У ШІ-згенерованих анотаціях і біографіях на сайті Readeat знайшли помилки — що кажуть письменниці й книгарня

У ШІ-згенерованих анотаціях і біографіях на сайті Readeat знайшли помилки — що кажуть письменниці й книгарня

Українська дитяча письменниця Олександра Орлова помітила фактичні помилки у своїй біографії, оприлюдненій на сайті книгарні Readeat. Про це вона повідомила на своїй фейсбук-сторінці.

«Якщо біо, хоч і кривувато, взяли з відкритих джерел, то цитата мене геть спантеличила. Я не можу зрозуміти, звідки цей вираз, навіть якщо допустити, що десь там просто загубили слово чи декілька. Проте на вигляд воно таке неоковирне й пафосне, що певно таки ШІ допомагав», — написала вона.

 

 

У коментарях до допису інші дитячі письменники та письменниці зазначають, що анотації на сайті книгарні, імовірно, теж написані за допомогою ChatGPT, адже містять неправдиву інформацію про сюжет книжок та їхніх авторів.

 

 

 

Слава Світова прикріпила до свого коментаря цей скриншот:

 

Володимир Арєнєв зазначив, що його біографія й цитата з тексту вказані правильно.

 

Фактичні помилки в описах і анотаціях на сайті Readeat помічали й раніше:

 

 

У коментарі Читомо Віталіна Макарик розповіла, що до її книжки у Readeat додали оригінальну анотацію з сайту видавництва, а «дивну» цитату прибрали після того, як письменниця висловила нею своє незадоволення у коментарях телеграм-каналу «Непозбувний книгочитун».

 

Слава Світова зазначила: «Створення книжки від рукопису до паперового примірника і її прочитання — це завжди досить тривалий процес. І якщо йдеться про спільноту людей, які читають, про місце, де продаються книжки, мені особисто приємно було б усвідомлювати, що усе це робиться з увагою, повагою і любов’ю, не абияк. Так, це потребує ресурсу, і креативного також, бо для того, щоб написати хорошу, чіпку анотацію треба як мінімум прочитати книжку, а ще — виділити в ній для себе важливі моменти, поєднати їх так, щоб читач захотів її купити й прочитати. Чи зробить це ШІ? Очевидно, що зробить. Як? І хто за ним перевірить роботу? Це вже інше питання».

 

Вона повідомила, що планувала звернутися до книгарні Readeat з проханням усунути вигадані цитати: «Цитати, які ще донедавна були розміщені на сайті Readeat, не мої. Але поки я пишу ці відповіді на ваші запитання, цитати з сайту уже прибрали. Будь-яка взаємодія з людьми для мене про повагу. Коли факти з біографії авторів та авторок перекручуються або подаються неточно, коли цитати генеруються за допомогою ШІ і ставляться як такі, що репрезентують автора чи авторку, для мене це найперше про неповагу, а друге — про негативний вплив на репутацію авторки та автора».

 

Читомо звернулося по коментар до книгарні Readeat. Там повідомили, що вирішили використовувати ChatGPT для того, щоб прискорити додавання книжок на сайт, адже планували запуск у доволі стислі терміни.

 

«Видавці та автори напряму не зверталися до нас із проханням змінити анотації, але наразі ми працюємо над виправленням таких технічних помилок і радо приймаємо пропозиції та зауваження щодо покращень. Ми цілком відкриті для пропозицій та готові ділитися фактами розвитку нашої мережі книгарень», — розповіла представниця книгарні Анастасія Стрельнікова.

 

Вона додала, що зауваження і пропозиції щодо покращення сайту Readeat можна надсилати на пошту info@readeat.com.

 

Згодом Слава Світова повідомила, що звернулася до книгарні щодо виправлень. Після звернення письменниці біографію поредагували.

 

Як відомо, книгарню Readeat відкрили у серпні 2023 року.

 

 

Фото: Олександр Панченко

Оригінал статті на Suspilne: У ШІ-згенерованих анотаціях і біографіях на сайті Readeat знайшли помилки — що кажуть письменниці й книгарня

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

Всеукраїнський рейтинг «Книжка року-2023» оголосив переможців

Всеукраїнський рейтинг «Книжка року-2023» оголосив переможців конкурсу. Про це повідомили на сайті Буквоїд.
У конкурсі за всіма категоріями (7 номінацій по 2-4 підномінації в кожній) оц

Відійшов у засвіти відомий науковець-українознавець і громадський діяч Петро Кононенко

Національна спілка письменників України з глибоким сумом повідомляє, що 28 лютого після важкої хвороби відійшов у засвіти відомий науковець-українознавець, громадський діяч, доктор філологічних наук, пр

Літературна премія Європейського Союзу оголосила номінантів

Оголосили номінантів літературної премії Європейського Союзу 2024 року (European Union Prize for Literature, EUPL). Про це повідомляють на сайті EUPL.
До журі цього року увійшов українс

Відомі фіналісти міжнародної премії з арабської художньої літератури

Міжнародна премія з арабської художньої літератури 2024 (IPAF) визначила короткий список фіналістів. Про це повідомляється на сайті премії.
До короткого списку потрапили 6 книжок:
 

«С

В Канаді презентували книжку “Листи з України”, підготовану відомою журналісткою Le Devoir

Цієї середи, 28 листопада, в Монреалі представили книжку «Листи з України» (фр.« Lettres d’Ukraine »), ініційовану та укладену Маґдалін Бутро (Magdaline Boutros), журналісткою-міжнародн

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"