У 2023 українці надіслали 8 скарг про порушення мовного закону у сфері книговидання
Протягом 2023 року українці 8 разів звернулися щодо порушень закону про застосування державної мови у сфері книговидання та книгорозповсюдження. Про це повідомили у Секретаріаті Уповноваженого із захисту державної мови у відповідь на інформаційний запит Читомо.
У 2023 році держконтроль на підставі звернень громадян не здійснювали.
Відповідно до закону, на порушників можуть накласти штраф у розмірі від 3400 до 5100 грн або попередження, якщо порушення вчинене вперше. За повторне протягом року порушення на порушників може накладатись штраф від 8500 до 11900 грн.
У 2022 році провели 16 державних контролів за застосуванням державної мови видавцями. За результатами проведених контролів перевірити інформацію та отримати пояснення вдалося лише щодо 13 видавців. У діяльності 3 із них встановили порушення частини четвертої статті 26 закону. Щодо їх керівників склали протоколи про адміністративне правопорушення.
Як відомо, за 9 місяців 2023 року на адресу уповноваженого із захисту державної мови надійшло понад 3 тисячі звернень про порушення мовного закону.
Чільне фото (ілюстративне): thefolkestonebookshop.co.uk
Оригінал статті на Suspilne: У 2023 українці надіслали 8 скарг про порушення мовного закону у сфері книговидання
Блог
Поезія Мусаковської і Андруховича — нові переклади за кордономУ США вийшли поетичні збірки Set change («Зміна декорацій») Юрія Андруховича та The God of Freedom («Бог свободи») Юлії Мусаковської.
Поетична збірка Юрія Андруховича вийшла в американ
У Львові вулицю Технічну перейменували на честь Ірини Фаріон — мовознавиці, громадської діячки та колишньої депутатки, вбитої у липні 2024 року. Рішення про це ухвалили на засіданні Льв
Переклади осені: іспанська фантастика, американський роман і політична сатира зі Шрі-ЛанкиЦієї осені ледь не кожне українське видавництво стикнулося із затримками з друком. Втім, це не завадило порадувати читачів новинками, адже ідеальний сезон для проведення часу із книжкою
Російську літературу переробляють на туалетний папір на ВолиніУ Ковелі збирають російську літературу для подальшого перероблювання. Ініціаторами стали місцеві волонтери громадської організації UA Resistance Foundation.
Зібрані книжки активісти від
Камеля Дауда, цьогорічного лауреата Гонкурівської премії, звинуватили у використанні реальної історії життя пацієнтки його дружини як основи для роману «Гурії».
Роман розповідає історію
Додати коментар
Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.