від розповсюдження книжок видавництва BookChef. Окрім того, СБУ оголосила підозру одному з авторів BookChef.

 

У видавництві ж заявили про зміну власника і відсутність зв’язків.

 

 

Чільне зображення: фейсбук-сторінка видавництва

Оригінал статті на Suspilne: У BookChef опублікували документ від СБУ про відсутність зв’язків видавництва з росією

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

У Вінниці відкрилася виставка народної ікони «Великодні обереги Поділля»

У Вінницькому обласному художньому музеї відкрилася виставка народної ікони «Великодні обереги Поділля».

Про це музей повідомляє у фейсбуку, передає Укрінформ.

«Напередодні світлого Христова Воскр

Закон про мову зобов’яже місцеві друковані медіа виходити українською

З 16 липня для місцевих друкованих медіа набуває чинності 25 стаття закону України «Про забезпечення функціонування української мови як державної», яка зобов’язує медіа мати версії держ

Лондонський книжковий ярмарок очолюватиме новий директор

Новим директором Лондонського книжкового ярмарку стане Адам Ріджвей. Про це Читомо повідомила заступниця виконавчого директора PR-компанії Midas Амелія Найт.
Раніше ярмарок очолював Гар

Українська фотокореспондентка стала переможницею World Press Photo

Всесвітньо відомий фотоконкурс World Press Photo оголосив світових лауреатів престижного конкурсу у 2024 році.

Як передає Укрінформ, список переможців опублікований на офіційному сайті конкурсу.

Оце кіно! Або як розповісти підліткам про кінематограф?

Ольга Бірзул. Твоя книга про кіно. — Львів: Видавництво Старого Лева, 2024. — 164 с. / 14+
 
Не кожен, хто вважає себе кіноманом, здатен відрізнити фільми нової французької хвилі від ар

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"