У Швеції відбувся унікальний концерт «Бароко в жовто-блакитних тонах – шведсько-українське…

У Швеції відбувся унікальний концерт «Бароко в жовто-блакитних тонах – шведсько-українське…

«Бароко в жовто-блакитних тонах – шведсько-українське музичне переплетення». Захід відкрив слухачам дивовижний світ української поліфонії XVII століття, гармонійно поєднаної з бароковими танцями зі шведської колекції Düben.

Переглянути відео

Концерт відбувся в межах Дня ранньої музики 2025, де на запрошення директора фестивалю Пітера Понтвіка київський вокальний ансамбль PARTES представив свою програму разом із всесвітньо відомою клавесиністкою Маріангіолою Мартелло. Дивовижна акустика Німецької церкви надала звучанню особливої виразності й глибини.

У центрі програми – творчість Миколи Дилецького, видатного українського композитора барокової епохи, який відіграв ключову роль у розвитку музики Східної Європи. Його роботи звучали поряд із творами Густава Дюбена, шведського органіста й капельмейстера, відомого своєю цінною колекцією європейських партитур. Цей музичний діалог між двома культурами створив неповторну атмосферу, передаючи послання гармонії та миру.

«Микола Дилецький створив школу, з якої вийшов ряд видатних композиторів кінця XVII — початку XVIII ст. Він уособлює багатошарову культурну ідентичність української спадщини в потужній поліфонічній традиції, яка поєднує стильові риси європейського Ренесансу та Бароко з місцевою слов’янською інтернаціональною специфікою», — сказав Надзвичайний і Повноважний Посол України в Королівстві Швеція Андрій Плахотнюк.

Він також наголосив, що українське бароко досі залишається маловідомим навіть серед шанувальників класичної музики, хоча воно є важливою частиною європейської музичної історії.

«Україна була частиною європейською культурного світу в епоху Бароко, а партесні концерти того часу є яскравим свідченням спільної музичної мови. Ми продовжуємо знайомити світ з нашим спадком, щоб доносити відомий нам факт  Україна є невідʼємною складовою європейського культурного  майбутнього», — зазначає Галина Григоренко. 

Подія була організована Stockholm Early Music Festival у співпраці з Посольством України в Стокгольмі та за підтримки Крістіана Шененбергера, колишнього посла Швейцарії в Україні та Швеції, а також Марії Содерберг, президентки Фонду Торстена Содерберга. Завдяки цьому партнерству вдалося створити вечір, що об’єднав шанувальників барокової музики та поціновувачів культурного діалогу між Україною та Швецією.

mcsc.gov.ua

Прокоментуєте?

Оригінал статті на НСПУ: У Швеції відбувся унікальний концерт «Бароко в жовто-блакитних тонах – шведсько-українське…

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

Померла гендиректорка Музею історії Києва Діана Попова

Пішла із життя генеральна директорка Музею історії міста Києва Діана Попова.

Як передає Укрінформ, про це команда музею повідомила у Фейсбуку.
Попова очолила заклад після початку повномасштабного вторгн

Поетична збірка Галини Крук — у фіналі премії американського ПЕН

У фінал номінації «Перекладна поезія» премії PEN America Literary Awards увійшли 5 книжок, серед них збірка Галини Крук Lost in Living. Про це повідомили на офіційному сайті американськ

Засновник Komubook створив блог «Ґраба» з книжковими рекомендаціями

Засновник видавництва Komubook Павло Швед створив інстаграм- і телеграм-блог «Ґраба» з книжковими рекомендаціями. Про це він повідомив на своїй фейсбук-сторінці.
«Давно хотів мати місце

Внаслідок ракетного удару рф по Сумах постраждали університет і медіа «Цукр»

Російська армія завдала удару по центру Сум двома балістичними ракетами. Про це повідомили в обласній військовій адміністрації.
У Сумській міській раді зазначили, що ворог атакував циві

Запровадили санкції проти проросійських медіа і проєкту Медведчука «Другая Украина»

Президент України Володимир Зеленський підписав укази, що запроваджують санкції проти низки фізичних та юридичних осіб, причетних до поширення російської пропаганди.
Серед них — медіапл

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"