У Чернігові окупанти пошкодили старовинні собори, вали й дитинець

У Чернігові окупанти здійснили понад 20 злочинів проти культурної спадщини. Про це повідомив міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко у своєму телеграм-каналі.
Він зазначив, що пошкоджень зазнали Чернігівський дитинець та історичні вали, Спасо-Преображенський собор XI століття, Катерининська церква XVIII століття, Борисоглібський собор XII століття, Єлецький Успенський монастир XI століття, Чернігівська обласна бібліотека Короленка, Чернігівський обласний молодіжний центр та інші об’єкти культурної спадщини.
«Усе через те, що російські окупаційні війська бомбили останній вихід з Чернігова. Бомбили по цивільному населенню, позбавляючи їх будь-якого шансу на зелений коридор», — наголосив Ткаченко.
Міністр додав, що говорив з губернатором області В’ячеславом Чаусом та мером Владиславом Атрошенком щодо збереження культурної спадщини Чернігова.
«Уся Україна має бути вдячна Чернігівській, Харківській і Сумській областям за те, що стояли до кінця, аби захистити нашу країну. Стояли до кінця, жертвуючи собою. Україна зробить все, аби покарати винуватців», — зазначив Ткаченко.
Як відомо, станом на 27 березня Мінкульт зафіксував та підтвердив понад 100 випадків пошкодження українських обʼєктів культурної спадщини.
За даними ЮНЕСКО, в Україні пошкоджені або частково зруйновані щонайменше 53 об’єкти культурної спадщини.
Чільне фото: телеграм-канал Олександра Ткаченка
Оригінал статті на Suspilne: У Чернігові окупанти пошкодили старовинні собори, вали й дитинець
Блог
Відомі переможниці премії Women in Arts-2025Оголосили лавреаток премії Women in Arts-2025. Про це повідомила кореспондентка Читомо.
Переможницею у номінації «Жінки в літературі» стала Олена Герасим’юк.
Олена Герасим’юк — поетка
П’єса «Баланс» драматургині і ветеранки Аліни Сарнацької перемогла в конкурсі «Драма.UA». Про це повідомили на сторінці конкурсу.
До фіналу конкурсу також увійшли п’єси:
«Брідські явищ
У Польщі, Канаді й Португалії відкрили нові «Українські книжкові полички»У червні 2025 року нові «Українські книжкові полички» з’явилися одразу в трьох містах: португальському місті Коїмбра, польському Рибніку та канадському Бремптоні. Про це повідомили у по
У Фінляндії зафіксували найвищу активність у бібліотеках за майже 20 років2024 рік став рекордним для публічних бібліотек Фінляндії: кількість позичань друкованих книжок досягла найвищого рівня з 2005-го. Про це повідомляє національна телерадіомовна компанія
Відбулася зустріч «Діджитал і душа: створюємо українське майбутнє».17 червня у нас відбулася зустріч «Діджитал і душа: створюємо українське майбутнє».
Цього вечора до нас завітала чудова українська сім’я — Юрій Пероганич і Тетяна Череп‑Пероганич. Він — активний учасн
Перейти до блогу
Додати коментар
Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.