У 2023 році закон про мову порушили майже 100 вишів

У 2023 році закон про мову порушили майже 100 вишів

У 2023 році до мовного омбудсмена надіслали 96 звернень щодо порушення мовного законодавства в закладах вищої та фахової передвищої освіти. Про це повідомили у щорічному звіті Уповноваженого із захисту української мови.

Найбільша кількість звернень, що стосувалися порушення вимог використання державної мови, надійшла з Києва (42), а також — з Харкова (9), Одеси (9) та Дніпра (6). Повідомлення здебільшого стосувалися того, що викладачі викладали предмети і надавали навчальні матеріали російською.

 

Також минулого року уповноважений перевірив 16 в та 2 заклади фахової передвищої освіти. Завдяки цьому виявили, що мовного законодавства не дотримувалися:

 

 • Харківська державна академія культури;
 • Дніпровський державний медичний університет;
 • Київська академія прикладних мистецтв;
 • Державний податковий університет;
 • Одеський національний університет імені І. І. Мечникова;
 • Одеський національний економічний університет;
 • Національна музична академія України імені П.І. Чайковського;
 • Одеська політехніка;
 • Національна академія Державної прикордонної служби України ім. Богдана Хмельницького;
 • Міжнародний науково-технічний університет імені академіка Юрія Бугая;
 • Київський фаховий коледж зв’язку.

 

За минулий рік винесли 16 попереджень та наклали 3 штрафів науково-педагогічним працівникам.

«Позитивні тенденції останніх років не означають, що процеси українізації освіти набули незворотного характеру, а відтак питання функціонування державної мови, чіткого дотримання вимог закону в діяльності закладів освіти потребують посиленої уваги і контролю як з боку Міністерства освіти України, інших державних органів, органів місцевого самоврядування, так і з боку українського громадянського суспільства», — заявили у звіті.

 

Як повідомлялося, у Національній академії Чайковського заборонили викладання російською.

 

 

Чільне фото: studspravka.com.ua

Оригінал статті на Suspilne: У 2023 році закон про мову порушили майже 100 вишів

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

В Україні запровадили механізм добровільної відмови від вченого звання

У Кабінеті міністрів затвердили постанову, що визначає механізм добровільної відмови від вченого звання. Її оприлюднили на вебпорталі органів виконавчої влади України.
До затвердження р

У Словаччині поет скоїв напад на прем’єр-міністра країни Роберта Фіцо

Прем’єр-міністра Словаччини Роберта Фіцо поранили під час стрілянини перед Будинком культури у Гандлова, де проходило засідання уряду. Про це повідомив словацький новинний сайт Aktualit

Хто з українських письменників-класиків одягав вишиванки

Щороку в третій четвер травня українці святкують День вишиванки. Зараз вишита сорочка є невіддільним символом української ідентичності, котру українці одягають не лише на свята. Цікаво,

Із життя пішла канадська письменниця і нобелівська лавреатка Еліс Манро

У віці 92 років померла канадська письменниця, майстриня короткого оповідання, лавреатка Нобелівської премії з літератури-2013 Еліс Манро.
Еліс Манро народилася 10 липня 1939 року в Онт

Стало відомо, які книжки Україна представить на виставці у Польщі

Наприкінці травня в Палаці культури й науки у Варшаві відбудеться Міжнародний книжковий ярмарок, на якому Україна представить національний стенд і літературну програму. Про це повідомил

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"