У ЄС закликають Україну привести медіазаконодавство до європейських стандартів

Європейська федерація журналістів звертається до української влади з проханням привести законодавство про медіа у відповідність до Європейських стандартів свободи преси. Про це йдеться на сайті федерації.
Зазначають, що федерація вітає рішення глав держав та урядів Європейського Союзу надати Україні статус країни-кандидата на вступ в ЄС. Водночас у представництві зауважують, що це передбачає ґрунтовний перегляд українського законодавства про ЗМІ.
Зокрема на сайті пишуть, що проєкт закону про ЗМІ, внесений у 2020 році народним депутатом Микитою Потураєвим, містить багато положень, які суперечать європейським цінностям.
«Він пропонує надати свавільні та непропорційні повноваження національному регулятору, Національній раді з питань телебачення та радіомовлення, яка матиме повноваження не лише над аудіовізуальними медіа, а й над друкованими та цифровими ЗМІ», — йдеться на сайті про старий проєкт закону.
Як відомо, раніше низка українських громадських організацій, які працюють у сфері медіа, закликали українську владу ухвалити нове законодавство про медіа, щоб виконати всі рекомендації Європейської комісії щодо майбутнього членства України в ЄС.
Так, мова йде про законопроєкт «Про медіа» №2693-д, який узгоджує законодавство України з Директивою №1808/2018/ЄС про аудіовізуальні медіапослуги та надає повноваження незалежному регулятору ЗМІ. Цей закон упорядковує українське законодавство відповідно до рекомендацій експертів Ради Європи та наближає його до правової бази Євросоюзу.
Нагадаємо, в Україні запустили сервіс для підтримки фінансування медіа. Крім того, Комісія з журналістської етики запустила гарячу лінію з питань етики й стандартів для журналістів.
Чільне фото: Верховна Рада України
Оригінал статті на Suspilne: У ЄС закликають Україну привести медіазаконодавство до європейських стандартів
Блог
У селах України працює лише дві книгарні – УІКПереважна більшість книгарень в Україні зосереджена в обласних центрах та великих містах. Про це йдеться в переліку, укладеному Українським інститутом книги.
Загалом у перелікові станом
30 вересня в Україні традиційно відзначають День бібліотек. Щороку бібліотекарі вигадують нові формати святкувань. 2019 року Українська бібліотечна асоціація разом з Українським інститу
Наталя Талалай. Мій ПамукЗа даними турецького видавництва «Yapı Kredi Yayınları», де виходять друком твори Орхана Памука, станом на 2021 рік Памук написав двадцять три книжки і отримав безліч міжнародних літературних премій —
Щодо Спартака Субботи відкрили кримінальне провадженняШевченківське управління поліції Головного управління Національної поліції в Києві проводить досудове розслідування щодо факту можливих протиправних дій з боку блогера, автора книжки «П
Визначений лавреат Всеукраїнської літературної премії імені Романа Гамади25 вересня, напередодні 64-ої річниці від дня народження українського письменника, сходознавця і перекладача Романа Гамади у залі Інституту Франкознавства Львівського Національного університету імені
Перейти до блогу
Додати коментар
Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.