У 2023 році в Україні видали понад 13 тисяч назв книжок — Книжкова палата

У 2023 році в Україні видали понад 13 тисяч назв книжок — Книжкова палата

Упродовж 2023 року в Україні видали понад 13300 книжок, а їхній тираж становить понад 20 мільйонів (20310 тисяч примірників). Про це повідомили на сайті установи «Книжкова палата України імені Івана Федорова».

Згідно зі статистичними даними Книжкої палати, станом упродовж 2023 року в Україні видали 11166 книжок і брошур державною мовою (їхній наклад становить майже 19 мільйонів (19000 тисяч примірників), решта виданих книжок припадають на видання мовами корінних народів України та книжки іноземними мовами.

 

У 2022 році видали понад 9 тисяч назв книжок, а їхній тираж становив 11553 тисяч приірників. Кількість назв книжок українською мовою становила майже 8 тисяч, 1723 назви вийшли іноземними мовами  (книжки мовами корінних народів у 2022 не видавали).

 

 

Згідно з даними Детектор медіа, 83,4 % від загальної кількості книжок у 2023 році в Україні видали українською. 11,8 % видань становлять книжки іншими мовами, 4,8 % — російською.

 

У 2021 році до Держреєстру видавців внесли 293 суб’єкти видавничої справи, у 2022 році — 152.

 

Також протягом 2023 року анулювали п’ять посвідчень через припинення діяльності видавців. За 23 роки ведення Держреєстру анульовано загалом 1216 посвідчень.

 

Як повідомлялося, упродовж 2023 року тиражі книжок в Україні виросли на 203%.

 

 

Чільне фото: УІК

Скриншот з сайту Книжкової палати

Оригінал статті на Suspilne: У 2023 році в Україні видали понад 13 тисяч назв книжок — Книжкова палата

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

У Чернігові відтепер є вулиці Олени Пчілки і Левка Лук’яненка

Депутати Чернігівської міської ради проголосували за перейменування 35 вулиць і провулків у місті. Про це повідомило інтернет-видання «Сіверщина».
Відтепер у місті з’явилися вулиці на ч

У Харкові пропонують назвати одну зі станцій метро на честь Василя Стуса

Активісти проєкту «Деколонізація. Україна» запропонували нові назви для п’яти станцій харківського метрополітену. Про це повідомили на фейсбук-сторінці проєкту.
Серед запропонованих пер

У червні в Україні зафіксували 13 випадків порушення свободи слова

У червні експерти Інституту масової інформації зафіксували в Україні 13 випадків порушень свободи слова, відповідальність за 2 з них — на росії. Про це свідчать дані щомісячного монітор

«Щиро — автор»: як українські письменники зберігають автографи колег

Деякі люди цінують книжки не лише через їхній зміст і наповнення важливою або цікавою інформацією, а визнають видання як мистецький артефакт. Часто ключову роль в особливому  сприйнятті

Фестиваль «Фронтера» оголосив програму заходів

IV Міжнародний літературний фестиваль «Фронтера» у Луцьку оголосив програму заходів. Про це повідомляє прес-служба фестивалю.
Фестиваль відбудеться 27-28 липня в Музейному просторі «Око

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"