У Чехії запустили проект із дослідження фейків за допомогою штучного інтелекту

У Чехії запустили проект із дослідження фейків за допомогою штучного інтелекту

У Чехії стартував новий міжнародний проект CEDMO (Central European Digital Media Observatory), метою роботи якого є виявлення, дослідження та зменшення впливу пропаганди і боротьби з дезінформацією. Його унікальність полягатиме у використанні для перевірки фактів штучного інтелекту.

Таким чином проект Карлового університету (FSV UK) у Празі разом із партнерами з Чехії, Словаччини, Польщі та експертами з Франції та Греції приєднався до мережі престижних європейських міждисциплінарних центрів, повідомляє cas.sk.

“Перевірка включає ряд трудомістких кроків, таких, як моніторинг онлайн-простору та виявлення потенційно неправдивих повідомлень, які можуть мати значний негативний вплив на суспільство”, – зазначила координатор проекту та генеральний директор Словацького інституту інтелектуальних технологій Кемпелен (KInIT) Марія Білікова.

За її словами, штучний інтелект може допомогти людям, які перевіряють факти, наприклад, рекомендуючи контент, правдивість якого важливо дослідити.

“Це особливо важливо для повідомлень, які мають потенціал для швидкого поширення та охоплення великої кількості людей”, – додала вона.

До складу міжнародного багатопрофільного консультативного органу входять одинадцять представників авторитетних ЗМІ, розробників штучного інтелекту, державного управління та некомерційних організацій. Головою є Йохен Шпангенберг, заступник керівника відділу досліджень та співпраці німецького громадського медіа «Deutsche Welle».

Францію представляє Сільвія Кауфман, колишній головний редактор «Le Monde». Серед польських експертів – Яцек Жаковський, співзасновник «Gazeta Wyborcza». Французьке пресагентство AFP і чеська незалежна платформа перевірки фактів Demagog.cz забезпечать безперервну перевірку фактів з акцентом на довіру або плюралізм.

Дослідники також розглянуть наслідки інформаційних пробілів, спричинених дезінформацією.

“Останнім часом ми бачимо, що їх кількість зростає і як далеко вони можуть завести. Це складне явище, про яке ми знаємо багато, але все ще недостатньо, щоб ефективно боротися з ним. Тому дослідження та аналіз дуже важливі, особливо для ефективної освіти різних груп суспільства”, – сказала польський медіаексперт Каріна Стасюкова-Краєвська.

Дослідники також братимуть участь у кампаніях із медіаграмотності, зокрема навчанні вчителів та журналістів. Особливу увагу вони приділять молодому поколінню, учням та студентам.

Крім FSV UK, вплив дезінформації на суспільство також вивчатимуть вчені з Університету св. Кирила і Мефодія (UCM) у Трнаві, Університету соціально-гуманітарних наук (SWPS) у Варшаві та Палацького університету в Оломоуці.

Проект співфінансується Європейською комісією (ЄК) через механізм “З’єднання Європи” (CEF).

Нагадаємо, за результатами дослідження GLOBSEC щодо стійкості та вразливості країн до іноземного впливу, особливо Росії та Китаю, Словаччина, Чехія та Румунія виявились найстійкішими до інформаційного впливу Росії та Китаю.

Джерело: InfoPost.Media 

Фото: radiosvoboda.org

Прокоментуєте?

Оригінал статті на НСПУ: У Чехії запустили проект із дослідження фейків за допомогою штучного інтелекту

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

У Чернігові відтепер є вулиці Олени Пчілки і Левка Лук’яненка

Депутати Чернігівської міської ради проголосували за перейменування 35 вулиць і провулків у місті. Про це повідомило інтернет-видання «Сіверщина».
Відтепер у місті з’явилися вулиці на ч

У Харкові пропонують назвати одну зі станцій метро на честь Василя Стуса

Активісти проєкту «Деколонізація. Україна» запропонували нові назви для п’яти станцій харківського метрополітену. Про це повідомили на фейсбук-сторінці проєкту.
Серед запропонованих пер

У червні в Україні зафіксували 13 випадків порушення свободи слова

У червні експерти Інституту масової інформації зафіксували в Україні 13 випадків порушень свободи слова, відповідальність за 2 з них — на росії. Про це свідчать дані щомісячного монітор

«Щиро — автор»: як українські письменники зберігають автографи колег

Деякі люди цінують книжки не лише через їхній зміст і наповнення важливою або цікавою інформацією, а визнають видання як мистецький артефакт. Часто ключову роль в особливому  сприйнятті

Фестиваль «Фронтера» оголосив програму заходів

IV Міжнародний літературний фестиваль «Фронтера» у Луцьку оголосив програму заходів. Про це повідомляє прес-служба фестивалю.
Фестиваль відбудеться 27-28 липня в Музейному просторі «Око

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"