У 2024 видавці прозвітували лише за 7000 нових книжок — Книжкова палата
Книжкова палата України імені Івана Федорова оприлюднила дані отриманих обов’язкових примірників видань у 2024 році, а також кількість видань, внесених до бібліографічного реєстру. Про це повідомили на сайті Держкомтелерадіо.
У 2024 році Книжкова палата України отримала 7427 книжок і брошур, 852 журнали та 512 газет. Станом на 8 серпня зареєстрували 6623 друковані одиниці, з яких 5739 видань вийшли українською мовою, 4 — мовами корінних народів України, і 880 — іншими мовами. Загальний тираж цих видань становить 11265,1 тисяч примірників.
Серед отриманих видань 512 — це образотворчі книжки, 43 — нотні видання, 47 — картографічні та інші.
Книжкова палата зазначає, що через несвоєчасну доставку обов’язкових примірників, порівняння з минулорічними даними не є показовим.
У Держкомтелерадіо нагадали про обов’язок видавців своєчасно доставляти обов’язкові примірники видань відповідно до законодавства, зокрема статті 8 Закону України «Про обов’язковий примірник документів». Порушення термінів доставки обов’язкових примірників карається штрафами відповідно до статті 1867 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Як повідомлялося, в Україні 2023 року випуск книжкової продукції збільшився на 73% за кількістю видань (друкованих одиниць), а за тиражами — на 203%.
Чільне фото: istock
Оригінал статті на Suspilne: У 2024 видавці прозвітували лише за 7000 нових книжок — Книжкова палата
Блог
У підручнику з української мови 2024 року надрукували мапу України без Криму — ОновленоУ підручнику з української мови для 7 класу авторства філологині Анастасії Онатій й історика Тараса Ткачука надрукували стокову піктограму у формі мапи України без тимчасово окупованого
На Волині знайшли трафарети часів ОУН і УПА для агітаційних графітіУ селі Ощів Горохівської територіальної громади розкопали металеві таблички, які ймовірно належали повстанцям Горохівської округи ОУН і УПА й використовувалися від 1943 року. Про це пов
Снайдер і Жадан відкрили інституцію, яка документує досвід війниУ Львові американський історик Тімоті Снайдер і український письменник й військовослужбовець Сергій Жадан відкрили нову культурно-дослідницьку інституцію «INDEX» — «Institute for Docume
У музеї LUM в Перу з’явився аудіогід українськоюУ музеї LUM у Перу, який присвячений громадянському конфлікту 1980–2000 років між повстанськими комуністичними рухами та урядом, з’явився аудіогід українською – перший в іспаномовній Америці.
Як передає
Гурт «Жадан і Собаки» випустить серію благодійного мерчу з малюнками загиблої від російського ракетного обстрілу харківської художниці Вероніки Кожушко в пам’ять про мисткиню і її творч
Перейти до блогу
Додати коментар
Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.